Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől olyan nagy szám a Biblia?

Mitől olyan nagy szám a Biblia?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, amikor egyesek mindenféle örökérvényű igazságokról meg fontos tanításokról beszélnek vele kapcsolatban. Gyakorlatilag a történetek egy része teljesen sablonos, a másik fele pedig semmi érdemleges újdonságot nem tartalmaz, hiszen az ott leírt tanításokat ha valakinek tényleg tanítani kell, és nem fogja fel magától is az ember hogy pl ne lopjon, ott az emberrel van a baj. De az ilyen embert meg nem is fog meghatni egy ilyen könyv.

Ami pedig a morális értékeit illeti, helyes értékek, lehet, de ugyanezeket az értékeket más művek is reprezentálják, ráadásul sokszor részletesebben és érthetőbben.


2018. márc. 5. 13:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
51%
Milyen más művekre gondolsz? Tényleg kíváncsi vagyok... :))
2018. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
19%

"Ha megfelelően olvassuk, a Biblia a legerősebb ateista erő, amelyet valaha kitaláltak." - Isaac Asimov


:)

2018. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
22%

"és nem fogja fel magától is az ember hogy pl ne lopjon, ott az emberrel van a baj"

És akkor is, ha nem fogja fel, hogy messze nem ez a lényeg. Olvasd el a Római levelet, és csodálkozz az ilyen mondatokon: " Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által"

"Mert nem a törvény által adatott az ígéret Ábrahámnak, vagy az ő magvának, hogy e világnak örököse lesz, hanem a hitnek igazsága által"

" 6,1 Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?

6,2 Távol legyen: a kik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?

6,3 Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus [Gal. 3,27. Kol. 2,12.] Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg? "

"De a bűn alkalmat vévén, a parancsolat által nemzett bennem minden kívánságot; mert törvény nélkül holt a bűn."


De idézhetném az egészet...

2018. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
52%

Ennek a konyvnek nagyobb hatalma van mint ahogy gondolnád! Még ha nem is hiszel abban, amit tartalmaz, az mellett a tény mellett nem mehetsz el, hogy mekkora befolyással volt a világtorténelemre, és bizonyos emberekre. Gondolj csak bele, egész máshogy nézne ki a társadalmunk a Biblia nélkul.


"De az ilyen embert meg nem is fog meghatni egy ilyen könyv. "

Tudod te milyen sok ember van, volt, akik szornyu bunoket kovettek el, de megtértek A Biblia miatt, és utána felhagytak minden rossz dologgal? Nem egy példát hallotam személyesen is, sot jómagam sem Keresztényként nottem fel, és lám most az vagyok, ezt is a Bibliának koszonhetem.

2018. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Alain Delon ***** válasza:
51%
4: Ja! Milyen befolyással volt a világtörténelemre! Keresztes hadjárat, inkvizíció...
2018. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Zenon ***** válasza:
53%

Egész egyszerűen azért, mert a Biblia az a könyv, ami a vallás eszmeiségét tételesen és esszenciálisan tartalmazza. Origónak tekintik, és forrásanyagnak.

Arról inkább ne vitatkozzunk, hogy mennyire objektíven tekinthető morális értékmérőnek bármely vallási dokumentum. Szerintem erősen szubjektív, mondhatni "hívő szemmel" kell olvasni.

2018. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

1.

Életrevalók, Remény rabjai, Száll a kakukk fészkére, stb. Sok százat, ha nem ezreket lehetne sorolni, amik sokkal közérthetőbb, mélyebb formában képesek tanítani, új értékeket megismertetni az emberrel.


3.

Mit csodálkozzak rajtuk? Semmitmondó, üres frázisok bárkinek, aki nem keresztény.


4.

Ez nem a könyv hatalma, hanem a hité, amit mögé magyaráznak.

Pont ugyanekkora hatalma van a Koránnak vagy a Bhagavad gitának is, sőt, pont ugyanekkora hatalma lenne a Gyűrűk urának is, ha az embereknek azt mesélték volna be, hogy az isten szava.

2018. márc. 5. 14:30
 8/31 anonim ***** válasza:
30%
A Biblia útmutató, mérőzsinor, hogy mit tegyél, és mit ne tegyél, hogy békességben élj önmagaddal. Mert a lelki béke a legfőbb ajándék amit csak kaphatunk, de csakis kegyelemből. Mert az ember semmi jóra nem képes, csak ha kiüresíti magát (elcsendesedik), hogy az Úr szava bejuthasson. pl: a Biblia olvasáskor.
2018. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
14%

"Mit csodálkozzak rajtuk? Semmitmondó, üres frázisok bárkinek, aki nem keresztény. "

Bolondságoknak is mondanád, nem?

2018. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
46%

Ja értem... Reméltem, hogy Dosztojevszkijt, Tolsztojt vagy mondjuk Camus-t fogod írni, de így kár..

Ismerem az általad írt könyveket (illetve tegyük hozzá, hogy talán a belőlük a Száll a kakukk kivételével a belőlük készült filmek tették ezeket igazán ismertté). Nem mondom, hogy rosszak, de milyen gondolat van ezekben, amit a Bibliában nem találhatunk meg? Tényleg kíváncsi vagyok továbbra is...

2018. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!