Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten milyen alapon várja el...

Isten milyen alapon várja el a hitet, ha egy olyan világot teremtett, amiben semmi nem utal arra, hogy bármi is teremtett lenne?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 18. 11:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
18%

"nem utal semmi a teremtésre"


Egy önvizsgálati kérdésem lenne feléd kedves Kérdező?


Ha elutazol egy távoli helyre, és ott észre veszel a nagy semmi közepén egy házat teljes felszereltséggel, vajon mire gondolsz?


1, utal arra, hogy ezt valaki létre hozta, más néven megteremtette,

2 Nem utal arra semmi hogy ezt valaki létre hozta? Így magától keletkezett.

2018. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
23%
Valóban? A DNS az egy nagy katyvasz, ami hipp-hopp, létrejött a semmiből, ugye? Ha a homokparton meg bele van karcolva egy o betű a homokba, akkor rögtön intelligens forrásra gyanakszik az ember...
2018. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
25%
Csak az pontoz le, aki érvelni nem képes. :)
2018. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
29%

Biztos a piros a kedvenc színe, ami magától alakult ki.


:D)

2018. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
24%

Isten "nem várja el a hitet" és semmit nem vár el és semmilyen alapon.

A #2-esnek egy kőbe vésett 1Jn4,16

Az Isten szeretet

Ὁ θεὸς ἀγάπη ἐστίν


[link]


Ezt ember véste - de hogy merülhetett volna fel benne Isten, én - eredet- világ- életem -ki vagyok én? - kérdések, ha nem lenne Isten gyermeke? ha kavics lenne, hínár, vagy vadnyúl?

Ember. Lényege, hogy fel tud tenni kérdéseket önmagára és eredetére vonatkozóan, szabad akarata van, nem ösztönök vezérlik, hanem tudata és megvalósítja a sajátútját.

2018. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
19%
Megkérdőjelezhetetlen dolgot teremtett/teremt és valamit ami dönthet megkérdőjelezi-e. Megtette. Most elszakadva él tőle részeként, saját képzelt és valós ellentétei által biztosított létszerűségként, ami bent vívja csatáit de kint lát ellenséget és múlandó. Rengeteg gyönyörű zene van ami segíthet. De a zénéknél többet mond Mooji egy mondattal. Remélem segítettem. Közvetlen tapasztalatod lehet ha akarod és nem leszel sem jó, sem rossz.
2018. ápr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

"Ha elutazol egy távoli helyre, és ott észre veszel a nagy semmi közepén egy házat teljes felszereltséggel, vajon mire gondolsz?"

Tapasztalati tény, hogy a házakat ember építi. Ebből nyilvánvalóan következik hogy ha látok egy házat, azt ember építette.

De ennek mi köze a teremtéshez?


"Valóban? A DNS az egy nagy katyvasz, ami hipp-hopp, létrejött a semmiből, ugye? "

Nem igazán, szerves molekulákból jött létre. Ki mondta neked, hogy a semmiből?


"Ember. Lényege, hogy fel tud tenni kérdéseket önmagára és eredetére vonatkozóan, szabad akarata van, nem ösztönök vezérlik, hanem tudata és megvalósítja a sajátútját"

Akkor hogy lehet, hogy az ember legtöbb cselekedete szimplán ösztönös, semmi tudatosság nincs benne? A másik odalon pedig a fejlett idegrendszerrel rendelkező állatoknak szintén van tudata?

2018. ápr. 18. 14:57
 8/38 anonim ***** válasza:
25%

"Nem igazán, szerves molekulákból jött létre. Ki mondta neked, hogy a semmiből? "

Irónia volt. A DNS-ről sokan elhiszik, hogy csak úgy lett, minden intelligens forrás nélkül. Míg egy homokba karcolt körről (ami sokkal egyszerűbb egy DNS-nél) mindenki tudja, hogy nem magától került oda.

2018. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
28%

"a fejlett idegrendszerrel rendelkező állatoknak szintén van tudata?"


Persze, hogy van a kőnek is a növénynek is az állatoknak is van tudata! (a buddhisták úgy mondják: mindennek Buddha tudata van)

az állatok gondolkoznak is.

Éntudata az embernek van - ez az istengyermekség lényege. Az ember tud önmagára reflektálni: KI vagyok én? tudja az istenséget keresni - az állatok nem tesznek ilyet. Összefügg ez azzal is: nem beszélnek szavakkal az ember: Logoszlény.


"Akkor hogy lehet, hogy az ember legtöbb cselekedete szimplán ösztönös, semmi tudatosság nincs benne?"


Hát bizony az emberek sokfélék. Van aki éldegél, mint egy növény, van aki él, mint egy okapi, görény, gödény, vagy egyéb, van aki figyel, kérdez, keres - keresi az sajátútját (svadharma), tudatos és éber - az ösztöneit is uralja, van aki intuitíve alkot, fest, verset ír, zenél.

A több mint 7 milliárd emberből mindenféle van, igen.

Remélem te is megtalálod az utadat!

2018. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

"A DNS-ről sokan elhiszik, hogy csak úgy lett, minden intelligens forrás nélkül. "

Mert mi utal benne bármiféle intelligenciára?

Meg eleve milyen alapon hasonlítható össze a homokba rajzolt körrel? A kettőnek köze sincs egymáshoz.

2018. ápr. 18. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!