Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik, miért nincs...

Ha Isten létezik, miért nincs ennek semmi látszatja?

Figyelt kérdés

Elvileg törődik az emberekkel, hiszen az ő gyermekei, mégsincs semmi látszatja hogy valaha tett volna bárkiért is bármit.

Elvileg ő teremtett mindent, mégsincs semmi nyoma hogy bármi is teremtve lett volna.

Ennek ellénére elvárja hogy higgyünk, és megbüntet ha nem hiszünk. Ez elég igazságtalan dolog.


2018. máj. 3. 13:44
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
48%

Hát ha a világ nem "látszat" neked, akkor igazán nem tudom, hogy mi.

Azt pedig, hogy törődik velünk, nap mint nap megtapasztalom, szóval...

2018. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:
34%

Mindazt amid van, és ahogy élsz Istennek köszönheted.

Én személy szerint hiszek benne 1hetes korom óta járok templomba is, és soha nem kételkedtem benne. Szerinted, hogy lehet az, hogy a keresztény vallás a mai napig létezik? Hogy hogy nem halt ki, mikor ez nem egy mostanába keletkezett vallás. Miért van az, hogy a legtöbb ember ha bajban van Istenhez fordul ennyi éven keresztül is. Az igaz, hogy nem látjuk, és kevés bizonyíték van arra, hogy ezt mind neki köszönhetjük, de hidd el amit az iskolába tanítanak ősrobbanás hülyeség. Azt ne hidd már, hogy minden csak úgy véletlen lett. Hogy az univerzum, is csak magátől jött létre a semmiből? Igen tudom ez nehéz neked meg minden, de gondold át azt is, hogyha hiszel Istenbe és meghalsz akkor minden amit a mennyországról hallottál igaz volt és élvezheted hited gyümölcsét, de ha nem hiszem és kiderül hogy létezik, akkor szenvedés fog rádvárni. A harmadik lehetőség az, hogy nem létezik és a halál után semmi nem fog történni. Szóval ha hiszel benne és vallod a hitedet akkor kevesebbet fogsz veszteni mintha nem hinnél benne. Ez a te döntésed, én úgy gondolom a vasárnapi 1óra az életemből nem egy nagy áldozat a halál utáni örök életért. Remélem segítettem!

2018. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 Mansour ***** válasza:
46%

"Azt pedig, hogy törődik velünk, nap mint nap megtapasztalom, szóval..."

Más meg azt tapasztalja, hogy teljesen magára van hagyva, szóval...


Amúgy maga a világ léte és például olyan dolgok mint a szépség, jó példa, ezeket tényleg nem nagyon lehet mással, mint Istennel magyarázni.

2018. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim válasza:
90%

"Ha létezik Isten, könyörögnie kell majd a megbocsátásomért."


Egy auschwitzi gázkamra falára kaparta egy fogvatartott a fenti mondatot


Ekkor hol volt isten? És hol van amikor ártatlan gyerekeket erőszakolnak meg, molesztálnak, adnak el szexmunkára?


Ismerősöm barátnője cigánylány, a családja amióta meglátta utálják, nem fogadják el csak a bőrszíne miatt, pedig egy teljesen normalis hétköznapi lány (lehetne..., ha nem érnék ilyen bántások) Hol van isten ahol determináltan kirekesztenek valakit a bőrszíne miatt? Nem tehet róla szerencsétlen


És még hosszan lehetne sorolni sajnos :( teljesen elfogadom, ha valaki hisz, de én annyi ártatlant láttam már bűnhődni, hogy nem tudok hinni

2018. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

"Hát ha a világ nem "látszat" neked, akkor igazán nem tudom, hogy mi."

Mert mi van a világban ami Istenre utal?


"Azt pedig, hogy törődik velünk, nap mint nap megtapasztalom, szóval"

Egyetlen dolgot is tudsz mondani, amit Isten tett érted?

Amit nem csak belemagyarázol, hogy szerencséd volt és Istenre fogod, hanem amit ténylegesen Isten tett?

2018. máj. 3. 14:36
 6/46 követ62 ***** válasza:
11%

Kedves #4.

Már mások is vádolták Istent ilyenekkel.

Ne haragudj, ha az szerinted Isten hibája.

Mit kéne tennie véleményed szerint?

Várom a gondolataidat!

2018. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim válasza:
32%

Kedves utolsó válaszoló!


Igen, mindenkinek jobb lenne ha béke lenne a világon mindenféle negatív dolog nélkül, de ezek elkerülhetetlenek, és nem az Isten hibája ez. Isten az ártatlanoknak mint például akiről beszélték lányt is kegyelembe fogja részesíteni mégpedig egyenes utat kap az örök élet országába! Többször is megvan említve a Bibliában is, hogy a földi élet csak átmenet, az igazi élet a halál után kezdődik. Ha valaki rossz ember, soha semmiért nem szenvedett meg, és telibe köp más embereket mint akik a cigánylányt is piszkálják, azok mind elfognak kárhozni hacsak nem bánják meg bűneiket mielőtt meghalnának. Az ártatlan emberek, akik az életben szenvednek mind a mennybe fognak kerülni, míg a rossz akaratúak a pokolba. Persze nem muszáj elhinni ezt az egészet, mert ezt a vallást nem lehet erőszakkal rákötelezni bárkire is, de hidd el akik Auschwitzba voltak emberek azok egytől egyig mindannyian a mennyországba vannak.

2018. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
23%

"Ekkor hol volt isten?"

Ott volt ott van -és vele (is) tették, amit tettek.

Mivelhogy örökkévaló végtelen, mindenhol ott van. Nem tart szünetet.

A gyerekgyilkos meg maga teszi, amit tesz- és Krisztussal is teszi. Le kéne szokni már arról, hogy itt a gyönyörű kozmosz, a gyönyörű világ és nincs isten de ha valami rosszat tesz egy ember, az bizony, hogy ő volt.

Most jön a mééé' haagyjaaaa - mert nem levest főz belőlünk, hogy mindent meghatározzon,mi hogy legyen, hanem működtet.

És ahogy egy Atya elvárja a gyermekétől hogy felnőjön és önállóan cselekedjen - úgy az istengyermektől is elvárható, hogy felnőjön és méltó legyen a Névre, istengyermeki mivoltára, a benn élő Krisztusra. Mert megmondatott:

"Isten országa Tibennetek van" - ne keresd hát máshol.


"A fák, vagy az ég, a szél, a madarak, vagy a csillagok mindennap megajándékoznak. Megtaláltam a világ tengelyét.”

Hamvas

2018. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
50%

#8 válaszoló


Ennél jobban én se tudtam volna megfogalmazni, teljesen igazad van.:)

2018. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

"És ahogy egy Atya elvárja a gyermekétől hogy felnőjön és önállóan cselekedjen - úgy az istengyermektől is elvárható, hogy felnőjön és méltó legyen a Névre"

Vsakhogy egy apáról legalább tudja a gyereke hogy létezik.

Egy olyan atya aki arra sem méltatja a gyerekeit, hogy egyáltalán megmutassa hogy létezik, milyen jogon várna el bárkitől bármit, hm?

2018. máj. 3. 15:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!