Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az ember Isten nélkül is...

Ha az ember Isten nélkül is tud jó életet élni, mi szüksége van az embernek Istenre és a törvényeire?

Figyelt kérdés
2018. jún. 27. 12:15
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

"NEEEEEMMMM ! ! ! fent leírtam, miért nem, próbáld meg már megérteni."

Miért nem? Arra gondolsz hogy van megváltás? Mert attól még ugyanúgy igaz amit leírtam, a megváltás gondolatának eleve nem lenne értelme, ha nem lenne a kereszténység szerint mindenki bűnös.


"NEM VÁRJA EL."

Akkor ok nélkül büntet, ha nem vagy jó/nem fogadod el a megváltást?


"Már meg sem merem kérdezni, hogy tudod-e, hogy mi a különbség az ÓSZ és az Úsz között? "

Persze hogy tudom. De ha az Ószövetség nem lenne mérvadó keresztényi szempontból, akkor nem lenne része a Bibliának.

2018. jún. 27. 14:33
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

"Láttál már állatokat gyötrődni lelkiismeret furdalás miatt?"

Igen.

Amúgy az erkölcs az változik, mert csoportonként más. És már a csordaállatoknak is van erkölcse, és lelkiismerete is. Persze azért nem olyan részletes, mint az emberé.

2018. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

"Láttál már állatokat gyötrődni lelkiismeret furdalás miatt?"

Persze. Az intelligensebb fajok, mint egy kutya vagy egy csimpánz ugyanúgy képesek felfogni, ha rosszat tettek, és ugyanúgy képesek emiatt rosszul érezni maguk, gyötrődni.

Mondjuk majmokkal viszonylag ritkán találkozik az ember, de ha itt a háziállatok kategóriában felteszel egy kérdést erről, simán kapsz egy rakás történetet kutya, macska, ló, stb büntudatról, lelkiismeretről.

2018. jún. 27. 14:38
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kutyája nagyapámnak.

Jól nevelt eb volt, bár soha senki nem bántotta, de ismerte a törvényt, az asztalra nem szabad mennie.

Egyszer aztán elkövette a bűnt, a fokhagymás kolbásznak sehogyan sem tudott ellenállni és valahogy meglovasította, de akkora lelkiismeret furdalása volt, hogy az lett gyanús számomra, szabályosan szégyellte magát, eltakarta még a fejét is a mancsával, sokáig nem jöttem rá, mi a baja.

Úgy jöttem rá, hogy mi a baja, hogy adni akartam neki a kamrából egy kis füstölt kolbászt, mert meg lehetett enni nyersen is, bár sütve volt fenséges, hogy valahogy jobb kedvre derítsem, de csak növeltem a kínjait, nem volt képes elfogadni, pedig különben imádta. Nagymama aztán hiányolta az asztalról a kolbászt, de én magamra vettem a vétket, pedig nem bántották volna a kutyát, ahogy engem sem, csak megcsóválta nagymama a fejét, azzal el is volt intézve.

Utólag úgy veszem észre, hogy attól függetlenül, hogy egyszerű parasztemberek voltak, nagyon tapintatosan viselkedtek, igyekeztek mindenkinek a kedvében járni, soha nem korholtak, mégis mindenben igyekeztem követni az elvárásaikat.


Napokig lógatta az orrát a kutya is, sokára tért csak magához, pedig még csak szemrehányást sem kapott, de tudta, hogy rosszat tett és nagyon sajnálta.

Jó kutya volt én nagyon megsirattam, amikor elpusztult.

2018. jún. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A nép hiteője ***** válasza:
A rovidlatas mellozese miatt van szuksege Istenre mert nem tudod mi kovetkezik a halal utan. Ha tudnad akkor nem is irtad volna ki a kerdest, hanem teritgetnel itt a gyskorin. xd
2018. jún. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
40%

Az ember tud Isten nélkül tisztességesen élni, de egyszerre tisztességesen és boldogan nem. Az Istentagadók a saját logikájuk szerint nem következetesek, és ez a tisztességre törekvőket frusztrálja. Amikor pl. senki nem látja őket és tudják, hogy nem derülhet ki mit tesznek, mi értelme van tisztességesnek lenniük? Ez egy egyszerű dolog. Persze rá lehet húzni valami erőltetett, nyakatekert magyarázatot, de a lényeg hogy nem tudják miért érdemes törvénytisztelőnek és empatikusnak lenni amikor nincsenek tanúk, azon kívül hogy a szüleik így nevelték őket.

Még ha valaki pszichológiailag, csoportlélektanilag, evolúciós szempontból vizsgálva tudományosan meg is magyarázza, akkor is a társadalom nagy többsége, az egyszerű emberek ezt nem értik. Viszont az Isten törvénye egyszerű, mindenki által érthető.

2018. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

Biztos vagyok benne hogy nem tud.


Az emberben van úgynevezett "lelkiismeret" ez Istentől ered.

Ez szablya meg mit szabad és mit nem és MIT KELLENE TENNED.

Ha hallgatsz rá akkor nyugodt életed lesz.


Istennél vannak az alap Igék amelyeket Ő megalkotott a világ kezdete előtt, tudta jól hogy mi kell az embernek és mi nem.


Őszintén szólva szerintem Istennel lehet szabad az ember.

2018. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!