Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ahhoz képest, hogy Isten...

Ahhoz képest, hogy Isten teremtette a világot, nem gondoljátok, hogy túl kegyetlen és igazságtalan hely ez?

Figyelt kérdés

Nézzük pl.hogy mi van a természetben.Ragadozó állatok.Az erős megöli,megeszi a gyengébbet.Ez a természet rendje.Teljesen normális.Ugyanakkor színtiszta kegyetlenség.

Vagy tegyük fel azt,hogy van ember,aki fogyatékossággal születik.Míg más tökéletes genetikával,tehetséggel,mindene adott,hogy sokra vigye az életben,boldog,jó élete legyen.Miért?Isten talán jobban szereti ezt az embert,hogy jobbat,többet adott neki?Én is pl.színtévesztő vagyok,ami miatt nem tudom megvalósítani az álmaimat és ezért nem lehetek boldog.Mindig is jó ember voltam.Soha nem bántottam senkit,mindenkivel rendes voltam.Engem viszont állandóan bántottak,ki voltam közösítve az iskolában,ütöttek,soha nem voltak normális barátaim,minden barátom csak hátbaszúrt.És azok,akik bántottak,a rossz,gonosz emberek mind boldog párkapcsolatban élik a sikeres életüket,én meg aki tényleg soha nem bántottam senkit,nyakig vagyok a szarban,nincsenek barátaim,barátnőről meg nem is álmodozhatok.És már amúgy is hiába voltam egy jólelkű ember,aki soha nem ártott senkinek,már úgyis a pokolra megyek,amiért megfogalmazódott bennem ez a kérdés.



2018. jún. 27. 13:46
1 2 3 4
 1/33 Metionin ***** válasza:
53%
Ha minden jó és tökéletes lenne akkor unalmas lenne onnan fentről nézni a műsort...az emberek sosem voltak egyenlőek és sohasem lesznek, ma is működik a természetes szelekció csak másképp. Kezdj el inkább ömnagadban hinni, állíts fel célokat, próbálj meg abból kihozni mindent ami vagy. Csakazértis. Hiszel abban, hogy Isten teremtett ilyennek? Akkor ints be és mutasd meg hogy nem cseszett ki veled. Az élet rövid, bármekkora arca is van egyeseknek, mindannyian porszemek vagyunk a világban akik előbb utóbb megsemmisülnek. A te érdeked, hogy ezt a rövid időt úgy töltsd el, hogy neked jó legyen. Magadhoz képest fejlődj, ne másokhoz mérd magad. A pokol miatt meg ne aggódj, ott vannak a legjobb zenék (ha te egy kérdésért oda kerülsz, akkor nekem úgy érzem külön kemencém lesz :D ).
2018. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

“A te érdeked, hogy ezt a rövid időt úgy töltsd el, hogy neked jó legyen.”


Nem tudom úgy tölteni,mert színtévesztő vagyok,nem lehetek az,ami akarok.Az álmaimnak annyi.

Szerintem nem rövid,inkább túl hosszú az élet

2018. jún. 27. 14:07
 3/33 anonim ***** válasza:
73%

Az ember kitalált egy jóságos istent, hogy legyen miben reménykednie az elmúlás után. Majd rájött hogy ennek az istenképnek ellentmond teljesen a valóság, ezért kitalálta hogy minden rosszat ráfog az emberre, az istenkével meg majd ígérgeti hogy egyszer majd minden jó lesz.

Nyilván amikor ezt anno kitalálták, nem gondolkodtak ezer években előre, hogy azért ennyi idő után már inkább röhejes, mint reményteli ez az állandó ígérgetősdi, miközben jól láthatóan semmiféle isten nem javít meg semmit sem... De dióhéjban ennyi a történet.

2018. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

Itt egy kérdés maradt: szükséges, hogy a sok bajod mellé MÉG a vallással is gyötörd magad?

Ha nem, akkor viszont a többi is meg van oldva: ilyen a világ, és rajtad áll, hogy megragadod-e belőle a jót.


Tehát?

2018. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szívesen barátkoznék veled.

Egyébként mi akartál lenni, ami a színtévesztés miatt nem lehet?

Hidd el, hogy azok a gonosz emberek sosem lehetnek olyan boldogok, mint amilyennek látszik. Isten mindent megbocsát. Isten pedig nem azt mondta, hogy közösítsétek ki, csúfoljátok, bántsátok egymást.

A színtévesztésre van szemüveg, igaz, elég drága, különösen egy munkanélkülinek.

2018. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Üdv Kérdező!

Kérdéseid jogosak, és a kereszténység mindenre kielégítő választ ad, de ez óriási téma, ráadásul az istenellenes trollok folyamatosan jelen vannak, és próbálják elrémiszteni az érdeklődőket.


Egyre:

"Én is pl.színtévesztő vagyok,ami miatt nem tudom megvalósítani az álmaimat és ezért nem lehetek boldog."

Az ember ott szokott félremenni, amikor maga határozza meg a boldogságát, pontosabban azt, hogy mitől lesz boldog. Ezért célszerű Istenhez igazodni, ő pontosan tudja, hogy mi az ember igazi boldogsága.

Amit te meghatározol az részleges, anyagi-fizikai eredetű boldogság. Ez sosem fogja beteljesíteni a hiányérzeted, boldogságvágyad. Ezt egyébként a pszichológia is tárgyalja. Az ember igazi boldogságvágya Istenben teljesül be, nekünk ez a legtökéletesebb.


Olvasd el az első rész 7. fejezetét:

[link]


Sajnos darabokra fogják cincálni a válaszomat, így én búcsúzom is! Sok sikert!

2018. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Metionin ***** válasza:
100%
Mi szerettél volna lenni? Most őszintén, azon hogy színtévesztő vagy, nem tudsz változtatni, akkor inkább elásod magad és nyavalyogsz? Oké, volt egy álmod ami nem teljesült. Másik nem lehet? Egy olyan amihez a feltételeid is adottak? Az álmok nagy része nem teljesül, ez van. De soha semmi nem korlátozza azt hogy új álmod lehessen helyette.
2018. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
48%

"Az ember ott szokott félremenni, amikor maga határozza meg a boldogságát, pontosabban azt, hogy mitől lesz boldog. Ezért célszerű Istenhez igazodni, ő pontosan tudja, hogy mi az ember igazi boldogsága"

Ha esetleg kibújnál a vallásos mesevilágból, esetleg rájöhetnél olyan dolgokara, hogy működik az ember. Például attól lesz boldog, ha azt teheti, ami őt boldoggá teszi. Ugye, micsoda véletlen?

Azaz nem létezik olyan vallás ami meghatározhatná az emberiség kollektív boldogságát, hisz két embert teljesen eltérő dolgok tehetnek boldoggá.

2018. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest hogy azoknak adta akik lázadnak ellene, nagyon jó hely!!!


Keresztyén szemszögből két dologba kötnék még bele:


"Mindig is jó ember voltam"

Ilyen Isten mércéjével nincs. Én is loptam már, hazudtam már, gyűlöltem már, stb stb... Persze nem azt mondom hogy egy szinten vagy Hitlerrel, de a saját szemedben is észre kell venni a szálkákat és gerendákat...


".És azok,akik bántottak,a rossz,gonosz emberek mind boldog párkapcsolatban élik a sikeres életüket"

Gondolj bele: Átlag magyarként élsz 70-80 évet. Ehhez képest ha a halál nem véget jelent, hanem utána jön ítélet, és utána jön a kárhozat vagy üdvösség, akkor mégis mit számít hogy most boldog párkapcsolatban él-e valaki? Az örökkévalósághoz képest ez elég kevés idő.

2018. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Hát igen, az a jó Isten, akit a kereszténység kitalált magának, már komikus szinten ellebtmondásban áll a való világgal.

Következtetés: Isten nyilvánvalóan nem létezik, az ember pedig a maga sorsának kovácsa. Hogy sok a rossz, az nem azt jelenti hogy semmi jó nincs a világban. Csak hogy nem egyszerű felismerni azt. Ellenben annál többet ér, ha rátalálsz!

2018. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!