Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik keresztény neveltetés...

Akik keresztény neveltetés után lettetek ateisták, mennyiben változott az életetek? Könnyebb vagy nehezebb lett, boldogabbak vagytok?

Figyelt kérdés
2018. júl. 23. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Tulajdonképpen könnyebb lett. Miután rájöttem, hogy megszívattak az Istenkével, meg Jézuskával, beírattak az iskolába, és az elsőáldozáson is már csak röhögtem!
2018. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem annyival jobb hogy elötte próbáltam magamraeröltetni a hitet és állandóan rosszul éreztem magam hogy nem tudok ebben hinni stb. és hogy ez miatt csalódást okozok. Miután abbahagytam határozottan jobb lett mert nem görcsölök rá arra, hogy olyasmit hitessek el magammal ami nem létezik.
2018. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Sokkal jobb lett az életem. Személyes okokból nagyrészt, amit itt nem részleteznék.
2018. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nem kaptam klasszikus keresztény neveltetést olyan értelemben, ahogy sokszor elpanaszolják ezen a fórumon. Én érdeklődtem a kereszténység iránt, és kértem, hogy járhassak hittanra, majd elsőáldozásra. A szüleim maguktól nem forszírozták volna ezt. Emiatt nem éltem meg teherként, és hittem is benne. Aztán jó pár évig egyáltalán nem foglalkoztam a témával. 17-18 éves koromban került megint terítékre, amikor volt egy újabb vallásos időszakom. Ebből fokozatosan jöttem ki. Szabad akaratomból voltam vallásos, és szabad akaratomból is hagytam el, és fokozatosan. Emiatt nem volt különös felszabadulás élményem. Vallásosnak lenni talán jobb volt: küldetéstudatot és önigazolást adott. Az ateizmust inkább kicsit úgy éltem meg, mint egy felnőttebb hozzáállást a világhoz, ami nagyobb autonómiát, de nagyobb felelősséget is jelent.
2018. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Én voltam első áldozó és bérmálkozó is és 10 évig jártam minden vasárnap templomba (valamikor hétköznap is) az egyik volt osztálytársammal, belőle pap lett.

Mikor felismertem hogy mennyire ellentmondásos az egész, mikor elkezdtem vallástörténelmet tanulni és olvastam olyan könyveket amik nem a vallás ellen szól, de engem kiábrándított a keresztény vallásomból akkor nem tudtam hazudni magamnak, hirtelen ürességet és félelmet éreztem hogy nem létezik semmilyen isten,nincs ki "megóvjon" a bajban nincs kihez reménykedni vagy rimánkodni a bajban vagy kérni bármit is.

Ez nagyon furcsa és félelmetes érzés ha előtte hittél egy természetfeletti lényben.

A legrosszabb amitől egy hónapra szinte depressziós is lettem (még a munkahelyemen is észrevették) hogy a halál után nincs semmi, és kész vége nincs tudat megszűnik az egész mint mielőtt megszülettünk csak ez "örökké" fog tartani.

Viszont felszabadultság érzés is volt bennem hogy nem kell mindenféle vallásos szabályok szerint élnem vagy félnem isten haragjától vagy büntetésétől vagy hogy pokolra jutok az örök szenvedésbe stb...

2018. júl. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

# 4

"Vallásosnak lenni talán jobb volt: küldetéstudatot és önigazolást adott."


Persze a céltalan élet unalmas, ezért is szoktak az emberke hobby-t keresni maguknak.

2018. júl. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Boldog vagyok. És ez javuló tendencia. Vallásosként nem voltam az.
2018. júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok.


#5: Hogy ez mennyire igaz rám is.. Elképesztő. Félelemérzet, üresség, depi. egy rövid ideig bennem is ezek voltak, mielőtt teljesen ateista nem lettem. Köszi, hogy leírtad. :)

2018. júl. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

# 8

Most már ugyan úgy tekintek a kereszténységre mint a Jehova tanúira vagy a hit gyülisekre.

Ilyenkor azért át látja az ember.

2018. júl. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Igen, pontosan.

2018. júl. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!