Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézusnak melyek azok a csodái,...

Jézusnak melyek azok a csodái, melyek nem kivitelezhetőek bűvésztrükkökkel?

Figyelt kérdés

2018. okt. 5. 22:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Mózes 10 csapása csoda sorozat volt, ez után a fáraó mar nem nevetett.

Jézus naponta több száz csodát cselekedett, minden hozza menő orvosok által gyógyíthatatlan beteget meggyógyított. Több tízezer követője, hallgatója, tanítványa volt. Egyszer kivitte őket a pusztába, megeheztek, és Jézus pár kenyérből és halból 5000 embert jól lakatott, úgy hogy a maradék kb 5 kosárnyi volt. Nem volt paraván, meg tükör, hanem valódi csoda volt. Nem csak 1 kamera állásból, hanem többezer szemtanú előtt. Az én szemem előtt is tett mar Jézus csodát. Nem olvastam, hanem a saját 2 szememmel láttam, egy keresztény gyülekezetben.

2018. okt. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell hozzá bűvésztrükk, csak fantázia.

Benedek Elek parázsevő táltosparipái szintén hasonló termékek, azt sem akarta még senki utánozni, mert csak egy könyvben szereplő kitalációk, ahogy a Biblia csodái is.

2018. okt. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igen Lázár az egyik kiemelkedő bizonyíték, hiszen voltak párórás halottak, akikre valóban azt mondhatná az ember, hogy tetsz halott volt. De Lázár, 4 napig élettelen volt, és már oszlásnak indúlt a teste, és úgy jött ki a lábain gyolcsba tekerve, ahogy eltemették.

De pl:

Születésétől fogva vak embernek visszaadta a látását. A szülei is csak néztek, hogy a Fiúk lát.Kb 20 éves lehetett az ember, tehát húsz évig vak volt.

38. éve béna férfi meggyógyítása. 12 éve folyamatosan vérző asszony, aki minden vagyonát orvosokra költötte, de nem tudták meggyógyítani. Jézus ingyen megtette.

Ezek nem egy-két éves betegségekben küszködők voltak, még az ellenségei sem tagadták ezeket.

2018. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%

"Jézusnak melyek azok a csodái, melyek nem kivitelezhetőek bűvésztrükkökkel?"

Hát ha mutatsz egy olyan "trükköt", amiben egy biológiai halált halt 3 napos hulla életre kel és életjelenségeket produkál, akkor bármire meghívlak. Ha nem tudsz, akkor én nyújtom be a számlát. Okés?

2018. okt. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem Jézus legnagyobb csodája az Önmaga, a szeretete! Ki az aki meghal mások bűneiért?
2018. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

Ha megnézed a mai sztárbűvészeket, és a trükkjeiket (Penn&Teller, Dynamo, David Copperfield), azt láthatod, hogy kb. valamennyit. Mi kell hozzá? Fantázia, figyelemelterelés, és beépített emberek.

De Jézus viszonylatában inkább az a kérdés, hogy mennyire kell komolyan venni e csodákat? Azaz mennyire fikció az egész?

A piros gomb megnyomása előtt arra kérem az Olvasót, gondolkozzon el, hogy mennyire tekinti valóságnak Szent László csodáit? És a Mátyás királyunkról szóló népmeséket? Kővé vált pénzek, s egyszer volt Budán kutyavásár? :)

2018. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
47%

"A piros gomb megnyomása előtt arra kérem az Olvasót, gondolkozzon el, hogy mennyire tekinti valóságnak Szent László csodáit? És a Mátyás királyunkról szóló népmeséket? Kővé vált pénzek, s egyszer volt Budán kutyavásár? :)"

Elgondolkodtam és te is elgondolkodhatnál végre, visszakeresve más kérdéseknél jó párszor leírt válaszokat, mert hátha belátod, hogy műfajilag más, és más céllal íródott a 4 evangélium, más céllal a Szent László Legendárium és más céllal a Mesék Mátyás királyról (igen, nem kell ehhez kereszténynek lenned, hogy egy kicsit utánanézz irodalmi és történelmi téren, hogy a két király általad említett történetei sem ugyanabba a kategóriába esnek). Csak egy példa érdekességképpen: Szent László csodaszarvasos legendájának a célja nem is a szent király kultuszának elterjesztése volt, hanem a váci monostor alapításának a leírása és ezzel együtt a monostor történeti jogainak, helyzetének, kiváltságainak a megerősítése.

Az általad párhuzamba hozott művek időbeli sajátosságairól meg már ne is beszéljünk, hogy hány évvel a leírt cselekmény után íródtak. De ez egyébként még a kisebb része, elég lenne csak egy műfaji összehasonlítást megtenni végre... Ehhez viszont én itt kevés vagyok, olvasni kéne hozzá... :))

2018. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!