Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy halt meg Sámuel király?

Hogy halt meg Sámuel király?

Figyelt kérdés

A. Öngyilkos lett (1 Sámuel 31:4-6)

B. Egy Amálekita ölte meg (2 Sámuel 1:8-10)

C. Egy Filiszteus ölte meg (2 Sámuel 21:11-13)

D. Megölte magát, majd isten halára ítélte (1 Krónikák 10:4, 13-13)



2018. okt. 10. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Összekeverted !


Saul királyt Isten elvetette a királyságból ennek ellenére csatát kezdett a filiszteusokkal mint király mivel nem volt vele Isten segítsége

ezért vesztett majd a csatába öngyilkos lett.

2018. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A filiszteusokkal való ezt követő összecsapás során Saul súlyosan megsérült a Gilboa-hegyen, és három fiát megölték. Mivel nem akarja, hogy ellenségei elfogják, fegyverhordozóját sürgeti: „Húzd ki kardodat és szúrj vele keresztül, nehogy ezek a körülmetéletlenek eljöjjenek és meggyalázzanak engem.

Mivel fegyverhordozója nem volt hajlandó megölni, Saul beledőlt a kardjába


Vagy is Öngyilkos lett.

2018. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Megölte magát, majd isten halára ítélte " :)

Azt, hogy Isten elvetette mint választott Királyt, mivel szellemidézőkhöz folyamodott, valóban egyenlő a halálos ítélettel. Egy halottat nem lehet halálra ítélni.

ennél fogva Saul még király volt jogilag, mikor Isten itéletet hozott felőle, vagy is nem támogatja ezt a királyt tovább.

2018. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sok különbség van a megsebesítés és a megölése között...
2018. okt. 10. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:
A filiszteusok elleni csatában halt meg. Nem akart egy filiszteus által meghalni, ezért kérte a fegyverhordozóját, hogy ölje meg őt. Mikor nem tette meg, öngyilkos lett. Az amálekita hazudott Dávidnak, mert azt hitte, jó pont lesz nála, ha azt mondja, ő ölte meg Sault. Tévedett.
2018. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor a bibliában 3 állítás hamis!
2018. okt. 11. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Elolvastam az idézett szövegeket. (Meg azért a szövegkörnyezetet is, mert az segít a megértésben.)

Először is "Sámuel király" ezek közül sehogy nem halt meg, mert Saulnak hívták.

A válasz:

Öngyilkos lett és az idézett szövegek sem mondanak ennek ellent.

Az "A" pontban szépen kiidézed ezt a részt. (1 Sámuel 31:4-6)

A "B" pontban szereplő személy hazudott, mert azt várta, hogy Dávid megjutalmazza.

A "C" pontban szereplő részre többször is van utalás pl. az "A" pont után. (1 Sámuel 31:8-13) A filiszteusok lefejezték Saul holtestét és a testét kifüggesztették Bét-Seán falára. Így értendő, hogy felakasztották. Nem élve akasztották fel. Nem ők ölték meg, ilyet sehol nem ír.

A "D" pont, meg nagyjából az "A" ismétlése, csak a 1 Krónikák 10:13-14-ben mintegy végső összegzésként, tanulságként elmondja, hogy Saul tettei miatt vette el tőle Isten a koronáját és adta oda másnak. Szó sincs róla, hogy egyszer meghalt, majd Isten megint elítélte.

Még sosem hallottál olyanról, hogy egy szövegrész végén összegezzük az eddig tárgyaltakat? Kérlek legközelebb olvass figyelmesebben. Javaslom, ha valami elsőre ellentmondásosnak tűnik, akkor fuss át rajta még egyszer. Hátha többszöri olvasásra észreveszed azt, ami fölött korábban átsiklottál.

2018. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elnézést. Mielőtt valaki beleköt:

* a holttestét

2018. okt. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hátha többszöri olvasásra észreveszed azt, ami fölött korábban átsiklottál."


Te meg átsiklottál a válasz fölött! Javaslom, értelmes válaszok írását, a kérdező megalázása helyett. Sosem halottál még a gonoszról a csúf kopasz...off.


Az én válaszom: "A"

2018. okt. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló. Elnézést, de miről beszélsz?

Szó szerint ezt írtam:

"A válasz:

Öngyilkos lett és az idézett szövegek sem mondanak ennek ellent." Tehát adtam választ.

Ezt a választ már mások is leírták, de a kérdezőt ez nem elégítette ki, mert az ő véleménye az, hogy a másik 3 helyen mást állít a Biblia. Le is írta, hogy akkor a másik 3 állításában hazudik a Biblia! Eleve a "valláskritika" rész alatt található a kérdés.

Nem gondolom, hogy az a kérdező megalázása, hogy részletesen, megvizsgálva az idézett szövegrészeket, kulturált módon leírom, hogy miben téved és mit értett félre. Ráadásul, azért írtam, hogy máskor inkább olvassa el kétszer is az adott részt, amiről szó van, mert jóhiszeműen feltételeztem, hogy egyszerűen csak átsiklott pár részlet felett és ezért jutott ilyen ellentmondásos végkövetkeztetésre, hogy Saul király halálát négyféleképpen írja le a Biblia.

Attól tartok, hogy valamit félreértettél abban, amit leírtam.

2018. okt. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!