Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Adám és Éva mi volt? Homo...

Adám és Éva mi volt? Homo erectus? Paranthropus boisei? És kik voltak az ősemberek többi faja?

Figyelt kérdés

2018. okt. 23. 12:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Hajjaj, engem annak idején egy ilyen kérdésért utáltak ki hittanról :D maradjunk annyiban, hogy a történelem és a hittan nem kompatibilisek.
2018. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
Amúgy rosszul értelmezed, az Ótestamentumban sok rész metaforikus jellegű szöveg, nem szószerint kell értelmezni. A Genesis is ilyen, a mögöttes tartalmát kell megérteni.
2018. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Az állatok az emberek paráználkodásából születtek. (azért olyan démoniak)

A vírusok meg eltévedt RNS molekulák, akik megőrültek és önmagukat keresik.

Az ősemberek okosabb voltak, mint a mai tudósnak nevezett celebek.

2018. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Amúgy hülyeséget írtam, de remélem nem azzal akarod megcáfolni, hogy 8.-ban mást olvastál vagy a tv-ben mást mondtak.
2018. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 13:43

Jaaaaa, ezt most pont nem kell szó szerint értelmezni?

2018. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6%

Ugyan olyan ember, mint amilyen Te vagy Én. Magyarul Homo Sapiens.

Isten sem állatoknál sem az embernél, nem a fejlődést indította el, és alakult ki, egy faj.

2018. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyan olyan ember, mint amilyen Te vagy Én. Magyarul Homo Sapiens.

Isten sem állatoknál sem az embernél, nem a fejlődést indította el, és alakult ki, egy faj."


A homo sapiens nem magyar, hanem latin kifejezés, de ez nem lenne baj.

A baj ott van, hogy a második mondatodból egy árva szót sem értek.

2018. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
A jelenlegei emeber Homo sapiens sapiens.
2018. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de ezen már nem akartam kukacoskodni.
2018. okt. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 KZitus ***** válasza:
3%

Szia


Ádám és Éváról kérdezel. Honnan szerezted ezt a két nevet? A Bibliából? Ha elfogadod a létezésüket, miért nem tudod elfogadni azt, amit tovább ír róluk a Biblia? Bocsáss meg, nem vissza kérdezősködni szeretnék, csak megérteni a kérdésed(gondolkodásod) okát, mert akkor pontosabb véleményt lehet írni.

Isten pontosan tudta milyennek teremtett meg minket, ismeri a gondolkodás-, és érzelmi világunkat, a kíváncsiságot is belénk plántálta, tudta, hogy idővel egyre többen és többet szeretnénk tudni, ugy, ahogyan azt most te is teszed. Ezért minden fontos dolgot rólunk emberekről, az életünkről, leíratott a Bibliában, éppen azért, hogy ne kelljen elméleteket gyártanunk(ahányan vagyunk annyi félét) csak ki kell nyitni a Bibliát és az első 3 fejezet elmondja ki volt Ádám és Éva.

2018. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!