Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon Isten mindegyik vallást...

Kiss Éva Judit kérdése:

Vajon Isten mindegyik vallást jónak tartja?

Figyelt kérdés
A vallásodban megtudtad mi volt a teremtés célja? Mi az élet célja? Kérlek írd meg, ha igen, hogy mit gondolsz ezekről.

2018. dec. 21. 09:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Isten az embert tartja jónak. A személy az, aki Isten képmása. Egy vallás, hasonlóan bármi más emberi közösséghez, vagy bármi más eszmerendszerhez, lehet hibás.

A teremtés céljához néhány idézetet kimásolok elgondolkodtatásul:

"Alapvető igazság, melyet a Szentírás és a Szenthagyomány állandóan tanít és magasztal: "a világ Isten dicsőségére teremtetett". Isten teremtett mindent, magyarázza Szent Bonaventura, "nem azért, hogy növelje dicsőségét, hanem hogy kinyilvánítsa és közölje dicsőségét". Istennek ugyanis a teremtéshez semmi más indoka nem lehetett, csak szeretete és jósága. (...) A teremtés végső célja az, hogy Isten, "aki mindenek Alkotója, végül »minden legyen mindenben« (1Kor 15,28) azáltal, hogy egyszerre gondoskodik a maga dicsőségéről és a mi boldogságunkról."

Az élet céljáról:

"Az egész isteni üdvrend végső célja az, hogy a teremtmények belépjenek a boldog Szentháromság tökéletes egységébe. De már most arra vagyunk hivatva, hogy a Szentháromság lakóhelye legyünk. Az Úr mondja: "Aki szeret engem, megtartja szavamat, és Atyám is szeretni fogja őt, elmegyünk Hozzá és lakást veszünk nála" (Jn 14,23). Tehát összességében az örök üdvösség elérése az ember végső célja. Az üdvösségben élni annyit jelent: Krisztussal lenni.

2018. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%

Isten csak nevet az összes vallás naiv elképzelésein.

Isten nem vallásos és nem szervez maga köré csupasz majmokból fan klubot.


Hogy mi a célja azt akkor értenénk meg ha megismernénk Őt. Istenről nagyon keveset tudunk, még a létezését is csak valószínűségi alapon, józan belátás alapján.


Az élet célja hasonlóbbá válni Istenhez, azaz fejlődni, ugyanakkor erőnkhöz mérten részt venni a teremtés folyamatában vagyis jobbá tenni a világot azáltal, hogy benne élünk, képességeink szerint.


Ha kiderülne, hogy Isten nem létezik, akkor nekünk lenne a dolgunk, hogy fennmaradjunk és idővel istenné váljunk.

Ha Isten létezik, Ő is ezt akarja és így segíteni is fog. Istennel tehát könnyebb.

2018. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
57%

Kedves #2,

"Istenről nagyon keveset tudunk, még a létezését is csak valószínűségi alapon, józan belátás alapján."

- No és azt hogy? :D

2018. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Kedves 3#,


1. Látható, hogy kb 3,5 milliárd év alatt egysejtűből hova fejlődtünk.


2. Ismert, hogy a Nagy Bumm óta kb 13,8 milliárd év telt el.


3. Ismert, hogy a galaxisunkban kb. 100-400 milliárd csillag van, és ismert, hogy hasonló galaxisból min 100-800 milliárd közötti van az ismert univerzumban.


Mindezekből valószínűségi alapon belátható, hogy

-- nyilván sok nálunk fejlettebb civilizáció létezik

-- az is belátható, hogy ha csak 1 millió évvel fejlettebb nálunk akkor már nem különböztethető meg a szentírások isteneitől.

-- de az is belátható, hogy akár 1-8 milliárd évvel idősebb, fejlettebb civilizációkból is sok lehet.


Isten vagy istenek, tehát minden bizonnyal léteznek és ha léteznek szaporodnak is, terjeszkednek is, így lehet, hogy mi sem véletlenül jöttünk létre... Valaki itt járt és befertőzte a bolygót. Akkor tehát Teremtő is, a mi Teremtőnk. Folytathatnám, de minek.

2018. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Kedves #4, aki egyben #2,

1-3 teljesen egyet értek.


A földönkívüli életet én sem tartom kizártnak... ugyanakkor minél többet állítunk róla, úgy gondolom, annál kisebb a valószínűsége.

Így aztán ilyen erős állításokat - minthogy földönkívüliek szándékosan teremtettek - igencsak valószínűtlennek tartom - a kellő bizonyítékok hiányában.

Remélem, érthető az álláspontom :). (Vidiripinek úgyse lenne az :P)

2018. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 BGB ***** válasza:

"A vallásodban megtudtad mi volt a teremtés célja? Mi az élet célja? Kérlek írd meg, ha igen, hogy mit gondolsz ezekről."


A kereszténységben az élet értelme és célja a SZERETET. / A szeretet nem érzés, inkább egy rendező elv még matekja is van./ Az adásról, mások támogatásáról szól.


Itt mindenki azért él mert valakik szerették gondoskodtak róla ugyanis az ember nem önellátóan születik, 10-en valahány éves koráig csak azt oázza később kéri hogy adjatok! És a kisbabának, gyermeknek örömmel adnak.


"Kedves #2,


"Istenről nagyon keveset tudunk, még a létezését is csak valószínűségi alapon, józan belátás alapján."


- No és azt hogy? :D"


Isten létezése 100%-ig bizonyított az más kérdés, hogy vannak akiket a vak hite megakadályoz a bizonyítékok felismerésében.

A semmiből nem lesz semmi, nemhogy több száz milliárd galaxis tehát a történet csak a vannal kezdődhet.

Ha a véletlen szél nem fúj össze egy szép házat, akkor egy emberi testet ami 400 Milliárd! (mint egy galaxis csillagai) élő sejtecskének bonyolult és összehangolt szervezett egysége, nos ezt sem.

Nem is beszélve, hogy bizonyított, hogy véletlen nem létezik mivel minden meghatározott törvények szerint működik tehát minden előre kiszámolható és már az ősrobbanás pillanatában eldőlt, hogy jövő hónapban Január 21-én 06:16-kor lesz telihold Magyarországról nézve.



Mózes megkérdezi Istent mit mondjon, mégis mi a neve?

"És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izrael fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok"


Logikus hogy a Vagyokból lett a mi univerzumunk nem a Semmiből, amiből nem lehet semmi. És mivel mi vagyunk így a Vagyoknak is lennie kell.



"A földönkívüli életet én sem tartom kizártnak... ugyanakkor minél többet állítunk róla, úgy gondolom, annál kisebb a valószínűsége.


Így aztán ilyen erős állításokat - minthogy földönkívüliek szándékosan teremtettek - igencsak valószínűtlennek tartom - a kellő bizonyítékok hiányában."


A Biblia másról sem beszél minthogy rajtunk kívül is van "más"világ amire a miénk is hasonlít, és érkeznek onnan Küldöttek (Angelosz =angyal=küldött és nem pufók gyerek), akik hozzák a másik világ vezetőjének tanácsát üzenetét: Minden Ember Testvér és


"Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben? >>

Máté 22:37 Jézus pedig monda neki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. >>

Máté 22:38 Ez az első és nagy parancsolat. >>

Máté 22:39 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. >>

Máté 22:40 E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták"


Valóban ha szereted a másikat, nem akarod elvenni az életét -> Ne Őlj! Nem akarod elvenni a párját feldúlni családi életét -> Ne törj házasságot azokat akire rá voltál bízva és örömmel adtak javaikból különösen -> Tiszteld atyádat és anyádat.


Azonban a Biblia közli az emberiséggel azt a tényt is hogy ez a világ nem valamelyik galaxis központjában keresendő hanem inkább egy másik dimenzióban az időn kívűl.


És tudomány 6000 év után eljutott oda hogy megerősíti ezt is hála Eistennek.


A világ alap természete, hogy nincs idő. A tér-idő egy nagyon bonyolult, tervezett dolog amit a tudomány csak Einsten óta kezd vizsgálni. Jelenleg annyit sejtenek róla, hogy anyaga gumilepedő szerű mivel a tömegek meggörbítik, de hogy miért ilyen és mért nem mondjuk pingpong asztal szerű, nos annak vizsgálata még el fog tartani néhány ezer évig

2018. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

Te melyik szert fogyasztottad el imént? Már ott megbukik az egész vallásos magyarázat, hogyha a semmiből nem lesz valami, akkor egy mindenható, mindentudó, teremteni képes, végtelenül komplex "lény" hogyan lehet a semmiből? Jah az lehet, tök logikus... Ha fizikai, ha nem fizikai létező az Isten, de létező, tehát van, vagyis valahogy létre kellett jönnie neki. Ha ő lehet, akkor a sokkal egyszerűbb anyag miért nem? Az is lehet öröktől fogva ennyi erővel, a tudósok nem mondják, hogynem így volt, hanem azt, hogy nem tudják hogy honnan van az anyag.

De nektek a semmi logikátok találkozik a tudománytalansággal és a bibliátolvastamúgyhogymindenttudok-kal, és akkor megy az Isten tuti van mert mijazh magatol van azanyag olyanmegnincsis.

2018. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Én Ásatruar vagyok . Az én vallásomban a lét célja a körforgás , a megtisztulás.Dicső , emlékezetes búcsú vétel a régi világtól , mégis köszönteni az új teljesen tiszta lappal indulót. +Boldog ünnepeket ha mér ugyis dec vége van.
2018. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 BGB ***** válasza:
62%

"Már ott megbukik az egész vallásos magyarázat, hogyha a semmiből nem lesz valami, akkor egy mindenható, mindentudó, teremteni képes, végtelenül komplex "lény" hogyan lehet a semmiből?"


Alapfogalmakat kéne tisztázni.

A bizonyítás nem egyenlő a magyarázattal.

Ahhoz, hogy valakinek bebizonyítsd hogy van Nap, nem kell levezetned a Nap plazmafizikáját, elég ha kiviszed az illetőt és felmutatsz az égre.

Azt írtam Isten léte bizonyított mivel minden tapasztalattal és logikával megegyezik. Isten nem léte minden tapasztalatnak és logikának ellent mond.


A tudomány arra épül, hogy nem a nyilvánvalót kell bizonyítani, hanem azt ami nem nyilvánvaló. Tehát azt nem kell bizonyítani, hogy egy szép házat valaki megtervezett, hanem annak kell bizonyítani igazát aki azt állítja, hogy azt a kastélyt a szél fújta össze.


" mindentudó, teremteni képes, végtelenül komplex "lény" hogyan lehet a semmiből?"


Pont az ellenkezőjét állítottam, hogy a semmiből nem lehet semmi. Matek alap törvény, hogy 1 kg szalámiból nem tudsz levágni másfél kg-ot. Tehát a mi univerzumunk is csak egy nagyobb energiából származhat.

Esetleg tudsz az ellenkezőjére példát vagy logikát? /Mert én millió példát tudok hozni, ha egy kilóból levágok valamennyit az kevesebb szokott lenni általában mint egy kiló./


A Te általad írtaknak nincs és nem is lehet megoldása a mi Univerzumunkon belül mint írod a tudámány is széttárja a karját, te ennek ellenére vakon minden kritika nélkül hiszed, hogy egy nálunk magasabb Intelligencia nem alkothatta meg a mi világunkat.


A legfőbb logikai hibát ott követitek el, hogy nem veszitek figyelembe, hogy Isten egy magasabb dimenzióban létezik ott ahol nincs Idő.


Ott teljesen más szabályok vonatkoznak és ha Isten létét firtatod akkor az ottani törvények alapján kell gondolkodnod.


Milyen hely ahol nincs idő, vagyis végtelen idő áll rendelkezésre? Nincs előbb utóbb minden egyszerre van most.

Mivel nincs közvetlen tapasztalatunk elég nehéz elképzelni.

De ha ide behelyettesíted az evolúciós elvet ami a mi Univerzumunkban bizonyítottan (idő hiányában) nem működik.Tehát hogy minden kombináció minden kombinációval össze áll akkor érdekes módon nem az ember fog kijönni hanem maga a legtökéletesebb Lény tehát Isten.

És mivel ott nincs idő előbb vagy utóbb ott semmi nem lesz vagy volt csak VAN.


Látod még az evolúció is Isten létezésére mutat


Akik onnan jönnek küldöttek érdekes módon következetesen e szerint a logika szerint beszélnek:

VAGYOK AKI VAGYOK. így szólj.. : A VAGYOK küldött engem ti hozzátok"

Jézust megkérdezik hogy mondhatja, hogy látta Ábrahámot aki fél évezreddel előtte élt:


"bizony(= komolyan szó szerint értendően) mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."

/nem voltam lettem/


János Lélekben(Szellemben) elragadtatik a felsőbb egekbe ahol beszél Jézussal aki már nem a földi testében van. Jézus így mutatkozik be:


"Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható"


(Én vagyok aki van aki volt és aki eljövendő (tehát lesz))


Jel 1:17 Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobb kezét, mondván nekem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,


Jel 1:18 És az Élő; pedig halott valék, és íme élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.

2018. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Bizonyára nem, hiszen minden vallás nem lehet jó, csak egy vallás, azon belül is egy felekezet. Az ettől való eltéré pedig meghatározza a "jóság fokát".

De úgy hiszem, hogy Isten különféle vallásokon keresztül is magához tudja vezetni az embert.

2018. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!