Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezhetett e a bibliai...

Létezhetett e a bibliai özönvíz? Azaz hogy az egész földet elönti a víz?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert ha végig gondoljuk az esők keletkezésének a mikéntjét ez nem nagyon lehetséges...


Másrészt egy ember tud e akkora hajót építeni hogy a világ összes állatfajából egy-egy példány elfér rajta?


És mennyi időbe telik amíg az összes állat oda bandukol a megadott helyre ahol a hajó épült?


És hogyan etetett Noé ennyi állatot?


stb.. stb...


2018. dec. 26. 21:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, a mai természettudományos és a témára vonatkozó egyéb ismeretek alapján a bibliai özönvíz csak a Bibliát ismerő európai/közel-keleti ember által akkor ismert világra (Közel-Kelet) lehetett érvényes, de mindenképpen az írásbeliséget nem ismerő régmúlt mondabeli emlékei alapján és nem Földgolyó egészére vonatkozóan. A Fekete tenger kialakulásával hozzák összefüggésbe, amikor átszakadt a Földközi-tenger és a mai Fekete tenger közti elválasztó földsáv (valamilyen geológiai katasztrófa nyomán) és a Földközi-tenger vize átfolyt az ott levő mélyebben fekvő területekre.
2018. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
A Bibliában leírt dolgok kb mind megtörténtek, csak nem szó szerint kell értelmezni. Tehát volt özönvíz, de nem az egész Földön, csak Európában, voltak túlélők, de nem csak Noé, sőt Noé nem is volt konkrétan. Bizonyos állatfajok megmenekültek a "bárkán" (= magaslatokon), stb, stb.
2018. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
A youtuben lattam rola videót, hogy keszitettek róla legi felvételt is. ratalalok belinkelem.
2018. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Többször volt már a kérdés.

Ez fizikailag nem lehetséges, sok okból.

Úgy történt, ahogy az előzők írták.


No persze előfordulhatott, hogy az isten meghamisított az égvilágon mindet, beleértve a fizikai törvényeket is, hogy... miért is? Hogy majd a sok ezer évvel később élőket jól becsapja?

2018. dec. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai, geológiai és biológiai képtelenség több tucatnyi pontban is. Pl honnan jött és hova tűnt nyomtalanul 9 km vastag víztakaró? Vagy hol az állatok vándorlásának bármi nyoma? Pl szegény márvány kúpos csiga még azóta is úton kéne legyen Ausztráliába...

Ami reális alapja lehet az a korábban is emlegetett lokális árvíz, amit a szájhagyomány alaposan kiszínezett mielőtt lejegyzésre került volna a történet.

2018. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

#1 A Fekete-tenger csak bele magyarázás

A sztori szerint elkezdett esni az eső és abból lett az áradás


#5 9km mély víz nem tudja elonteni sem csak Európát sem az egész világot úgy hogy esik az eső

Egy meteor becsapodas tud ekkora szökőárat csinálni de azt bárkában sem lehet túlelni

Meg egyébként is esőrol volt szó...

2018. dec. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
8%

"Létezhetett e a bibliai özönvíz? Azaz hogy az egész földet elönti a víz?"

Létezhet. A felgyűrődéseknek köszönhetően ma kb. 30%szárazföld nincs víz alatt. 70% még mindig vízzel borított.


"Azért kérdem mert ha végig gondoljuk az esők keletkezésének a mikéntjét ez nem nagyon lehetséges..."

Szerintem néz utána először a történetnek, mert főleg nem esőről volt szó. A mai törésvonalak mentén tört fel a víz.


"Másrészt egy ember tud e akkora hajót építeni hogy a világ összes állatfajából egy-egy példány elfér rajta?"

Sehogy, mert ilyet senki nem állítot. Kvázi a mai rendszertani családok egy egy képviselőjét vitte a hajúra. Abból is a gyermek példányt. Vegyük példának a macskaféléket: Tehát nem vitt fel 20.000 fajta macskafélét, hanem csak 7 párt. 7 hímet és 7 nőstényt.

VAgy kutyafélék: nem vitt fel 50.000 fajtát, hanem csak 7 párt. 7-7 ősfarkast.

Genetikai alapok nélkül ezt nem fogod tudni megérteni, hogy ez miért történt így, bár a mikroevolúció pont ezt bizonyítja


"És mennyi időbe telik amíg az összes állat oda bandukol a megadott helyre ahol a hajó épült?"

Attól függ, milyen messziről jönnek és milyen sebességgel. Ezt nem gondolod, hogy valaki megválaszolja, ugye?

Bár azt sem értem, hogy miért kellett az összes állatnak odamenni, de hagyjuk...


"És hogyan etetett Noé ennyi állatot?"

Kb. ahogyan ma is. Menj le vidékre, nézz körül.


"stb.. stb..."

stb.. stb...

2018. dec. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 BGB ***** válasza:
6%

Létezhetett. Én a teljes földet elborító globális özönvizet tartom valószínűnek.


A Biblia azonban nem természettudományi tankönyv kisiskolásoknak tehát nem is így kell olvasni.


Beszél arról, hogy az özönvíz után helyezte Isten az égre szivárványt, annak jeléül, hogy többet nem fogja vízzel elárasztani a Földet.

Mint tudjuk a szivárvány optikai jelenség, esőben a vízcseppek megtörik a fényt és ez a természeti törvény már Noé előtt is létezett.


Beszél arról, hogy az ég elválasztja a Föld felett levő vizeket a Földön levő vizektől, mint tudjuk az égben nincsenek óceánok.


Azonban ha ezt a kettőt egyesítjük akkor kijön az az érdekes eset, hogy a Földnek kezdetben lehetett egy víz(H2O)-ból álló plusz "légköre" (mindegy hogy pára, víz, vagy jég halmazállapotúnak képzeljük) ami valamilyen katasztrófa hatására felbomlott és eső formájában a Földre zúdult.


Természetesen ha ez a vízcseppekből álló légkör létezik akkor az ég is teljesen más, talán eleve szivárvány színű és nem kék, és nem alakulhat ki a szivárvány jelensége, csak az özönvíz utántól.


Tehát a szivárvány megjelenése valóban azt jelzi, hogy a Földet nem fenyegeti többé az özönvíz veszélye.


Nekem most ez az elmélet a nyerő, persze a lokális özönvíz is elképzelhető.


Megvan honnan jött a víz, hogy hová lett azt nem az én dolgom kiszámolni, talán ki kell vonni a mai földet borító 70% vízfelszínből és akkor ki jön, hogy akkoriban csak 50%- ot borított víz de ez csak egy tipp.

/Nem kell 9 km vízoszloppal számolni elég csak a környék hegy magasságát alapul venni 2-3 km szerintem/.


Az alábbi Biblia igék alapján íródott.


"Teremté tehát Isten a mennyezetet (=ég bolttozatot), és elválasztá a mennyezet alatt való vizeket, a mennyezet felett való vizektől. És úgy lőn"


"És szóla az Isten Noénak és vele az ő fiainak, mondván [...]

Szövetséget kötök ti veletek, hogy soha ezután el nem vész özönvíz miatt minden test; és soha sem lesz többé özönvíz a földnek elvesztésére [...]

Az én ívemet(=szivárvány) helyeztetem a felhőkbe, s ez lesz jele a szövetségnek közöttem és a föld között

2018. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

"Létezhet. A felgyűrődéseknek köszönhetően ma kb. 30%szárazföld nincs víz alatt. 70% még mindig vízzel borított"

Az elképzelésednek igen komoly buktatója, hogy a víz nem képes gyűrni a felszínt, éppenséggel elegyengetné azt. A magaslatokat, akadályokat erodálja, a mélyebben fekvő területeken pedig felgyűlik a hordalék.


"Sehogy, mert ilyet senki nem állítot. Kvázi a mai rendszertani családok egy egy képviselőjét vitte a hajúra. Abból is a gyermek példányt. Vegyük példának a macskaféléket: Tehát nem vitt fel 20.000 fajta macskafélét, hanem csak 7 párt. 7 hímet és 7 nőstényt."

Aha, tehát teljes rendszertani családok alalultak ki szerinted évszázadok alatt, de amióta az ember elkezdte dokumentálni az élővilágot (amire már az ókori görögöknél is volt példa), hirtelen vagy ezerszeresére lassult a mikroevolúciód?

Arról nem is beszélve hogy az evolúció nem tudatos folyamat, pechedre nem fog mérlegelni hogy mi számítana még mikro mennyiségű változásnak.


"Attól függ, milyen messziről jönnek és milyen sebességgel. Ezt nem gondolod, hogy valaki megválaszolja, ugye?"

Nem kell megválaszolni, a kérdés nyilvánvalóan költői volt, arra utalva hogy rengeteg állatnak sosem lett volna ideje sem odaérni, sem vissza.


" Kb. ahogyan ma is. Menj le vidékre, nézz körül."

Szerintem te is tudod, hogy nem az általános állatetetés mikéntjéről van itt szó, hanem hogy egy ilyen helyzetben hogyan volt lehetséges ennyi állatot etetni...

2018. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

"ha ez a vízcseppekből álló légkör létezik akkor az ég is teljesen más, talán eleve szivárvány színű és nem kék, és nem alakulhat ki a szivárvány jelensége, csak az özönvíz utántól."

Ja, persze, szivárványszínű víz.

Egységes kékeszöld, és kiválóan látszik alatta a szivárvány.


Meg mondjuk Noé is megemlítette volna, hogy idáig zöld volt az ég, és mostantól sokkal erősebben látszik a Nap és látszanak a csillagok is, amelyek idáig nem voltak láthatók.


Valami hihetetlen, hogy a hívők micsoda dolgokat képesek kitalálni a meséik megtámogatására. Olyanokat, amelyek 1 perc gondolkodás után SEM állják meg a helyüket... bár az igaz, hogy azért az 1 perc az kellene hozzá.

2018. dec. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!