Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúihoz szólna a...

Jehova tanúihoz szólna a kérdésem. Nem lehet hogy rosszul kommunikáljátok le az üzenetet, amit közvetíteni akartok?

Figyelt kérdés
Szóval, amikor rólatok hallok valahogy mindig az jön le mintha rá akarnátok erőltetni a vallásotokat másokra, ami nyilván nem igaz, mert nem fegyverrel fenyegetitek őket. De ha alapvetően ez jön le az embereknek akkor rosszul közlitek velük azt amit közölni akartok. Nem tudom milyen kommunikációs tanfolyamokat csináltok de akkor az lent van béka feneke alatt ha sok embernek az jön le, hogy habzószájú, fanatikus hit térítők vagytok. A kérdésem az, hogy szerintetek csak az emberekben van a hiba vagy azért ti is alaposan el tudjátok tolni az ilyen térítéseket?

2019. jan. 3. 23:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
35%
Halljuk, mi ihletett, hogy ezt a kérdést megoszd velünk?
2019. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk az, hogy választ kapjak rá?
2019. jan. 4. 01:15
 3/16 anonim ***** válasza:
23%

Az embereket elbutították a félremagyarázott tanításokkal. A mi bibliai értelmezésünk egyértelmű, sallangoktól, pogány hagyományoktól, utólagos betoldásoktól mentes.

Kommunikációs problémákon természetesen tudunk és kell is javítani, szívesen fogadjuk segítőkész a javaslatokat.

2019. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Jehova tanúit kérdezed, s ha válaszolnak lepontozod? Ügyes kis csapdát állítottál nekik gratulálok. Remélem beleesnek jó sokan, hogy meg legyen az őrömöd!
2019. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Tanú, de azt mondjuk én határozottan becsülöm bennük, hogy ilyen erős ellenszélben is kiállnak amellett, amiben hisznek. És engem aztán nem vádolhatnak részlehajlással, régi gyk-sok biztos emlékeznek, mennyit vitatkoztunk itt, talán még néhány régi JT vitapartnerem is itt van :)


Nem könnyű folyamatos támadások között megvallani, hogy miben hiszel. Ők legalább nyíltan megmondják, hogy mi az értékrendjük és a feltételeik, amivel lehet egyet érteni vagy nem egyet érteni. Nem úgy, mint mondjuk a szcientológusok. Én ezért sem tartom már őket szektának, ezt itt a gyakorin tanultam meg. Fundamentalisták ugyan, és kizárólagosan gondolkodnak, de legalább ebben következetesek.


Nem tudom, lehet, hogy a vallásuk "marketingelése" talán épp szembe menne az értékrendjükkel, ezt viszont leginkább ők tudják megmondani.

2019. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Az előttem íróval együtt, én sem vagyok tanú, de azt hiszem sejtem, honnan a "rossz hírnevük". Amúgy nem gondolom, hogy különösebben, rosszul kommunikálnának, én pl. beszélgettem velük már többször is, mindig készségesen válaszoltak, nem voltak ellenszenvesek, se tolakodóak. (Sokan akik kritizálják őket, szerintem soha nem beszéltek velük és azt se tudják, hogy pontosan mit tanítanak.) Tehát két dolog van. 1. Mostanában már talán kevésbé jellemző, de régebben házról-házra járva, mindenkihez becsöngettek. (És nem csak egyszer csöngettek.) Postaládákba dobálták (dobálják még ma is), a meghívóikat. Ez sokaknak túl nyomulós volt és így maradtak meg az emberek fejében. Ezt ugye, azért csinálták, mert még nem volt elterjedve az internet és ők nagy hangsúlyt fektetnek az evangelizációra. Nagyon komolyan veszik a "Menjetek és tegyetek tanítványotokká minden népet" (Mt 28:19) parancsot. Sokaknak mostanában még az is fáj, hogy ott állnak az aluljárókban és ellehet venni az ingyen újságjukat. Ezt is többször felrótták már nekik itt az oldalon, pedig ez már elég visszafogott. (Szerintem más keresztény gyülekezetek is nyugodtan álldogálhatnának köztereken és láttathatnák magukat és osztogathatnának direkt ilyen céllal nyomtatott iratokat a hitükről.)

2. Plusz, nem hisznek a szentháromságban, amit a legtöbb keresztény irányzat elfogad, tehát meglettek bélyegezve azzal, hogy ők nem is keresztények, hanem csak szekta. Szóval, egy nyomulós szektaként terjedtek el a köztudatban, így a legtöbben, már az előtt elítélik őket, hogy egyáltalán beszélnének velük.

2019. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A hármasnak adtam egy lájkot, hogy megnyugodjon:) Többieknek pedig annyit mondanék hogy jók a kifejtések bár azt, hogy aki tolakodonak vélte őket nem beszélt volna velük azért azt nem mondanám sok személyes beszámolot hallottam, olvastam már amik nem voltak szépek. Kommunikácioról megannyit, hogy hosszú idő mire megtanulja az ember énis kb negyedéve tanulom de minél többet tudsz annál inkább rájössz hogy semmit sem tudsz. Bár mit is mondanék az csak egy kis szelet lenne, ami önmagában nem ér sokat, mert a többi szelettel együtt éri el az igazi hatását.
2019. jan. 4. 22:04
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

a jehova szekta kommunikációja TÖKÉLETES!


az amerikai hihetetlen profi üzlet,pénz,hatalom érdekeltségű

vállalkozás IGAZI TULAJDONOSAI MINDENT PROFIN CSINÁLNAK.


mint a kábítószer profi nepperek!


ugy van minden megcsinálva hogy a mindenért felelős vezetők és a vének úgy oktatnak,tanítanak,

hogy a

Többség a 999% pont azt hajtja végre amit kell.


ami szükséges az évi sok milliárd dolláros profit mindig minden évben való eléréséhez,

és nem többet és nem kevesebbet.


az INGYENES tagság az igen gyümölcsöző tevékenységért cserébe megkapja a HITET ellenértékként.


mindenki jól jár.

az ingyenes tagok úgy tűnik elégedettek.

ez így az igazságos ez a koncepció.


hol van itt kommunikációs probléma ?!



/ a családomban 18 éve vér szerinti jehova van /

2019. jan. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tantételbeli ***** válasza:
59%

Kedves kérdező!


"sok embernek az jön le, hogy habzószájú, fanatikus hit térítők vagytok."


Ez azért túlzás! Nem igaz. Lehet, vannak türelmetlen emberek, csak nekik jön ez le. de szerencsére a legtöbb ember megértő és alapvetően türelmes, kész meghallgatni másokat, a hitnézeteiket, hogy mit gondolnak, és ha az nekik nem szimpatikus, akkor azt udvariasan közlik a másik féllel. legalábbis ez a normális magatartás, szerintem.


"A kérdésem az, hogy szerintetek csak az emberekben van a hiba vagy azért ti is alaposan el tudjátok tolni az ilyen térítéseket?"


Mint ex-JT mondhatom, hogy a módszereik alapvetően megértőek és kedvesek, legalábbis erre vannak oktatva! Az már más kérdés, hogy ezt EGYÉNILEG a tagok hogyan képesek alkalmazni. Van, aki nagyon jól, van aki kevésbé, és van olyan is, aki szinte sehogy, ragaszkodik a butaságaihoz, embere válogatja.


Nyilvánvalóan egyetlen tökéletlen ember se tudja utánozni teljesen a tökéletes Jézus tanítási és prédikálási módszereit. JT-ben legalább az becsülendő, hogy megpróbálják.

2019. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 SIDLER22 ***** válasza:
65%
8-as nagyon tele vagyok már veled! Minden topikba nyomod a caps lockos hülyeségeidet és nem meglepő módon sose érdekel senkit. Egyáltalán nem a kérdésre válaszolsz. A szöveged úgy néz ki mint valamilyen Észak-koreai propaganda vagy valamiféle ki rage-elés amit magadban tartogatsz évek óta. A kommented szerkezetéről meg ne is beszéljünk. Milliom egynyi enter, tudja a franc, hogy minek... Én msotantól jelenteni foglak mert már több topik alatt is felforrt az agyvizem a fél oldalas válaszaidtól.
2019. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!