Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell vallásra neveléssel...

Miért kell vallásra neveléssel tönkretenni egy embert?

Figyelt kérdés
Vallás nélkül sokkal boldogabb lehet valaki, nem lesznek benne fiktív felesleges önkorlátozások, meg böjt meg ilyenek... idejétmúlt már ez a vallás dolog, nem állja meg a helyét a mai társadalomban. Sok pénz van benne azért vehetnek M5 ös BMW t a papok... borzasztó
2019. márc. 3. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Mazochistáknak tűnnek az emberek mert nem elég a bajuk, még varázslókat is eltartanak, ráadásul nem is akárhogy. Vagy ki tudja, tán pont azért mert valóban nincs gondjuk és bajuk.
2019. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Áhhh naiv vagy, kérdező. A vallásos dolgokon kívül is rengeteg fiktív baromságban hisznek az emberek, ettől ember az ember, hogy jobban szereti a szép kerek történeteket, mint a tényeket. Most nincs kedvem regényt írni erről, de hidd el...
2019. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Gyerekeknek nem kell böjtölniük. Továbbá, ha csak heti egyszer van hús hat hétig, akkor az miért nagy baj? Ha vegetariánusok a szülők, akkor nincs hús egyáltalán (még hal sem), egész évben. A heti egyszeri egy napos böjt (palacsintanap) és a nagyböjt egyébként is semmiség a ramadánhoz képest. De a gyerekek az alól is mentesülnek.

A csak házasságban szex pedig azért kell, mert a szexből gyerek lehet, a gyereket pedig nemcsak megcsinálni kell, hanem fel is kell nevelni, erre pedig a házasság a legjobb. A gyerekeknek is jobb, ha családban nőnek fel, nem csonkacsaládban.

2019. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyes egyházak böjtölnek többet is (az év harmadát), de gyerekekre az sem vonatkozik. Egyébként is, mit mond a tudomány? Kevesebb hús, több zöldség és gyümölcs. Hétvégéken pedig nem böjtölnek, náluk böjt alatt heti két nap van, amikor bármit ehetnek.
2019. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Zseniális ötlet volt ez a maga korában, amivel többmilliárd ember felett lehetett uralkodni évezredeken át. Csak képzeld el azt a mérhetetlen hatalmat és vagyont, ami az irányítók kezében összpontosult, a királyok és császárok is rettegtek tőle. Az átlagember csak engedelmeskedhetett, de így is hatvanmilliós áldozatról beszélünk csak a kereszténységnél. Ma már röhögünk a pápán és a miniatűr birodalmán, de a 9-16. század környékén tényleg élet és halál urai voltak. Csak egyvalami kellett ehhez: az ember rettegése az ismeretlentől, a haláltól és attól, ami utána van. Ne engedelmeskedj a hatalomnak, pokolra jutsz. Légy jó hívő és követő, csináld amit mondunk és mennybe mész. Ez elég volt ahhoz, hogy évszázadokra visszavesse a tudományt és az emberjogi fejlődést.

Miután a reformációval kitépték a pápák kezéből a legnagyobb területeiket, az egyház is lassan megszelídült és ma már civilizált vallásnak számít, de az évszázadokon át megölt tízmilliók azért ezzel vitába szállnának. Erről nem szeretnek beszélni a kereszténységgel kapcsolatban.

Ezért nem hiszek a csecsemőkori megkeresztelésben, hadd döntse el az ember felnőtt fejjel és minden információ birtokában, hogy milyen vallást is akar követni, ha akar követni egyáltalán.

2019. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy te melyik vallásra gondolsz (bár a böjt és a papok emlegetésével vannak sejtéseim).

Az a vallás, amibe engem "beleerőszakoltak" (hozzáteszem, nem sok erőszak kellett hozzá), nekem azt tanította, hogy az embertársaink szeretetben való szolgálata tesz igazán nemessé. Ezenkívül a ne lopj, ne ölj, ne hazudj - és a többi ilyen "felesleges önkorlátozás" pedig egy normális társadalom alapja (kéne hogy legyen).

"Sok pénz van benne azért vehetnek M5 ös BMW t a papok"

Nálunk a papnak egy 15 éves Suzukija van... Itt nálunk az összes papnak az egyházmegye utalja ki az autót, tehát még csak nem is saját. Eddig csak egy papot láttam, akinél tényleg hosszabb megbámulásra érdemes kocsija volt: ő egész konkrétan Fehéroroszország apostoli nunciusa, tehát az a járgány is diplomáciai testületi autó volt, nem saját. :))

2019. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És tegyük azt is hozzá hogy nem a büntetését vagy a jutalomért lesz valaki jó ember!
2019. márc. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

"És tegyük azt is hozzá hogy nem a büntetését vagy a jutalomért lesz valaki jó ember!"


Egyetértek. Hanem Krisztus miatt, ahogy az újszövetség is magyarázza. Már nem a törvény alatt vagyunk

2019. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Rachel Warner ***** válasza:
Szerintem kicsit túlreagálod. Agnosztikus vagyok,de szüleim kereszténynek próbáltak nevelni és nem gondolom,hogy tönkrementem volna. Akkor nyafogtam én is persze,de amikor felnőttként szembesültem munkahelyi és anyagi nehézségekkel,és a gyereknevelés döcögősebb időszakaival akkor rájöttem,hogy van a világon nagyobb probléma is annál,minthogy heti egyszer kényszerből be kellett ülnöm a templomba egy órára.
2019. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Rachel Warner ***** válasza:
Mellesleg nem csak a vallás az egyetlen,amit az ember ráerőltet a gyerekre. Volt élettársam szülei pl kemény vegák voltak és nemcsak a 2 fiuknak tiltották meg a húsevést,de még nekem is tilos volt,pedig még csak vérrokonuk sem voltam. Ráadásul a volt párom nagykorú volt már és ő sem meg az öccse sem voltak amúgy vegák,sőt én sem. Egyszerűen semmi számomra ehető nem volt náluk,tele voltak húspótlékokkal,aminek gusztustalan íze volt. Akkor most kezdjünk lassan felsorolni bármilyen meggyőződést,amit a szülő a gyerekre meg idegen emberekre tukmálhat valláson kívül?
2019. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!