Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten valóban megtévesztésnek...

Isten valóban megtévesztésnek helyezte el a Földön a dinoszauruszcsontokat?

Figyelt kérdés
Miért akarja megtéveszteni az emberiséget, vagy valami mást akart elijeszteni?

2019. márc. 31. 11:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
41%
Anahystor, te miért ölöd meg azt a rengeteg bogarat az autóval, a saját kényelmed érdekében?
2019. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Anahystor ***** válasza:
61%

18%-os


Nem kedvtelésből, úgy hogy képes lennék nem megtenni, de mégis megteszem.


És mert nem vagyok mindenható!!!


Ha az lennék, egyetlen bogár, kétszárnyú, lepke, stb. sem végezné csúful a szélvédőn.


Egy madár miatt már lefékezek, ha tehetem (mert azt látom messzebbről).

Amikor elütöttem egy rigót (a buta átrepült a kocsi előtt de megijedt és azonnal visszafordult, hiába fékeztem) bizony, bár nem tehettem róla, komoly lelkiismeret furdalásom volt.


Tudom, az állatnak is csak egy élete van, és ha tehetem, nem oltom ki feleslegesen, mert épp annyi joga van élni, mint bárki másnak.


Ha a lakásban találok valami oda nem illő jószágot, igyekszem udvariasan kitessékelni, bár beismerem vannak olyan lények, akiket (bár sajnálom őket is) de agyonütök, ha észreveszem (szúnyog, pókszázlábú, szóval ami csíp, vagy enni kíván belőlem, de azt hiszem ez bizonyos fokig már az önvédelem esete).


Ha mindenható lennék, meg sem teremtem az ilyen jószágokat, de így csak védekezni tudok ellenük.



És Te miképp viszonyulsz az állatokhoz?

2019. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Te túl kedves vagy a biológiai lényekhez, Isten isten jobb nálad! A szellemvilágból, bűntetésnek teremtette az anyagi világot, megváltásnak és kötelező jellegűnek tartja a halált. Amely kiszabadít rabságodból és elindulhatsz az örök élet felé. Persze csak ha hiszel istenben, különben tudatod az enyészeté lesz.
2019. ápr. 7. 21:55
 34/38 Anahystor ***** válasza:
52%

Nem hiszek a szellemvilágban.


Nem tapasztaltam semmit ami arra utalna, hogy létezik.


Nem utal rá semmi, hogy létezik.


Nem teszi szükségessé semmi, hogy létezzen.


Nem logikus a létezésének feltételezése.


A szükség ok (nem létezhet a világ..., kell lennie ..., különben értelmetlen az élet ...) nem elégséges a létezésének feltételezéséhez számomra. Nem kell szellemi mankó.


Ha rossz az élet, akkor azért rossz, mert valamit elhibáztam, vagy csak a körülmények szerencsétlenül alakultak.

Ha jó, akkor az nem valaki közbenjárása, hanem saját magam tettei miatt az, vagy csak a véletlen szerencsés együttállása.

2019. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Anahystor ***** válasza:
52%

"Te túl kedves vagy a biológiai lényekhez, Isten isten jobb nálad!"


Miért lennék TÚL kedves?


Ők is éreznek fájdalmat, küzdenek az életben maradásért, éppúgy mint az emberek.

Talán a keresztényeknek is be kellene látni, az ember csak egy a sokféle élőlény közül, és nem az ura a többi lénynek, még ha ereje(technikai eszközei révén) okán képes is elpusztítani őket. A szeretet parancsa miért ne vonatkozna a többi élőlényre is?


Akkor talán jobban közelítenék a nálam jobb Istenhez szerinted, ha nem lennék ennyire kedves a biológiai lényekhez?

2019. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Az is lehet műanyagból készültek és elásták őket. Olyan vagyok mint egy lapos Föld hívő ;))
2019. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

55#


Talán te jobbnak, hiszed magad! Én nem hasonlítanálak istenhez, nagyon messze állsz tőle!

2019. ápr. 16. 18:54
 38/38 Anahystor ***** válasza:

Kedves Kérdező,

kérlek pontosíts, kinek szántad a válaszod, mert #55-ös nincs.

2019. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!