Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért olyan elképzelhetetlen...

Miért olyan elképzelhetetlen a hívek szàmàra, hogy ha van Isten, akkor az különbözik az összes emberek àltal kitalàlt vallàs (köztük a kereszténység) àltal hirdetett istenektől?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 18. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Mert Isten bizonyosságot tett önmagáról Jézus által. Jézus pont erről beszél Fülöpnek, aki meg akarja ismerni Istent:


"Fülöp így szólt hozzá: Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk. Jézus erre ezt mondta: Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod: Mutasd meg nekünk az Atyát? Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya, aki énbennem van, ő viszi végbe a maga cselekedeteit. Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek!"


Ján 14:6-11


Itt egyértelmű lett, hogy Isten tulajdonságai aJézus tulajdonságai. Minden más istenkép hamis. És ez most nem az "egy igaz vallás van a kereszténység" dogma. Kereszténységen bellül is vannak hamis, torz istenképek, amik teljesen elütnek a Bibliában leírtaktól.

2019. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdekesség az idézett párbeszéd épp nagycsütörtökön történt.
2019. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Teljesen egyet értek veled,"...az összes emberek àltal kitalàlt vallàs (köztük a kereszténység) àltal hirdetett istenektől" különbözik a Teremtő Isten.

Biblia mondja, vannak „úgynevezett ’istenek’, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok ’isten’ és sok ’úr’ számunkra valójában egy Isten van, az Atya, akitől van minden, mi pedig őérte vagyunk, és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, mi pedig őáltala vagyunk.” 1Korinthus 8:5,6.

2019. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Azért mert a vallásnak ostoba emberekre van szüksége akik vakon hisznek, és nem kérdeznek értelmes dolgokat.
2019. ápr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem tűnik túl logikusnak nekem, hogy ha adott egy Abszolútum, aki teremtett és megalkotott mindent, köztük az embert is, akkor utána nem foglalkozik a teremtett világgal és nem akar kapcsolatba lépni az emberekkel.

Ahogy a Bölcsesség könyvében is szerepel: "Ha gyűlöltél volna valamit, meg sem teremtetted volna. Hogy is maradhatna meg bármi, ha te nem akarnád, és hogyan állhatna fenn, ha te nem hívtad volna létre?"

Ha Isten nem akarta volna, hogy embert teremtsen, akkor nem teremti meg. Tehát igazából két lehetőség van: 1. vagy szeretetből hozott létre mindent. 2. nem Isten hozott létre mindent --> ergo nincs Isten.

Az, hogy Isten változott, most már "másképp gondolja", az nem szintén logikailag nem lehetséges, mert a transzcendensben nincs idő, tehát nincs változás.

2019. ápr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rachel Warner ***** válasza:
Kérdező,mivel te sem találkoztál tudtommal egy istennel sem,ezért te sem jelentheted így ki,hogy ha van,akkor az más,mint amit hirdetnek.
2019. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van?"


Ez még nem jelenti azt, hogy emberszerű. Az, hogy benne van, azt jelenti, hogy folyamatos kapcsolata van vele, akárcsak a teremtett valóság minden aspektusának, mivel a teremtés forrása a teremtő és a kapcsolat nem szűnik meg a mindenható teremtővel.

2019. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na végre egy normális kérdés. Köszönöm.


A tudat az egyetlen isten,

az teremt mindent.

2019. ápr. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!