Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ma húsvát vasárnapja van, a...

Pelgrim kérdése:

Ma húsvát vasárnapja van, a keresztények Jézus feltámadását ünnepelik. Vajon elérhetnénk azt amit Ő elért anélkül, hogy elszenvedjük a halált?

Figyelt kérdés
Létünk folyamán a halál egy nagyon kíméletlen változás, ami majdnem mindent tönkretesz, de talán létezik egy kíméletesebb emberhez méltó folyamat mint például Jézus színeváltozása, amelyet ha tanítványai értettek volna Jézus talán elkerülhette volna gyötrelmes halálát a kereszten.
2019. ápr. 21. 07:23
 1/7 Mansour ***** válasza:
A buddhizmus szerint igen. Bár abban nem vagyok biztos, hogy ez kíméletesebb út lenne, azt meg, hogy mi az emberhez méltó, végképp nem tudom.
2019. ápr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rituálisan el kell égetnünk a halált.
2019. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 1/

“…, hogy mi az emberhez méltó, végképp nem tudom.”

Jézus színeváltozására gondoltam, amikor szerintem megkapta a biztonságot, hogy bármi is történik vele, Ő tovább fog élni. Ez lehetne szerintem egy könyörületesebb emberhez méltó alternativa a halálnak, ami nem, hogy tönkre teszi az embert hanem tökéletesíti és megdicsőiti. Mert ugye, ha fejlődni akarunk, akkor feltétlen változnunk kell. Tehát vagy a halál vagy a színeváltozás, nem mindegy.

2019. ápr. 21. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Jézus színeváltozása az apostoloknak adott erőt a közelgő eseményekhez. Az pedig, hogy Krisztus is elszenvedte a halált, rámutat, hogy nekünk is el kell szenvedni. Viszont ahogy Ő feltámadt a halálból, úgy mi is új életre támadunk.
2019. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ember teste alkalmatlan az örök életre.

A halál viszont nem kötelező része az életnek.

Idővel az ember majd meg fogja ezt is oldani.

2019. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

A teremtett ember nem Isten, így az ember nem lehet Megváltó, Messiás, szabadító stb.


A halál elkerülhetetlen, már eleve a halálra születünk.

Jézus pedig nem "csak" ember volt, hanem a testé lett Krisztus, azaz a testet öltött Isten.


Jézus a halálával és feltámadásával biztosította az emberek számára az örök létet, az örök életet Istennel az Isten Országában a Paradicsomban.


Jézusnak meg kellett halnia és feltámadnia mi értünk, mert mi mindenképp meghalunk, de így fel is fogunk támadni tökéletes romolhatatlan testben, és Jézus örökös társai leszünk, ha mindvégig hitben és szeretetben kitartunk.

lesz feltámadás az igazak számára Jézus visszajövetelekor!!!

2019. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A színeváltozás lényege az volt, hogy Jézus 3 legközelebbi barátja megértse, Jézus nem csak egy különleges ember, vagy egy nagy próféta a sok közül. Ott volt Illés és Mózes is, de a hang a mennyből agy szólt Jézusról: "Ez az én szeretett fiam, akiben gyönyörködöm, rá hallgassatok!" (Máté 17:5)

Éppen ma hallgattam egy prédikációt a feltámadásról, kemény volt az üzenet, de aki elég bátor, és jól bírja a gyűrődést, meghallgathatja itt:

[link]

A prédikáció 29:30-nál kezdődik a videóban.

üdv

Stefán

2019. ápr. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!