Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a vallásos hit a...

Szerintetek a vallásos hit a pszichopatológia melyik területére tartozik?

Figyelt kérdés

Az orvostudomány szerint kóros állapot, de nem vagyok biztos abban, melyik területet érinti a leginkább, talán a doxazma lehet az, talán inkább pszichiátriai disszonancia, nem tudom eldönteni.

[link]



#hit #elmebaj #pszichopatológia #tév és kényszerképzetek
2019. ápr. 30. 16:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
94%

"Az orvostudomány szerint kóros állapot"


Mióta?

2019. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mióta.
2019. ápr. 30. 16:52
 3/79 anonim ***** válasza:
82%
Az orvostudomány szerint? Ismerek egy kiváló pszichiátert, aki vallásos. A hitnek semmi kmöze az orvostudományhoz.
2019. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 Rachel Warner ***** válasza:
98%
Hát az az orvos elég nagy kókler lehetett. Vagy csak valami bazi nagyot akart mondani.
2019. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
89%
A vallásos hit társulhat kóros állapotokkal, mint a doxazma. Ettől még nem lesz maga a vallásos hit egy kóros állapot.
2019. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 lilla64 ***** válasza:
61%

Ezt arra szokták mondani csak,aki eltúlozza a vallása gyakorlását.Pl.Vasárnap nemcsak egy misén vesz részt,hanem ott van mindegyiken.

Én ismerek olyant,hogy reggel beűl a korai misére,ott van délg,ez egymás után három mise,aztán visszamegy az estire is

2019. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
78%
Nem tartozik a pszichopatológia területéhez. A normális elmeműködés része, ami az irracionalitás területére terjed ki.
2019. ápr. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
88%
A vallásos hit nem betegség. Az ateista diktatúrák tekintették annak. Sztálin alatt a Szovjetunióban volt gyakorlat a szibériai népek sámánjait kényszergyógykezelésre hurcolni. Több ezer embert kínoztak így meg.
2019. ápr. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 Tak ***** válasza:
Simán csak a pszichológia szakterülethez áll legközelebb,nem indoklom.
2019. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
87%
Mint előttem elmondták, nem betegség. Viszont ilyen kérdést feltenni, benne, hogy "az orvostudomány szerint" "doxazma" "pszichiátriai disszonancia" súlyosan beteg dolog. Jobbulást! Addig is, míg javul az állapotod, legyél inkább a sóhivatal szorgos dolgozója, és ne foglalkozz sem a vallással, sem a pszichológiával - nem neked való.
2019. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!