Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlők! Nem féltetek eleinte...

Albérlők! Nem féltetek eleinte nagyon, hogy nehogy összekarcoljatok valamit, nehogy elromoljon valami?

Figyelt kérdés
Nem volt bennetek korábban emiatt egy stressz?
2020. jan. 2. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
De. Erre van a 2 havi kaukció
2020. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem. De mondjuk sose béreltem olyan lakást, ahol nemtudommilyen drága bútorok lettek volna. De kisgyerek korom óta nem már voltak össze amúgy semmit.
2020. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Kaukció nem létezik. Kaució van.


Én nem féltem. Rend- és tisztaságmániás családban nőttem fel, nálunk már az is főbenjáró bűnnek számít, ha egy leheletnyivel erősebben csukom be az autó ajtaját. Megtanultam, hogy kell mindenre betegesen vigyázni. Olyan albérletben még nem voltam, ahol valami hatalmas nagy értékek lettek volna.

2020. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Igen, kicsit féltem. De ha valami rendeltetésszerű használat közben megy tönkre, az nem az én hibám. Nyilván nem dobálok éles tárgyakat hogy a bútor összekarcolódjon, az elektronikai eszközöket (mikró, sütő, tv stb) pedig normálisan használom, mintha a sajátom lenne.

Eddig mosógépet, sütőt, mikrót és matracot kellett cserélni albérletben (8 év alatt), de a tulaj elismerte hogy alapból a legolcsóbbat vette és azok pár éves normál használat mellett bizony tönkremennek.

Amitől félek hogy elromlik az a bojler amúgy, mert első éjjel ahogy beköltöztünk, spriccelt belőle a víz egy illesztésnél, még jó hogy észrevettük. Azóta is parázok emiatt.

Sokkal jobban fogok aggódni a saját cuccaimért ha végre saját házamba költözöm, mert ott mindent nekem kell cserélni ha baja lesz :D

2020. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A lakásban nincs semmi pótolhatatlan bútor. Kis túlzással nem sajnálom az amortizációt. Egy bizonyos fokig természetes.

Barátomnak van egy lakása, igényes intarziás bútorokkal, de ő ezt belekalkulálta a bérleti díjba. Tehát ha nála tönkretesznek valamit, akkor se éri anyagi veszteség.

2020. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem mivel butorozatlan lakast vettem ki.
2020. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik szobám egy elég fullos, felújított lakásban volt, új bútorokkal, ott féltem, később szégyelltem is, hogy mennyi minden kikopott az évek során. Igaz 5+ évig laktam ott az után meg kell a tisztasági festés, és az olcsóbb bútorok is kopnak.


Mostani albérletem alapból lepukkant volt, így tisztasági festéssel, saját bútorral nincs mitől tartani. Illetve azt látom, hogy a tulaj is igyekszik segíteni nekünk, legutóbb a hűtő ment tönkre, vettek újat, ha bármi van jönnek és szerelik, cserélik.


Igaz engem dicsérnek mint bérlőt, mert mindig fizetek időben, küldöm az óraállásokat, és rendben tartom a lakást.

2020. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!