Kezdőoldal » Otthon » Rezsi

Rezsi - Gyakori kérdések

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Jogos lehet ez a gázszámla az MVM részéről?

Havonta diktáljuk be az óraállást, és ahogy megjön a számla, egyből fizetjük is be. Most kijött egy számla, melyben februártól májusig havonta kellene fizetnünk, összesen 22e forintot. Ezt így hogy gondolják? Hétfő hívjuk fel őket telefonon.

5
MVM mennyi idő alatt bírálja el a részletfizetést?

Szórakozik velünk az mvm. Január-februárban nem kaptunk gáz számlát. Utána havi kettőt küldtek, hogy bepótolják..... Erre március-áprilisban nem küldtek villanyszámlát. Amikor kértem, azt a választ kaptam, hogy rendszerhibáik vannak, de nyugodjak meg, nem fognak...

2
Hogyan lehetseges, hogy tobb, mint 5-szor annyiba kerul a rendszerhasznalati dij, mint az elfogyasztott aram dija?

Vegre elkoltoztem otthonrol, sajat alberletbe. A villanyszamla 1683 Ft fogyasztast mutat, a rendszerhasznalati dij pedig 9129 Ft

6
Lehet akkumulátor vásárlással áramköltséget csökkenteni?

Korábban néztem már a lakossági tarifák működését és láttam ezt az éjszakai áramot, hogy van olyan tarifa mód, hogy völgyidőszakban kevesebbet kell az áramért fizetni.Már akkor is felmerült bennem egy akkumulátor töltősdi megoldás, de most meg szembe jött velem egy DW...

6
Elektr. hőtárolós kályhával szeretnék rásegíteni a szoba, konyha, fürdőszoba hőmérsékletére. Kb. 15 fokról kellene 21-22 fokra fűtenem, kb. 50 m2-t....

Van gáz kazán, de mivel az egész házat fűtenem kell legalább minimálisan, a nem használt szobákban szinte teljesen lezártam a radiátorokat.

3
Szombathelyen klímás vélemény?

Panelba szeretnék, de nem tudom érdemes-e a nagy nevüekkel csináltatni, akit feldob a net, vagy van-e jobb ár-érték arányú szerelő,

1
Rosszul olvasták le a villanyórát. Hová forduljunk?

A napfényben a nő nem tudta kiolvasni, hogy mi van odaírva, nem tudom mit adott meg de a számlán lévő fogyasztás több mint ami jelenleg a mérőn van. Kaptunk 400.000 forintról számlát. Igen, már voltunk az MVM-nél. Le is nullázták a számlát, de most megint kiküldték....

3
Akiknek távfűtésük van, kaptak a januári hónap miatt valami visszatérítést?

Hiába nézem a számlákat, egyikben sincs még 5 Ft visszatérítés sem, míg a gáz és villanyosok már megkapták.

3
Gazdaságtalan és nem lenne hatékony sem ha mondjuk a radiátoros fűtést nyáron használnánk hűtésre is?

Arra gondoltam hogy ha lehűtenénk a keringő vizet 1-2 fokosra ami viszont nem kevés víz akkor lehetne hűteni a házat, minden helyiségben. Nem érné meg azért egy ilyen rendszert megvalósítani sehogy sem igaz?

7
Az okos villanyórák tényleg többet számláznak, mint a valós fogyasztás?

Sokan írják az mvm károsultak csoportjában, hogy azóta megtöbbszöröződött a villanyszámlájuk, mióta okosóra van. Mi az igazság? Tényleg csalhatnak ezzel?

14
4000 gáz általány egy műanyag ablakos, de nem szigetelt garzonnál két konvektorral,gáztűzhellyel sok v átlagos?

Felújítom gondolkodok h legyen e Mika kazán?Rendes kazán nem opció kémény oldalra kivezetés nem megoldott. Van már egy téliesített de nem fűtőklímám is alternatívának. V maradjon konvektoros a lakás?

2
A napelemek sose térülnek meg?

2008-2025 között az EU átlagában az áram ára 16 eurócentről 29-re nőtt. Pár példa a legnagyobb növekedésekre: Belgiumban, Ausztriában, Lengyelországban és Észtországban 15 eurócetet nőtt, Németországban 17-et, Írországban 23-at.Tehát átlagosan kb. 50 forinttal nőtt 1...

17
Villanyóra csere előtt nem jegyeztük fel a régi óraállást. Mit tehetünk?

Mérőóra szabványosítás volt nálunk, az ósdi órát egy modernebbre cserélték, illetve fázisbővítés is történt. Azonban elfelejtettül feljegyezni és régi óraállást. Amúgy havi diktálósak vagyunk. Mire számíthatunk ilyenkor? Hó vége felé küldjük be mindig az aktuális...

6
700.000 forintos villanyszámla, mi ez??

Sziasztok. Ma kaptunk egy 700.000 forintos számlát az MVM-től. A tavalyi évben szinte egész évben túlfizetésünk volt, nem kaptunk számlát, se felszólítást se semmit. Ennek októberben lett vége. A most kapott számla számlarészletezőjében csak a novemberi hónapra kaptunk...

6
Hol találom meg az mvmnext oldalán azt a menüpontot, ahol a havi kedvezményes gáz fogyasztást tudom kalkulálni?

Mi az adott hónapban a max. m3 amivel még nem csúszok át a "Versenypiaci költségeket tükröző" árkategóriába?

1
Költségosztó felszerelése esetén hová szerelik a mérőt ha nincsenek felszerelve radiátoraim?

A korábbi lakásfelújításnál lettek leszerleve a radiátorok mert nem voltak sosem használva a csövek adtak elég meleget mindig. A költségosztót viszont a radiátorra fogják felszerelni

8
Az MVM Next áramszolgáltató küld személyesen dolgozót az ügyfelekhez házhoz azért, hogy "adatot frissítsen"?

Személyes adatokat kért egy férfi (név, anyja neve, születési dátum), majd tableten egy aláírást kért. A helyi MVM ügyfélszolgálati irodában nem tudnak róla.

6
Lehetséges, hogy azért nem küld az MVM január óta gázszámlát, mert nem akarja betenni a kedvezményt?

A kormánybukás után érvényét veszti minden ígéret, korm.rendelet és így már nem kell a kedvezményt megadni. Ez előre ki volt fundálva annyira aljas a fidesz. Ja és a benzin is.

7
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

A Rezsi kategóriáról:

A fenntarthatósági és pénzügyi szempontok ezen a felületen találkoznak, segítve a háztartási kiadások tudatos optimalizálását. Érdemes itt utánajárnod a gáz-, áram- és vízfogyasztás mérséklésének, valamint a különböző kedvezményes tarifák igénylési feltételeinek. Sok felhasználót foglalkoztat a számlák pontos értelmezése, a mérőórák diktálási rendje és a szolgáltatókkal való hatékony ügyintézés menete. A fórum közössége szívesen oszt meg tapasztalatokat a fűtéskorszerűsítés megtérüléséről vagy a modern, energiatakarékos háztartási gépek valós fogyasztásáról is.

Várjuk a kérdéseidet minden olyan témában, amely a havi rezsiköltségek csökkentését és az átláthatóbb elszámolást szolgálja!

A legnépszerűbb témák a Rezsi kategóriában: albérlet, áram, ELMŰ, fogyasztás, fűtés, gáz, gázszámla, kazán, klíma, konvektor, lakás, napelem, panel, pénz, rezsi, számla, villany, villanyóra, villanyszámla, víz.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!