Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy szobás panel lakás (32nm)...

Egy szobás panel lakás (32nm) fűtésdíj?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, egy szobás a lakás, panelprogramos, felújított.. távfűtés van, radiátorok szabályozhatóak.


Teljesen ki vagyok akadva, mert a fűtésem több, mint 40ezer lett, minden hónapban egyre több, a melegvíz benne van ebben az összegben, de akkor is lehetetlennek tartom....


Alig fűtök, csak este tekerem fel a radiátort, reggel 6 előtt meg le, és így is. 3-as fokozat alatt be sem indul a fűtés, 5 a max, de nem tekerem fel annyira....


Ez reális, most komolyan?


Családi házban (80nm) éjjel-nappal fűtöttünk, 23 fokra volt állítva a termosztát, egy régi, vegyes építésű ház volt, szigetelés nélkül és lejjebb is volt, mint az utca + vizesedett, de ott nem jött ki ennyire....


2020. jan. 10. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Saját mérő van a lakásban?

Mit mér?

2020. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ez nonszensz, nálam hasonló adottságokkal tizenezer volt max.
2020. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
33 nm, másfél szoba 5-6.000 Ft átalányt fizetek
2020. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Külön van hideg-melegvíz óra és a lépcsőházban van egy óra, ami a fűtést méri, meg persze a villanyt.


Annyi, hogy a melegvíz+fűtés egy számla.

2020. jan. 10. 22:28
 5/17 anonim ***** válasza:
És havonta diktálod a mérőszámokat és az alapján jön a számla?
2020. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A tulajjal és a szomszédokkal konzultáltál?
2020. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, diktalva van, mindig ellenorzom a szamlan, de latom, hogy irraalisan sokst szamol az ora. Volt olyan, hogy nem voltam itthon huzamosabb ideig, minden lekapcsolva es mert fogyasztast.


Mar kb. harcban allok a tulajjal, o is mondja, hogy soha senkinek nem volt ilyen sok (lattam szamlat), de nem tud mit csinalni, az ora jo.


Tobbi lakot nem igazan ismerem, eleg ures lepcsohaz, vagy nagyon idosek vannak, akit kerdeztem, ott nem ilyen sok, pedig tobben vannak, meg egyrol tudok, hogy nem volt naluk sokaig futes es elvileg rendszer hiba volt.

2020. jan. 11. 08:14
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Honnan tudod, hogy az óra jó? Ha akkor is mér fogyasztást, amikor nincs fűtés, akkor ott csak van vmi bibi. A távfűtő műveknek van hibabejelentője. Én a helyedben felhívnám. Írreálisan sokat fizetsz.
2020. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jelezned kellene a szolgáltatónak, hogy a fogyasztás többszörösét méri az óra.

Az előző lakó mennyit fogyasztott? Menj át általányba az előző év alapján, amíg nem rendeződik ez a dolog. És akkor aszerint máris túlfizetésben vagy. Addig a szolgáltató megoldja a dolgot az órákkal.

2020. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én azt mondom NEM JÓ az óra, de rajtam kívül mindenki azt mondja, hogy jó.. főbérlő, fűtőmű, közösképviselő egyaránt...
2020. jan. 11. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!