Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az itthoni albérlet árak közelítenek az amerikai albérlet árakhoz, de a fizetés az csak a töredéke az ottaninak?

Figyelt kérdés

Például itt van olyan lakás az U.S.A-ban, ahol 250,000 forint alatt van a bérleti díj + rezsi / hó:

[link]


Oké, nem New York, vagy Los Angeles, de a népesség 88+ százaléka fehér, az éves minimálbér pedig jelenleg $18,720 itt is (5,850,000 Ft), de ez csak a minimál, a medián sokkal magasabb.

Vagyis ha minimálbér feléből megoldható az albérlet rezsivel együtt.


De itt egy Los Angelesi 33m2-es szoba + fürdőszoba is:

[link]


300,000 Ft az albérlet ára/hó, az éves minimálbér $28,800 körül van, ami kb. 9 millió foront.

Vagyis az éves minimálbér alig több mint 1/3-át veszi el az albi.


Itthon még a keleti határon is a minimálbér felébe van egy szoba bérlésének ára, de ha van fürdőszoba akkor inkább ilyen 70%-a szokott lenni... De ezek a legcigánylakottabb', legputribb települések.

Mondanom sem kell, hogy az albérlet + rezsi Budapesten, Győrben, stb. a minimálbér felett vannak, jóval...


2020. febr. 19. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Mert van olyan marha aki ennyiért is kiveszi. Ha nem lenne, csökkennének az árak.
2020. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy Magyarország gazdaságilag gyarmat.
2020. febr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Az albérlet árak a lakás árakhoz igazodnak.

A lakás árakhoz képest még alacsony is az albérlet ár.

2020. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Azt gondoljátok ez a Viktort érdekli ?

Ilyen dolgokról nem fog konzultációt küldeni .

Meg fogott egy réteget,aki tapsol neki,mert hirtelen gyarapodni tudnak,amiért majd nagy árat fognak fizetni .

2020. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Az az oka, hogy állami szinten évek óta nincs lakáspolitika. A CSOK egy félpiaci hitel.Nincs működő bérlakás program, valódi saját célú építést támogató kedvezmény, a kalákát is csak nemrégiben engedélyezték.


Én a csokot is csak új építésű, típusterves házakra, önkormányzat által létesített , vagy évek óta beépítetlen telkekre adtam volna.


Nincsenek típustervek, nincs vidékfejlesztés, csak papíron.Ennél fogva a lakosság központosul, a lakások száma viszont nem nő arányosan. Ettől drága a lakástulajdon és a bérlemény.

2020. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

a mai korményt nem érdekli hol laknak az emberek



Pedig igen is kéne ezzel foglalkozni


Anno is akkor nőtt a gyererek számí mikor könnyen lehetett lakáshoz jutni


Ma ha átlagbérből élsz és nincs jómodú családod esélyed nagyon kicsi arra hogy lakást vegyél


Kibérelsz egy szobát, vagy garzont és abban vegetálsz, azért jársz dolgozni hogy nem válj hajléktalanná

Ezért nem születnek gyerekek sem


De ezt a fidesz nem akarja tudomásul venni

2020. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A $18k minimalber az brutto. 1000 dollart kb kezhez kapsz adozas utan, a alberlet $785.

Mi marad kajara? Hogy fizeted a rezsit? Mibol tankolsz?


Amerikaban sok az ingatlan es sok az alberlet pl apartmanok alberletnek keszultek.

Hazakat is ezresevel epitik az epitocegek

2020. febr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon a kereslet kínálat törvény határozza meg a bérleti díjakat.
2020. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

$1000 nettó dollárért nem hiszem, hogy bárki is elmenne dolgozoni, viszont tényleg nem szabad amerikát összehasonlítani magyarországgal.

Betegbiztosítás azért nem 7200 Ft/ hó mint itt :)))

2020. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azt tudom, hogy a teljes ára az albinak $785, nem $700 ezért írtam 250,000 forintot és nem 220-at.

Mert egész pontosan az 245.

És ebben elvileg benne van a rezsi, vagy egy része...


Nem tudom, én úgy számoltam ki ezt az éves minimálbért, hogy az ottani nettó órabért felszoroztam 160-al, azt meg tizenkettővel.

Nem biztos, hogy teljesen hiteles, de nagyjából.


Mondjuk betegbiztosításra, annak aki családos vagy ilyesmi, biztos szüksége van, de amúgy a legendákkal ellentétben sűrgősségi ellátást akkor is kapsz, hogyha nincs biztosításod.

Csak utána kapsz egy hosszú számlát...

Én például sosem voltam korházban, háziorvosnál sem vagy 8 éve.

Szóval ha kint élnék, akkor nem kéne az a biztosítás.

2020. febr. 20. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!