Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti melyik kerületben éltek?

Ti melyik kerületben éltek?

Figyelt kérdés
Budapestre költözöm. Ti hol éltek? Ha szeretitek miért? Ha nem miért nem? Minden választ előre köszönök szépen😊

2020. máj. 6. 21:15
1 2
 1/16 anonim válasza:
76%
A 18. Kerületet ajánlom. Egyetemista vagy? Ha igen hova akarsz járni? Ha megmondod ezt, többet tudok segíteni
2020. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
A 18. kerület még Budapest? 😆😆😆
2020. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Én a XII. kerületben élek. Szeretem, mert alacsony a népsűrűség, nem kell sok barmot elviselni. Szép zöld az egész, szép a kilátás, csendes. Emellett vásárlóerő szempontjából első helyen van Budapesten, és magasak az ingatlanárak, jó befektetés volt itt lakást venni.


Amit nem szeretek benne, hogy a kerületen belül normálisan bevásárolni gyakorlatilag lehetetlen. Egy nagyobb Spar van, meg pár kicsi. Azon kívül csak ótvar Prímák meg egy Tesco Express, igaz, az Budapesten az első volt. Diszkont áruház egy sincs, ezért a szomszéd kerületbe kell átjárni vásárolni. Ami azért nem túl kényelmes.

2020. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A pesti belvárosban lakom.

Előny és hátrány nagyrészt ellentéte annak, amit a XII. kerületi lakos írt: itt túl nagy a népsűrűség egy ideje (megkétésfélszereződött 5-7 év alatt), így sokszor nem lehet pihenni. Minden sétatálvolságra van, autó nem kell. 8-10 boltba is elmegyek egy nap másfél óra alatt úgy, hogy mindegyik után hazamegyek lepakolni. Iskoláskorban, művelődési korban ez annyi előny, hogy mondjuk 10-12 különórára tudsz járni a legerősebb iskola mellett is gyalog egyedül, és nem kell oda elkísérni a gyereket a szülőnek.

A város ugyanolyan szép lenne, de mivel szlömmös, sokszor büdös, hugyos.

2020. máj. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Én laktam a 19. Kerúletben. Kispest. Kicsit vidékies hangulat,van piac és bevásárlóközpont, metróval, tömegközlekedéssel megközelíthető, de kint van. Én nem szerettem, nagyon proli környéken laktam. Tele panelokkal, kukázós szomszéddal, csótánnyal. Onnan költöztem a 14. Kerületbe. Azt szerettem, sokkal jobb környék. Közel a belvároshoz, de mégsem a belváros. Jó a tömegközlekedés. Sok a zöld. Vannak családi házak, nemcsak panelok. Piac, Árkád, vannak boltok bőven. Most a 13. Kerületben lakom. Ez nagyon jó hely, szeretek itt élni. Van zöld, rengeteg bevásárlási lehetőség, jó közlekedés. Van metró, busz, villamos, de még autóval is lehet normálisan közlekedni. Ahova nem mennék: 18-19-20. Kerület és afelett. Nekem azok nagyon kint vannak. És a pesti belvárosban sem laknék szívesen (5-6-7 kerületek). Zsúfoltak, zajosak, autóval,busszal nehezen megközelíthetők. Nem mindenütt van busszsáv, a busz is beragad a dugóban. Belvárosban normális áron lehetetlen bevásárolni. Legalábbis nekem akárhányszor akadt ott dolgom, és bármit vennem kellett útközben, normális árú boltot nem sikerült ott találnom. A kisboltok mindent magasabb pénztárcára áraznak be, nagyobb boltot nem találtam. A belváros nagyon nem nekem való. De fiataloknak pl. a 7. Kerület ideális hely, szórakozóhely szorakozóhely hátán.
2020. máj. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4. kerület

Minden közel van és a metróval 15 perc alatt ott vagyok a Nyugatinál. Én szeretek itt élni.

2020. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem is a 13. Kerület a legszimpatikusabb, ideiglenesen voltam közvetlenül a Lehel csarnok mellett, imádtam, minden közel, ott a hármas 1 percre, vannak parkok, de azért még nyüzsgő rész viszonylag, és mivel elég fiatal vagyok, azt szeretem😅 De mivel nem éltem ott hosszabb ideig, kíváncsi vagyok a hátrányaira, nekem teljesen jónak tűnt.
2020. máj. 7. 12:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Több kerületben is éltem már, de rokonok, ismerősök által szinte mindegyikről van információm. Érdemes elolvasni a bűnügyi statisztikákat is. A legtöbb bűncselekmény az V., VI., VIII., IX. és I. kerületben történik. Az I. Budán van ugyan, de közel a belvároshoz. Ráadásul a lakás itt az egyik legdrágább. A Legtöbb betörés a XI., II. és V. kerületben történik. Ehhez képest Újbuda szintén nem olcsó kerület, a II.-ról már nem is beszélve. Minden téren a legbiztonságosabb a XVI. és XVII. kerület. A III., IV., XVIII. is jó mutatókkal rendelkezik. A XII. is elfogadható, kivéve, ha az ár-érték arányt nézzük.
2020. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Budán egyedül a III. kerület bizonyos részein laknék. Nagyon max. még a XI. is szóba jöhetne. Pesten a XVI. és XVII. a kedvencem, de laknék a XIII., XIV., XVIII. bizonyos részein is.
2020. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Corvin setany szuper hely 8. kerulet munden kozel metro villamos ejjel is a sote is itt van a plaza is imadom persze uj epitesuben lakom
2020. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!