Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol csökkentek az albérlet...

Hol csökkentek az albérlet árak a korona vírus miatt?

Figyelt kérdés
Mert nézem a hirdetéseket és bútorazotlan lyukakat adnak még mindig ki 120 ezerekért 2 havi kaukcióval!

2020. máj. 16. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Én Miskolcon lentebb engedtem az árat, mert két hónapja nem találok bérlőt.
2020. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Ott, ahol elveszett a már leszerződött és régóta rendesen fizető bérlő munkája, átmenetileg árat engedett sok tulaj (1-2-3 hónapra).

Ahol meg turistaszállás a lakás, napi kiadású, ott is sokan meghirdették 1-2-3 hónapra olcsóbban, ha valaki egyben kiveszi teljes hónapokra.

2020. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"bútorazotlan lyukakat adnak még mindig ki 120 ezerekért 2 havi kaukcióval!"

Kérdés, hol van, hány nm?

Lehet annak a normál ára 170-250 000 is.

Meg a hirdetési ár egy dolog, a szerződött ár egy másik dolog - szerintem a 120 az alkuképes, attól függ, mennyire van ár alatt már eleve.

2020. máj. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

"bútorazotlan lyukakat adnak "

Ha megvetsz egy szolgáltatást, akkor mért nézegeted az árait, ha úgyse kell neked?

2020. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ózdon
2020. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 4

Mert a magyar albérlet helyzet szörnyű bármilyen helyzet legyen...

2020. máj. 16. 17:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetemvárosokban. Hogy ne mondják fel az albérletet a diákok, átmenetileg, a járványhelyzet rendeződéséig/nyárig/szeptemberig engedtek nekik egyes helyeken. Akár féláron. De csak átmenetileg. Pár ilyen esetről hallottam.
2020. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

A bútorozatlan lyukak nem biztos, hogy elmennek 120-ért most, így az nem a valódi piaci ár, csak a tulajdonos ennyiért szeretné kiadni. Ennek az az oka, hogy egyelőre mindenki a kivárásra jásztik, hátha majd szeptemberre helyreáll minden, addig meg inkább ki sem adják. Csak közben gazdasági válság van, aminek lesznek hosszútávú hatásai, így a fizetőképes kereslet nem fog varázsütésre visszatérni szeptemberre, és majd lesz árcsökkentés is a bérbeadók részéről.


Itt a Gyakorin van egy olyan hiedelem, hogy ha a bérbeadók sokszor leírják, hogy "nem lesz semmiféle árcsökkenés", akkor tényleg nem lesz. Ez a fajta struccpolitika egy ideig megnyugtatja az embert, csak aztán utána később keményebb szembesülni a valósággal. Úgyhogy én minden jóindulatta mondom, hogy aki lakáskiadásból él, az készüljön fel az árcsökkenésre. Ha mégsem lesz olyan durva, még mindig jobb rákészülni, mint úgy tenni, mintha a világgazdaságban semmi nem történt volna semmi.

2020. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd a piac szabályozza az árakat. Nem mindíg az érintettek kedve szerint, de szabályozza.
2020. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a piac a piac a piac...

Sajtoljuk ki a lehető legtöbben az emberekből mert úgy is rá vannak kényszerülve....

2020. máj. 17. 18:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!