Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletet csak a tulaj...

Albérletet csak a tulaj adhatja ki?

Figyelt kérdés

Van egy házrészünk , 5 perc sétával az otthonomtól, viszont annyira ritkán látogatjuk, hogy pókhálós a kulcslyuk.


Apa nevén van, de úgy szeretné kiadni, hogy én nevemre tehát én lennék főbérlő mert Apa nagyon ritkán ér rá szerény személyem intézne mindent.


Ez lehetséges?


Legálisan adnám ki, csak diákoknak a piaci ár alatt mert 3.5 méteres a belmagasság aztán sok a rezsi, persze a közmű a bérlő nevére menne.



2020. jún. 4. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Apukád írjon egy meghatalmazást neked, hogy a lakással kapcsolatos ügyekben eljárhatsz, ennyi.


Mi is voltunk így, ott az idős tulajbácsi külföldön volt, a lánya intézett mindent.

2020. jún. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges, futhat az ő neve alatt, és intézheted te.
2020. jún. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretné, hogy a nevén fusson.


Adózásába szólna bele a dolog. Nem értek hozzá. Arra fogja, hogy "nem ér rá".


Nem tudom mi befolyásolná + havi 40-50 ezer, de így szeretné. Én meg hát... mást nem tudok mint itt megkérdezni.

Bocs ha ilyen titkosnak tűnt a kiegészítő a kérdés alatt, ez nekem is kellemetlen, mármint, hogy ezzel nem vagyok tisztába, a Huszt verset meg a Pitagorasz tételt azt tudom.

2020. jún. 5. 01:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a tulaj vagy a haszonélvező nevén futhat.

Főbérlő lehetsz, ha te akarod bevételnek, de akkor papíron te is kell fizess a bérlésért.

Máshogy nem lehet.

Hívja fel a NAV-ot, elmondják.

2020. jún. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Adózásba szólna bele? Te pont úgy adózol, ahogy ő...

Sőt, ha osztalékot vesz fel társaságból, a bérbeadás a legjobb dolog, amivel az osztalék szocho kikerülhető.

2020. jún. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lakás kiadását intézheti más is. Sőt, vannak ingatlankezelők, akik ebből élnek. A tulaj külföldön lakik, at ingatlankezelő meg pénzért vállalja, hogy havi egyszer ránéz a kiadott ingatlanra, bejelenti az óraállásokat a szolgaltatóknal, ha kell, a bérleti díjat is beszedi, ha bármi adódik (pl: 1 váratlan csőtörés vagy bármi), akkor szerelőt hív, stb. Viszont adózni akkor is a tulaj/haszonélvező fog. Hiszen az ingatlan hasznát ők élvezik. Legyél te a haszonélvező, és akkor te adózól. Bár ha apukád nem áfás körbe tartozó vállalkozó, akkor nem bonyolult magánszemélyként a bérbeadás adózása. Annyira nem kavar be...
2020. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6, bekavarhat, mert ha alanyi mentes ev is mellette, akkor össze kell számítani az áfa-határnál a bérbeadásból és a vállalkozásból származó jövedelmet.
2020. jún. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!