Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha osztrák bejelentett lakcíme...

Ha osztrák bejelentett lakcímet szerzel, akkor azonnal kapni fogod az osztrák munkanélküli segélyt, amennyiben van 1 év EU-s munkaviszonyod?

Figyelt kérdés

Valami ilyesmiről hallottam, hogy ez egy újfajta EU-s törvény, egyfajta felzárkóztató program. Jobb lenne ott munkanélkülinek lenni, mert a legkevesebb segély is egy egyedülálló személynek 900 valahány Euro. Nem tudom pontosan, az utóbbi időszakban 4-szer is emeltek rajta asszem.

Ehhez elég csak egy osztrák albérlet és egy állandó lakcím amit oda bejelentesz? (És persze járni havonta a munkaügyibe)



2020. jún. 11. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha ez így lenne akkor mindenki külföldre jelentkezne munkanélkülinek.

Nagyon félre tájékoztattak!

Ha ott dolgozol és munka nélkülivé válsz akkor jogosult vagy az ottani segélyre

2020. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Ha ez így lenne akkor mindenki külföldre jelentkezne munkanélkülinek."

Nem sokan tudnak róla, és még kevesebben beszélnek németül hogy ezt kibulizzák, és még annál is kevesebben akik ki tudnák fizetni a 3-6 havi kauciót. De azért köszi, haszontalan válasznak jó volt.

2020. jún. 11. 20:29
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Haszontalan!? Szerinted ha itthon dolgozol minimál bérért akkor utána kimész és osztrákban meg igényeled a az itthoni minimál bér 2-3 szorosát munka nélküli segély gyanánt? A vezeték neved szinte biztos h lakatos mert eszed annyi van. Ha olyan menő vagy akkor hajrá menj csak és probald meg. Igaz én majd 10evet éltem ott és hallani sem hallottam ilyen hülyeségről.

Lemerem fogadni te voltál az aki a családi pótlékot is onnan igényelné.

2020. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyira éltél te Ausztriában, amennyire belülről szőrös a seggem te troll. Szemmel láthatóan fingod nincs semmiről.
2020. jún. 11. 21:13
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En bizony dolgoztam külföldön míg te csövesbánat csak segélyen élsz. Szégyen hogy az ilyen csöves mint te külföldre mennél kolduskodni.

De ha te annyira jártas vagy a témában akkor mi fa...ért itt járatod le magad? Menj és koldulj.

2020. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Más dolgozni megy Ausztriába te pedig máris a segélyt nézed. Igaza van az előttem szólónak biztos hogy Lakatos vagy.
2020. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Svábhegyi_festő válasza:
29%

A kinti segély nem koldulás..egész jó pénzt adnak. Ez a Kádár agyú munkamániás magyaroknak scifi, de ettől még így van.


Kádár alatt formált magyarok szerint kőkeményen meg kell dolgozni a vajas kenyéért is.

2020. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És azért mert kivettél egy albérletet máris jogosult vagy a segélyre? Biztosan kell adó szám is és hogy albérletet vegyél ki ahhoz pedig kereseti igazolás. De a sok szoc segélyhez szokott eddig nem tud elgondolkozni. Most akkor egész családok indulnak majd neki. De menjetek csak legalább nem itthon sírtok segélyért
2020. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
úgy kivágnak az országból hogy lábad se éri a földet... nem gondolsz rá, hogy elég sok van a fajtádból, az osztrákok meg nem hülyék teljesen? már lekerültek a "magyar ne lopj" táblák a boltokról, de ez nem azt jelenti, hogy valaha elfelejtik, micsoda ingyenélő mocsok a magyar nép nagy része...
2020. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:
nem mehetsz egy másik eu országba egyből munkanélkülinek. Max az lehet, hogy ha Ausztriában lettél munkanélküli, de az elmúlt 1 éves munkaviszonyodnak egy része más EU országból származik, azt elismerik. (Ebben sem vagyok biztos, de talán ezt érthetted félre).
2020. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!