Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen esetben felhoznatok ezt...

Ilyen esetben felhoznatok ezt a volt parotoknak?

Figyelt kérdés

a volt parommal par honapot egyutt eltunk az o szuleinel (nem ingyen) mielott alberletbe koltoztunk. ez szigoruan csak atmeneti volt amig nem talaltunk albit. kesobb fontos lesz hogy vettunk par butort elore oda hozzajuk hogy majd vigyuk a kozos lakasba, mindent pontosan fele-fele aranyban fizettunk, amiket a koltozesnel at is hoztunk. mikor ide koltoztunk a kaucio 2 x 100 ezer ft volt, ebbol az egyik reszt o fizette. fontos ralatni arra, hogy mikor ide koltoztunk en 18 evesen friss palyakezdo voltam o pedig idosebb, mar regota dolgozott. en muszajbol koltoztem a rossz otthoni helyzet miatt, o barmikor hazamehetett vagy kerhetett penzt ha gondban van, en nem.

ugy koltoztunk be ide, hogy kettonk neven volt az albi es ertelemszeruen mi azt ketten felesbe fogjuk fizetni. na most a parom 4 ev kapcsolat utan az elso hetekben lelepett az albibol es egyedul maradtam fizetni az egeszet. (eleinte nem is szakitasbol lepett le, csak rajott hogy nem tudja eltartani magat, tehat sehogy sem volt opcio hogy maradjon es fizesse a reszet mert szo szerint keptelen volt)

az elso honaptol kezdve en fizettem mindent, abba a honaoba sem segitrtt be ahol meg par hetig itt volt. gondolom nem kell magyaraznom nekem ez 18 evesen mekkora tores volt, egy egesz alberlet teljes aranak a fizetese ram maradt ugy, hogy en magamtol nem jottem volna ide egyedul, mert nem gondoltam hogy kepes lennek fenntartani.

vegul rengeteget tuloraztam es vallaltam alkalmi melokat is igy sikerult tavaly nyar ota egyedul fenntartanom es egy kicsit felre is tenni. viszont most a virus miatt 2 honapja nincs munkam. lassan elfogy a felretett penzem es nincsenek tul fenyes kilatasaim munkaugyben ugyanis 2 honapja akarhogy probalkozok ha talalok is ures poziciot nem jeleznek vissza es nem hinnem hogy ez egyik naprol a masikra megoldhato problema.

normal esetben eladnam valamennyiert a butorokat amiket kozosen vettunk, de a macskajuk mar tobbszor is rajuk pisilt, osszekarmolta, az egyik butoron meg egy hatalmas narancssarga folt is van mert az apja valamit oda rakott.. tehat hiaba adnam el ha tehetnem, nincsenek olyan allapotban es errol ugy erzem reszben o is tehet mivel altalaban az o felugyelete alatt tortentek ezek en viszont mindig vigyaztam rajuk, de ez mar csak pitianer dolog.. most nyaron jarna vissza a kaucio es egyszer viccesen meg is jegyezte mar hogy logok neki egy 100assal.. aztan amikor ezt meseltem egy ismerosomnek (nyilvan nem esett jol hogy a helyzetemre nincs tekintetve es erre utalgat mikozben neki nem kell semmire mert eltartjak) azt mondta a helyemben vissza sem adna amiert cserben hagyott anno az albi teljes fizetesevel.

oszinten szolva ez nekem is eszembe jutott csak mielott mas megemlitette gondoltam anyagias harpia dolog hogy egyaltalan eszembe jut ilyen. viszont ez most elgondolkodtatott abban, hogy mivel az exem egyszer fel is ajanlotta hogy ha kene kolcson szolhatok neki, illetve mivel en sokkal jobban raszorulok jelenleg mint o, akit azota is a szulei latnak el es a fizujat egeszben elteheti.. es mivel varatlanul kilepett az egeszbol es ott hagyott majdnemhogy ehen dogleni, felhoznam neki hogy ha neki nem surgos az a 100 e nekem plusz egy honap lakbert is jelenthet.

szerintetek?



2020. jún. 28. 03:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"felreerthetoen fejeztem ki. nem penzugyileg nem volt kepes ellatni magat, hanem gyakorlatban..."


Teljesen egyértelműen fejezted ki magad, nem értem miért kell hol így beszélni, hol úgy:


"...(eleinte nem is szakitasbol lepett le, csak rajott hogy nem tudja eltartani magat, tehat sehogy sem volt opcio hogy maradjon es fizesse a reszet mert szo szerint keptelen volt)


az elso honaptol kezdve en fizettem mindent, abba a honaoba sem segitrtt be ahol meg par hetig itt volt."


De teljesen mindegy, a csávó pár hét után lelépett, nem jár vissza a kaució! (Véleményem szerint örülj neki, hogy megszabadultál ettől a figurától!)

2020. jún. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
utolso: igen, sajnos nagyon kusza lett, aludnom kellett volna mielott kiirom. arra probaltam utalni hogy nem volt opcio hogy "ott tartsam" magam mellett lakotarskent mivel fizikailag keptelen volt az onallosodasra.. hiaba nem szakitottunk meg akkor. azert nem "fizette" a reszet az elso honapban sem, mivel akkor meg nekem is friss volt a szakitas, teljesen maskepp tekintettem ra meg akkor es nem volt "szivem" elkerni a honap vegen ugy, hogy igazabol ott sem lakott vegig. utolag persze latom mekkora hulyeseg volt, csak akkoriban meg ugy-ahogy szerettem es nem akartam kellemetlen helyetbe hozni.
2020. jún. 29. 15:48
 13/14 anonim ***** válasza:

Simán tartsd meg a kauciót és a bútorokat is (a károsodott bútort elviheti)!

Ha a kaució visszajár, nyártól hol fogsz lakni: új albérlet vagy vissza a szüleidhez?

2020. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

koszonom szepen mindenkinek aki valaszolt es szavazott! ugy tunik csak en ereztem kerdesesnek a helyzetet, mert eleg egyiranyuak a valaszok.

utolso: ez tobb mindentol is fugg, a szerzodes augusztus utolso napjan jar le es nekem most jelenleg nincs munkam.. remenykedek hogy visszajeleznek a munkaltatok es bejonnek az allasinterjuk, de ha nem akkor sajnos nem lesz mas valasztasom mint visszamenni a szuleimhez.

2020. júl. 4. 21:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!