Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol kezdjem? Ti hol kezdenetek?

Hol kezdjem? Ti hol kezdenetek?

Figyelt kérdés

A lenyeg, hogy szakma es erettsegi utan ugy dontottem hogy nekivagok a nagyvilagnak. 2 honapig meg dolgozok, hogy legyen eleg penzem az alberletre, kauciora, ilyenek.

Viszont nem ertek hozza, hogy kell csinalni, kis faluban lakom, nincsen ismerosom Pesten..

Ti hogy kezdenetek?

Eloszor neznetek munkat...Aztan kiderul egy het mulva behivnak, de meg nem lakok Pesten..Na akkor mi van? De addig mig nincs munka, addig hogy kezdjek el egyedul lakni? (Mondjuk szobaba, de ugy egyedul hogy szulok nelkul konkretan munkanelkulikent ertitek)

Mert arra gondoltam kiveszek egy szobat valahol, aztan a lakashoz kozel keresek munkat, lesz mondjuk 2 honapom (addig ugy is tart a sporolt penzem)

De mi van ha talaltam munkat oke, es mennem kene interjura de nem tudok mert nincs lakas...Szoval aznap akkor koltoznom kene, es lehet fel se vesznek, szoval feleslegesen koltoztem annak a munkahelynek a kozelebe direkt...

De ha meg kiveszek egy albit es ugy keresek munkat meg lehet nem talalok munkat es elfogy a penzem es mehetek haza anyahoz 🤣 Egyebkent varrono szakmaval el lehet helyezkedni? Lehet tul komplikalom de meg tomegkozlekedni se tomegkozlekedtem nemhogy Pesten ahol nem is ertem hogy vannak a keruletek, mert elvileg nem sorba hogy a 13. mellett van a 14. hanem igy ossze vissza vagy nem tudom, meg hogy minek van fold alatti, es hogy azt nem lehet nelkulozni? Ja es a felnott berlet ami 9500 az mindenre jo vagy csak a buszra? Es kulon kell venni metro meg villamos berletet? Mennyibe kerulnek ezek a berletek?


2020. szept. 9. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


az albérletbe a kauciót is belekalkuláltad?

Talán érdemes lenne először pár napot betervezni Pestre. Egyrészt ismerkednél a várossal, a közlekedéssel, másrészt állásinterjúkat is beiktathatnál. Most merre laksz?

2020. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 vantel ***** válasza:
39%

Vágysz a mókus kerékre?

Nagyon jó, Budapest csak úgy szipolyozza az olcsó munkaerőt.

2020. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, irtam az elso mondatba hogy “dolgozok hogy legyen penzem kauciora meg ilyenek..”


130 kmre lakok pesttol, nem all lehetosegemben hogy csak ugy felmenjek, en ott nem tudok csak ugy jovok megyekbe, meg hiaba megyek allasinterjura, ugy hogy nem lakok ott. Mert ha felvesznek veletlenul, es azt mondjak jovo heten menjek be dolgozni akkor nem fogok tudni...

2020. szept. 9. 22:55
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem ertem a masodik valaszt..hogy ertve szipolyozzak az olcso munkaerot?

Nekem eleg a minimalber ami ugy tudom 120 ezer. Na ennyi egy alberlet is de en szobat akarok berelni, amit mar lehet 50-60 ezerert. Mindennel egyutt en meglennek 100 ezerbol ahogy szamoltam. Marad 20 ezrem azt meg felrerakom.

2020. szept. 9. 22:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sose gondolt azt, hogy elég a 120ezer, mert akkor csak álmodni fogsz a nagyobb fizetésről.. az a pénz semmi a mai világban.. ne elégedj meg a legkevesebbel.
2020. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 vantel ***** válasza:
62%

4-re . mondtam ,hogy olcsó munkaerő.

Ha elég 120 akkor miért a legnagyobb mocsokba vagysz?

Ott születtem és éltem 38 évet,de kiléptem belőle.

2020. szept. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tényleg ismerkedned kéne Budapesttel. 130 km-ről 1-2szer odautazni nem olyan gáz (csináltam én is többször).


Az, hogy a munkahely közelében keresnél szobát, az egy érthető kívánság, de nem mindig jön össze. Budapest nagy, egy óra út a munkába még teljesen reális, persze nem jó.


Én párhuzamosan kezdeném el: egyszerre munkát és albérletet keresni. Vannak egyébként direkt munkasszallasok, vagy még egyetemisták szokták az albérletet megosztani.


Tényleg nem ismersz ott senkit? Volt osztálytárs, rokon... Ha facebookon fennvagy, esetleg ott is kiposztolhatod, hogy szobát keresel, akár pár napon belül lehet eredménye.

2020. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

En nem mennek Pestre a helyedben.

Nagyon draga minden. Lehet talalsz egy olcso kiado szoba de ha az megszunik, nem talalsz olcsot es a dragat meg nem tudod megfizetni akkor mihez kezdesz? Haza kell majd koltoznod.

2020. szept. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szoba bérlés költség hatékony valóban, egy próbát meg érhet :)
2020. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Most válság van, alig lehet munkát találni, minden állásra legalább 100an jelentkeznek.

2. Szobabérlés minimum 60 még putris környéken is, hozzá jön a rezsi rád eső része ami minimum 10, de inkább 15. Az már 75 ezer. Telefonszámla, bkv bérlet +15 ezer. Most vagyunk 90 ezernél és még nem ettél vagy vettél magadnak gyógyszert. A kajád az még nagyon nélkülözve is havi 30 minimum. És itt már el is fogyott a 120 ezred. Ha esetleg beteg leszel, táppénz miatt mégkevesebb a fizud, kajára sem fog telni, de gyógyszert is kell venned. Akkor hogyan oldod meg?

Ja és még 1 db ruhát nem vettél ebből vagy nem cserélted le a tönkrement telódat.

Fuss neki még egyszer, ilyen fizetés mellett inkább a szüleiddel lakva rakjál félre pénzt, mert Pesten albérletben lakva nemhogy 120-ból, de még 200ból sem fogsz tudni félretenni...

2020. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!