Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik fűtési mód a legolcsóbb?

Melyik fűtési mód a legolcsóbb?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, most kezdünk albérletet keresni, eddig mindketten a szüleinknél éltünk. Mivel óvónő & tanár a foglalkozásunk, anyagilag nem igazán vagyunk eleresztve, így szeretnénk a fűtésköltségeken a lehető legtöbbet spórolni.

35-40 nm-es, másfél szobás lakást keresünk. Melyik fűtési mód lehet a legkedvezőbb



2020. szept. 19. 17:48
A kérdező szavazást indított:
Gáz (konvektor)
Gáz (circo)
Távfűtés
Házközponti fűtés
24 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

A gázcirkóra szavaztam. A gázkonvektor a legdrágább, a házközponti - soklakásos társasház esetén - szerintem a legrosszabb és nem olcsó, amellett lutri. Nálunk 18 fok volt a III-on, a szembeszomszéd meg gatyában sétált nyitott erkélyajtónál.

A távfűtés sem rossz, de nem vagy hideg-meleg terén a magad ura és akkor is fizetned kell utána, ha 2 hétre hazamész anyádékhoz.

2020. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én a mi tapasztalatunkat tudom leírni. Laktunk konvektoros 2 szobás albérletben (54m2). A nagyszobában nem működött rendesen a konvektor, gázszerelőt hívtunk, megjavította, egy hónap múlva megint nem ment. Ezután úgy döntöttünk csak a kisszobát fűtjük, ott a szobának abban a sarkában ahol a konvektor volt meg lehetett sülni, a másik sarkában hideg volt. A fürdőben közölte a gázszerelő, hogy inkább ne kapcsoljuk be a 100 éves konvektort, villanyradiátorral fűtöttünk. A konyhában a gáztűzhely miatt kötelező az ablakra a résszellőző, amit nem lehet eltakarni, de folyamatosan süvített be rajta a szél. Ott is egy ezer éves kéményes konvektor volt, azt ha bekapcsoltuk jól fűtött, de éjszakaára, vagy ha nem voltunk otthon nem mertük bekapcsolva hagyni, úgyhogy reggel mikor keltünk konkrétan 5 fok volt a konyhában. Szóval konvektorosat ne. (így hogy csak egy szobát fűtöttünk és a konyhát is csak délután csak 12.000 Ft volt a gázszámla, de nyilván a másik szoba fűtésével, a konyha egész napi fűtésével dupla ennyi lett volna)


Utána távfűtésesbe költözünk, és most azt mondom én csak távfűtéses lakást fogok venni ha veszek magamnak. Nem kell semmit csinálnom és megy. Megnyitom a csapot és rögtön jön a melegvíz, úgy éreztem magam az előző lakás után a panelban, mintha valami luxusapartmanba költöztem volna :D Itt nincs hőmennyiségmérés, és nagyon tolják a fűtést (télen is nyitott ablaknál alszunk), de így is a legnagyobb hidegben volt 20.000 Ft a számla, szintén 54 m3-es panelben. (november 12.000 Ft, december 18.000 Ft, január 20.000 Ft, február 18.000, március 12.000) Szüleim szintén 53 m2-es távfűtéses panelben laknak, voóiszont hőmennyiség méréssel és ők sokkal kevesebbet fizetnek, ha elmész otthonról le is lehet kapcsolni teljesen.


Anyósoméknak gáz-cico van.... Ők azzal trükköznek hogy nyáron többet diktálnak hogy télen ne kelljen annyit fizetni egyszerre, szóval ebből arra következtetek nem lehet annyira olcsó... (meg meg voltak lepődve mikor mi mondtuk hogy nyáron összesen mindennel együtt 20.000 Ft rezsit fizetünk...)


Összességében szerintem a legjobb a távfűtés egyedi mérővel, olyan lakásban, ahol körbe vagy fűtve (nem szélső).

2020. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit megvédenem a konvektort, ugyanis ha újabb típusú és rendszeresen karbantartott, akkor nincs vele semmi gond. Mi is 35 négyzetméteren lakunk, két konvektorunk van, nagyon finom meleget csinál az egész lakásban kb 10 perc alatt, a téli számlánk max 10 ezer, nyáron egy ezres maximum.


Viszont a felsoroltak közül tényleg a cirkó a legjobb, csak éppen albérleteknél nem ezzel fogtok tömegével találkozni, hanem a konvektorral vagy távhővel.

2020. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#2

Kedves 2-es!

1-es vagyok

A konvektorral kapcsolatban egyetértünk. Még úgy is, hogy nálunk 4 konvektor megy (nem 100 évesek csak 20) és a téli gázszámlánk havi 35-40ezer, de mivel átalányt fizetünk, így csak 20ezer, amit télen-nyáron fizetünk a 80 m2-es lakásunkra, ahogy te is havi 20-at fizetsz az 54 m2-es távfűtésesre. Tehát a távfűtés nem olcsóbb mint a konvektor, valószínűleg, mert senki nem zárja el a radiátort, hanem inkább ablakot nyit, mert szerinte "ingyen" jön a meleg.

Ha egy hatalmas lakótelep 500-1000 vagy nem tudom mennyi lakásában nem ablak lenne nyitogatva, hanem mindenki gondolkozna és spórolna, akkor kisebb lenne a közös számla és tényleg a távfűtés lenne az olcsóbb. De így...?

Az anyósodékat meg nem értem!... de tényleg!

Évek óta megy náluk a cirkó, tehát tudják mennyit fogyaszt.

Miért kell diktálgatni, miért nem fizetnek az előző számlák alapján átalányt, akkor nem kellene "csalni" és egy évre eloszlanának a költségek.

Mondhatod, hogy azért diktálnak, mert a valós fogyasztás után akarnak havonta fizetni, de így sem az után fizetnek, hanem magasabb összeget. Ennek az a veszélye, hogyha egyszer elromlik valamiért a gázóra, rájuk ezt a fogyasztást fogják kiróni.

Na mindegy, nem akarom megreformálni az anyósodék szokásait, csak feleslegesen bonyolítják az életüket!


Kérdező, most a 2-est olvasva, megerősödött bennem, hogy a gázcirkó a legolcsóbb, mert a távfűtésnél azt is fizeted, amit egy egész lakótelep kienged az ablakon.

... kivéve, ha egyedi mérőórák vannak felszerelve, mert akkor valós fogyasztást fizetsz.

2020. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Először 35m2 távfűtéses lakás 8cm szigeteléssel. Költöztem konvektoros 10cm szigeteléses 54m2 társasházba. Kevesebb volt a gázszámlám, és nagyon ritka, ha örlángról bekapcsol a konvektor. Mindkettő 3 éves.7 ezer körüli a gázom átalánya, és erről megy a melegvízem is, és főzünk is.


Először én a szigetelést nézném, mert az nagyon sokat számít.

2020. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

A gázkonvektor nagyon gagyi.

Amúgy a szigetelésen múlik minden. Laktam olyan albiban, ahol annyira jó volt a szigetelés, és összesen 2 kicsi fal nyílt utcára, a többi szomszédra nyílt, hogy a lakás alaphője télen is 8-10 fokig ment le max. (Onnan tudom, hogy a tél közepén tönkrement a kazánunk.)

2020. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

A panel s s költségmegosztós lakásokat messzire kerüljétek el, mert megfagytok benne s 100e-et is fizethettek havonta a semmire.

Lásd, ő miként szenved s ajánlom a linkeket a hozzászólásokban:


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__10701844-hogy-..


A cirkó aránylag olcsó, de a karbantartása-működése cirkuszos s ne feledd, hogy kell hozzá áram + gáz, ha egyik nincs, akkor fűtés sincs...na, ez meg már 2 számla hízását eredményezi, de olcsóbb a panelénál jelentősen.


Aztán van a villanyos....az akár a főtáv mondhatni...drága.


Ami eddig a legolcsóbb s hatékony is az a konvektor.

Amennyiben rendben van a készülék, semmi gond nincs vele s tud rendesen fűteni, ahogyan kell.

Az a legjobb, amelyik fűtődobja öntöttvasból van-ez mára ritka ugyan.Nehezen melegszik fel, de ha felmelegszik, sokáig tartja a hőt őrlánggal is.

Nyáron nincs költsége, nincs alapdíja se, mint a főtávnál, max a konyhai tűzhelynek bár egy kutya-gázos holmi.

A legnagyobb + ott van, hogy akkor kapcsolod be s ki, amikor akarod s annyira!

Karbantartása meg egyszerű, ha kicsit kotorászol a youtube oldalon.

2020. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es!

A konvektor nagyon gagyi, nem hiába tilos ma már újat beépíteni (kivéve régi helyére) illetve nem hiába nem létezik olyan egyetlen nyugari országban sem.

Külföldön soha nem láttam konvektort meg hasonló dolgokat. A távhőnél mondjuk jobb, nekem ne mondja meg senki, mikor hogy fűtsek. Május 30-án idén emlékszem estére bekapcsoltam a cirkót mert bizony elképesztő hideg volt a lakásban. Távhő az egyik kolléganőmnél már 1 hónapja ki lett kapcsolva, nem tudom hogy nem fázott.!

2020. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

8


Ilyen hüleséget indoknak, hogy "gagyi":DDD

Külföldön nincs sok ész, látszik a migrációs hozzáállásból is;)


Nézz már utána a cirkó fűtés felépítésének s meghibásodási mennyiségének, illetve egy javítása-karbantartása mennyibe kerül...úgy pörgeti a gázórát+villanyt, mint szőke nő plázában a bankkártyán a számlát;)

+ az a rohadt keringtető szivattyú hangja se szimpi még jó állapotban se, aztán a vezérlőpaneljeik mind alul méretezettek s a hűtésük is alkatrészeknek, de új áruk meg 40-60-80e...stb......konvektorhoz meg töredékáron veszel szinte mindent s karbantartva 20+évet is mennek, de a cirkó az nem ám;)


Mindig is a legegyszerűbb a legjobb fokozatban nézve...kandalló, konvektor...stb

2020. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Az én gázcirkóm 2006-ban lett beszerelve, azóta is hibátlan. Szivattyú nem hangos, de amúgy sem a lakótérben van, teljesen nem érdekel.


Villanyt pörgeti? :/ kb 50 wattot eszik meg a szivattyú :D Az aztán marha sok.... Aztán nem is megy mindig, hisz a kazán sem, mert a termosztát leállítja.

2020. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!