Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan szűrjem ki a rossz...

Hogyan szűrjem ki a rossz bérlőket? És hogyan találjak normálisat?

Figyelt kérdés

Szeretném az egyik nagyszobát kiadni. Az 5-ik ember jött már házhoz, de mindegyikkel volt valami stikli. Egy férfi, aki dolgozik, de délután kel és éjszaka jár haza. Dolgozó lány, aki viszont az egyhavi kauciót sem tudta volna letenni, ilyenben hogy bízzak, hogy képes lesz fizetni? Egyetemista lány, aki húzta a száját meg flegmázott. Az elsőre totál befutónak tűnő egyik srácról a vakszerencsének köszönhetően derült ki, hogy az előző albérletében füvet termesztett.

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?? Nem akarom őszintén szólva a jelöltek idejét sem rabolni, de ez már kezd az agyamra menni. Azt hittem könnyebb lesz, kezdő vagyok még ebben :).



2020. okt. 24. 09:05
 1/7 noro2 válasza:
85%

az a baj hogymivel csak szobát adsz ki igy alacsonyabb igényu emberek fognak menni, nehez lesz talalnod koztuk normalisat(biztos van de nem sok)

ha komplett lakast adnal bérebe akkor nyiván olyan emberek mennének akik össze tudnak szedni havi 80-90 ezer pluszt albérletre, és úgy máe mindjárt nem az alja nép fog keresni

2020. okt. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Öszintén szólva nekem a "kauciót nem tudja kifizetni" lánnyal nem lenne gondom, ha valaki kap X Ft jövedelmet, abból a lakbért tudja fizetni, de 3-szoros összeget kapásból nem. Ettöl még valószínüleg megbízható lenne.
2020. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Az 1-nek nagyon igaza van, ez a lényege.

Sajnos biztos recept nincs, nagy fokú emberismeretre kell hozzá és még akkor is érhet meglepetés.

De te láthatóan eddig elég ügyesen szűrtél, próbálj meg még hirdetni!

Az viszonylagos biztonságot jelenthet neked, hogy te is a lakásban laksz, tehát valami extra rombolásokat nehéz lenne csinálni a tudtod nélkül, így elég az egy havi kaució a maradék számlákra.

Ha minden kötél szakad és egyébként nem unszimpatikus, akkor én is a dolgozó lány mellett döntenék.

2020. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát addig sajnos nem ér a takaróm, hogy komplett lakást adjak ki, nekem is ez az első, szüleimhez meg nyilván nem költöznék vissza. A lányt viszont lehet akkor megpróbálom, köszi.

Egyébként az egyetemista lányokban kevesebb a rizikó? Klasszikus bérlő-modell, akiket magam sem szerettem még anno bérlőként, mert mindenhová ők kellettek.

2020. okt. 24. 10:02
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Nekem lakásbérbeadóként kizárólag az egyedülálló, 25-35 éves, értelmiségi férfiakkal volt a legkevesebb problémám.

A nők folyton főznek, mosnak, órákig lefoglalják a fürdőt a piperézkedésre,...stb. Mindezt nőként mondom neked és úgy, hogy nekem nem kellett egy lakásban laknom velük, csak örökké egymásra panaszkodtak a lányok.

2020. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes helyzet ez, 6 évig voltam bérlő. Sokat haragudtam a tulajokra, amiért lassan egy állásinterjúra készülhetett az ember, ha egy nyomorult szobát ki akart venni, de basszus most én is megválogatom.
2020. okt. 24. 10:19
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Én is nehezen találtam szobát, mikor kerestem, pedig normális vagyok. Szóval nem mindig olyan jó az a szűrő. Szerencsére már tulaj vagyok :D
2020. okt. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!