Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mást embert is kirázza a...

Mást embert is kirázza a hideg attól, hogy lakótárssal/lakótársakkal kell együtt laknia ? Nekem borsódzik a hátamon a szőr konkrétan. Tök mindegy, hogy baráttal, vagy idegennel, kb olyan kellemes érzés, mint a hasmenés.... Bővebben lent !

Figyelt kérdés
Életem egyik legrosszabb és legelhibázottabb döntésének tartom, hogy együtt lakom más emberekkel. Barátokkal SEM laknék szívesen egyébként. Nem szeretek osztozkodni, pláne ha felhívnak haverokat. Nekem kell egy privát tér, és úgy érzem, ezt nem kapom meg. Oké a szoba az csak az enyém, de semmi kedvem folyton kerülgetni a másikat a lakásban. Szeretnék úgy fel-alá járkálni a lakásban, hogy szabad legyek, de közben én se zavarjam a másikat. Vagy hogy bármeddig ülhessek a wc-n telefont nyomkodva. Egyébként van olyan alapos érzésem, hogy szerintem én is idegesítem a lakótársamat. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ?

2020. dec. 9. 00:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, én se raknék szívesen mással, brrrrrr....
Maximum barátokkal laknék együtt
Párommal laknék együtt
Baráttal VAGY párommal laknék együtt
Akár idegennel is együtt laknék
37 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
laknék bocsánat
2020. dec. 9. 00:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én választhattam, hogy elmegyek szobát bérelni valakivel vagy maradok anyunál ahol kb ugyan azt az összeget bele kell adni.

Maradtam anyunál, végülis mégis csak egy privátabb szféra mint tök idegennel együtt lakni.

30L

2020. dec. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én úgy laknék szívesen, hogy egy lakást bérelnék és akkor nem kellene mással megosztani a kéglit. Otthon biztos nem laknék, csak korlátozva lennék. Laktam sok időt együtt más emberekkel, és hát nekem ez nem túl komfortos, jóval több hátrányát látom, mint előnyét. Nem is értem pl, hogy párok hogy tudnak együtt lakni 30-40-50 évet, anélkül, hogy ne beleznék ki a másikat. Pláne 1-2-3-4 gyerekkel, én ezt kész elmebajnak tartom.....
2020. dec. 9. 01:03
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Addig keress (valtogass) párt, amíg másképpen nem érzel. Sokan nem jönnek ki a házastársukkal, de nem az a követendő példa.


Egyedül lakni persze, hogy jobb, mint másokkal. Na de hogy ki hogy lakik, az elsősorban pénz kérdése. Pláne a mai ingatlanpiaci helyzetben, nagyon sok pénzt meg lehet spórolni lakótársakkal. Ami pénzt aztán lehet használni később, hogy vegyél egy kertes házat.

2020. dec. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: Csak azért nem fogom a kényelmemet feláldozni, hogy jobban kijöjjek pénzügyileg pár ezer forinttal. Az életminőség is számít. Egyedül akarok lakni, máshogy nem is tudom elképzelni.
2020. dec. 9. 05:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tedd azt.
2020. dec. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos abban, hogy egy szoba és egy lakás bérleti díja között párezer forint lenne csak a különbség. :-) A társbérlet nem kényelmes és rengeteg kompromisszummal jár, de ha csak erre futja, akkor ezt választja az ember. Ha megteheted, hogy lakást bérelj, akkor tedd azt, mert tényleg sokkal jobb egyedül lakni, mint idegenekkel.

A párunk meg ugye egészen más kérdés. Vele nem azért élünk együtt, mert így olcsóbb, hanem mert szeretjük :-)

2020. dec. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez ilyen. Átmeneti megoldásnak, fiatalon még kibírható. De dolgozó felnőtt emberként saját igényekkel már nem.


Én idén inkább kifizettem a teljes albérletet csak ne jöjjön új lakótárs a régi helyére. Főleg, hogy úgy jött volna új ember, hogy a tulaj egyszer csak beállított, hogy ma jönnek 3-an megnézni a szobát.


De amint tehetem húzok el saját lakásba és inkább fizetem a hitelt életem végéig, csak ne függjek másoktól, se lakótársaktól, se lakástulajdonosoktól.

2020. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ez az a probléma amin én nem görcsölök. Most 28 vagyok, 19 éves korom óta szobákat bérlek mindig voltak lakótarsaim. Előtte is középsuliban 8 ágyas koleggiumi szobában éltem, azelőtt meg tesómmal. Szóval életembe nem éltem olyan lakásban ahol csak én vagyok. El sem tudom képzelni milyen. Azt se tudom elképzelni, milyen az, aki saját házban tölti le az egész életét. Nem kell minimum 2 évente költöznie, nem cserélődnek mellette az emberek, akiket MUSZÁJ megismerni, és alkalmazkodni. Én ha el megyek vásárolni azon kattog az agyam, hogy biztos kell-e, nehéz lesz hurcolni legközelebbi költözésnél...

Nem panaszkodni akartam, de egyedül sosem tudnék házat kibérelni ilyen városokban mint Budapest vagy London ahol éltem. Se pénzt félretenni saját lakásra, szóval nekem marad ez a realitás mitől borsózna a hátam nem választás kérdése.

2020. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem tudnek idegenekkel lakni egy lakasban. Talan akkor ha a szobahoz van kulon furdoszoba es a lakotars szobaja a lakas masik oldalan van hogy ne halljak semmit, se tv, se zene, semmi.


Nem par ezer forintot hanem joval tobbet tudsz sporolni ha lakotarsad van.

Amerikaban sokan berelnek igy lakast. Itt egy 2 szobas lakas kb 1200 dollar havonta, az 1 szobas is 1000 dollar korul van.

Tehat ha a 2 szobashoz van 2 furdo is akkor szobatarssal berelve 600ra jon ki egy szemelyre. A rezsi az kb 100-120 dollar, ezt is felezitek.

Tehat 1300 helyett 650-et fizetsz.

Ugyan ez mukodik magyar arakkal csak en nem tudom mennyi egy alberlet Magyarorszagon, ezert hoztam ezt fel peldanak.

2020. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!