Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire bútorozzam be?

Mennyire bútorozzam be?

Figyelt kérdés
35 nm-es garzonlakást újítunk fel, bérlakásnak szánjuk. Gépesített lesz (tűzhely, hűtő, mosógép, mikró, cikrofűtés, klíma) és részlegesen szeretnénk bebútorozni (konyhaszekrény, beépített szekrény a szobában, asztal és székek a konyhában, fürdőszobaszekrény, bepolcozott kamra, előszobafal, cipősszekrény). Mi az, ami szerintetek kellene még? Egyedülállónak szeretném kiadni. Milyen ágyat érdemes betenni? Összecsukható kanapét vagy franciaágyat?

2020. dec. 10. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám egyelőre az ágyat, hirdesd meg, aztán kérdezd meg az első embert, akinek kiadod, hogy milyet szeretne, egyáltalán szeretne-e,vagy inkább a saját matracát preferálja.
2020. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2020. dec. 10. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Én a hűtőt-mosógépet is bérlőtől tenném függővé, ha nem diáklakás a cél, mikrót pláne. Tűzhely az a konyhaberendezés része, azt nem viszi magával az ember, de gépei sokszor vannak már egy felnőtt lakónak.

Amit viszont nem említettél: mosogatógép. Ha befér, az nagyon vonzóvá teheti a lakáat.

2020. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi nyáron csak gépesítettük a lakást. Tűzhely, hűtő, mosogatógép, mosógép, szagelszívó. Semmilyen bútort sem vettünk. Csak lámpákat szereltünk fel. Szerencsére erre is van igény.
2020. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a mosogatógép nem opció, ahhoz kicsi a konyha, nincs hova tenni. Szagelszívót nem tettük, az ablak mellett van a tűzhely, és a nyitott ablak hatékonyabb, mint egy filterbetétes elszívó.

Akkor azt hiszem, először a célcsoportot lőjük be.:-)

2020. dec. 10. 15:00
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Az első havi díjat ha kifizeti foglalónak, akkor ha van valami fontos igénye, abból be tudod szerezni.

Pl. ha kér ágyat, hűtőt.

Én ennyire lennék rugalmas.

Különben inkább bútorozatlanul vagy szellősen berendezve, hogy még beférjen, amit hoz.

Jó, ha van függöny, fogas, tükör, csillár, lámpa, törölközőtartó, alap dolgok, amik a lakáshoz tartóznak, nem bútor kategória, hogy ne kelljen ezekkel foglalkoznia, tényleg beköltözhető legyen.

2020. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, a függöny, fogas, lámpák, tükör, zuhanypolc, stb abszolút alap, bútorozatlan lakásnak is tartozéka. Edények-tányérok-ágynemű viszont nem. Szőnyeget meg nem mindenki szeret, mert van, aki allergiás.

Szerencsére nem gond, ha venni kell ezt-azt, csak felesleges dolgot nem szeretnék. Laktam én is albérletben egyetemista koromban, de külföldön, oda egy bőrönddel és tankönyvekkel érkezik az ember, a lakásban minden volt. De nem feltétlenül ők most a célcsoport.

2020. dec. 10. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nehéz ez, de mindegyik út járható.


HA van bútorozás akkor nyilván annak tudatában veszik ki. Ha nincs akkor meg annak tudatában. Az tényleg korrekt, ha felajánlod, hogy válasszon opciók közül és ami kell megveszitek.


Én személy szerint egyrészt örülök, hogy saját bútorokkal raktam körbe magam. Másrészt ez kompromisszumos megoldás, mert még mindig jobb mint a nagyi régi bútorai, de azért 1 év albérletre mégsem veszem meg azokat a bútorokat amit egy 20 évre fix lakásba vennék. Hanem inkább cél a mozgathatóság.


Na meg ugye dolgozónak lehet saját bútor, saját ízlés. Míg egy egyetemista elvan akármiben is is túlzással, csal olcsó legyen.

2020. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem, megvárjuk az első lakót és az igényeihez igazodunk.:-)

Köszi a választ mindenkinek!

2020. dec. 12. 09:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!