Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem akar fizetni, ráadásul...

Nem akar fizetni, ráadásul rokon. Hogy lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy öröklakásom, aminek a nagyobbik szobáját kiadtam ennek az egyetemista fiú rokonnak családi nyomásra. Az amúgy is kedvezményes árat már kezdetekben is akadozva fizették, most viszont már 2-ik hónapja nem kaptam semmit. Mivel a szülei utaltak eddig is, a gyerek csak a vállát vonogatja, hogy ne vele intézzem. A férjem nekem ad igazat, de a fiú családja részéről ketten is megmondták, hogy ingyen kellene adnom, hiszen rokon és ők is segítettek nekünk sokat ház építésnél. Ami annyiban igaz, hogy intéztek építőanyagot kedvezménnyel, de én nem hiszem hogy arányban lenne a kettő, hogy akkor nekem ingyen kellene szállásolni a fiút még a következő 2 és fél évben. Nem is a jogi része érdekel, hanem hogy emberileg ezt mégis hogyan oldjam meg? Már családi ebédeknél is kaptam erre vonatkozóan megjegyzést.

2021. febr. 6. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Erre nincs általában békés megoldás. Ha az anyagiak engedik, én hagynám hogy lelakja azt az időt, megmondanám hogy egálban vagyunk, de az ilyen rokonokkal nem keresném a kapcsolatot, főleg “szívességet” nem fogadnék el.

Az ilyen emberek ha segítenek “ingyen”, annak sosincs jó vége, mert tízszeresen fizeted vissz.

2021. febr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Te szabod a feltételeket, ha már ott kerülgetitek a gyereket.
2021. febr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Én adnék neki határidöt, két hónap múlva meg egyszerüen kitenném onnan.

A sértödés meg nem érdekelne.

2021. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A családi ebéden pedig ültél, mint egy kuka, és hallgattad a beszólásokat? Legkésőbb ott kellett volna rendezni a dolgokat.

Azt, hogy ők mennyit segítettek (anyagilag mennyivel jártatok jobban) te tudod. Eleve nem volt jó ötlet belemenni az albérletbe. A csökkentett árral szerintem egálban vagytok (te sem ingyen kaptad a dolgokat).

Két lehetőség van: asztalra csapsz és ha nem fizetnek, kiteszed a srác szűrét, vagy nálad fog lakni talán még a diplomázás után is...

2021. febr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire közeli rokon, mert az sem mindegy és az sem, hogy a családban mennyire vannak tisztában az anyagi helyzeteddel?


Ha eddig úgy voltál elkönyvelve, hogy egy gazdag nagybácsi/nagynéni vagy, akkor közeli rokonként elvárható, hogy ne kérj pénz.

Viszont ha azért kényszerülsz a szobakiadásra, hogy ki tudd fizetni a rezsidet, vagy legyen mit enned, akkor pont egy közeli rokontól várható el, hogy ezt belássa és ne éljen vissza a helyzettel!


Én az utóbbi esetben ezt azon a bizonyos családi ebéden világosan elmondanám és ha nem jutunk közös nevezőre, akkor kipakolnám a gyereket. Még csak nem is jelenthet gondot, hogy összecsomagold a cuccait és elvidd a szüleihez, utána meg zárcsere.

Természetesen ezzel vége a jó viszonynak, de annak már így is lőttek.

2021. febr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebből így is úgy is sértődés lesz.

Úgyhogy vagy kivágod, vagy tűröd.

2021. febr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól értem, ez nem az az ingatlan, amiben laktok, hanem egy másik,aminek a nagyobbik szobáját adtátok ki a a fiúnak. Mi van a másikkal? Lakik benne valaki más? Vagy csak van üresen, esetleg bezárva?Az jutott eszembe, hogy költöztessétek át a másik szobába, és a nagyobbik szobát adjátok ki valaki másnak,ez esetleg fedezi a fiú által használt rezsiköltséget is, és mégis van valami bevétel. Gondolom, ez a családnak rögtön nem fog tetszeni, de akkor mondhatod azt, hogy FIZESSENEK kevesebbet, és akkor természetesen maradhat. Ha nem fizetnek egyáltalán, akkor is tudtad valahogyan hasznosítani a lakást, van némi bevételed, és kisebb a sértődés.
2021. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha úgy egyeztetek meg, hogy fizet, akkor ne kezdjenek el variálni.

Egyébként igaz persze, hogy ha az ember tud, akkor segít, de hogy kinek mire telik a családban meg mennyire vagytok lekötelezve, azt csak ti látjátok át. Másképp nem tudod megoldani, mint elmondod az álláspontodat nekik szemtől szembe.

2021. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

"intéztek építőanyagot kedvezménnyel, de én nem hiszem hogy arányban lenne a kettő, hogy akkor nekem ingyen kellene szállásolni a fiút még a következő 2 és fél évben"

Hát amikor van ez a beszélgetés, amiben ők mondják, hogy viszonzás jár nekik akkor feleld meg nekik pontosan, hogy meddig és mennyi viszonzás jár, mert ennyi és ennyi volt az ő segítségük.

Mondhatod, hogy X hónapig rezsivel maradhat, de utána vége.

Különben nincs most egyetem, minden egyetemista otthon van, netes oktatás van!...

2021. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha annak idején, amikor segítettek, ez nem merült fel, már nem jogos felhánytorgatni.

Ha legközelebb felmerül, meg lehet mondani, hogy pont emiatt a kedvezményes ár!

Ha nem tetszik, el lehet költözni.

Sértődés mindenképpen lesz.

De az is jó ötlet, ha a másik szobába beköltöztetsz mást, ahogy már előttem javasolták. Vagy pont ebbe, a kisebbiket meg megkapja a srác.

Akkor lehet, magától akar máshová menni. Azt nem várhatják el, hogy csak ő használja!

2021. febr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!