Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulaj "adóztatni" akar a...

Tulaj "adóztatni" akar a maszek vállalkozásom után? Ezt megteheti?

Figyelt kérdés

A sztori annyi, hogy főállásom mellett masszírozni szoktam ismerősöket, ami már most egy tágabb ügyfélkört eredményezett. Havonta kb. 10 vendéget fogadok, a tulaj szerint "szalon" egy darab masszázs ágyból áll, plusz a 6m2-es kis raktárszoba, ahol masszírozni szoktam. Persze feketén megy, mert annyit közel sem termel a dolog, hogy abból megélnék. Most e-mailben közölte, hogy meg kellene egyeznünk, hogy mennyit fizetek neki ezután, merthogy erről nem volt szó.

Szerintem pedig ez úgy van, hogy én a lakást bérlem, és ezen túlmenően - épeszű keretek között - arra használom, amire akarom.



2021. febr. 7. 01:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez pedig nem így van :)
2021. febr. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Légy boldog, ha nem jelent(ett) fel a NAV-nál. Elsőnek igaza van.


Miért nem mondtad a tulajnak, hogy a szexpartnereid mennek hozzád (ha csak havonta 10 ember).

2021. febr. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha a lakást is feketén bérled, akkor igazából tökmindegy, mert egyikőtök szavának sincs jelentősége.

Viszont ha van szerződés, és legálisan (számlásan) van kiadva a bérlemény akkor örülj hogy még nem jelentett fel.


Azt még hozzáteszem, hogy az én bérleményeim szerződésben külön pontok vannak az ilyen "bejáróház" szintű dolgok megakadályozására.

2021. febr. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mert meglátta a masszázságyat, én meg őszinte voltam. És most köszönjem meg, hogy nem jelent fel, és engedjek a gyakorlatilag zsarolásnak?? Neked sincsen túl sok agyad...
2021. febr. 7. 04:09
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Oké, most már látom hogy fixen csak provokálás miatt tetted fel ezt a kérdést.

Vagy tényleg ilyen sötét vagy.

2021. febr. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Neki semmit nem kell fizetned, mond meg, hogy KATÁ-s vállalkozó vagy telephely nélkül, jársz házhoz is, semmi köze hozzá.
2021. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Amikor egy prosti kivesz egy albérletet, illik lebeszélni ezt a tulajjal, hogy bele megy-e egyáltalán. Szomszédok fogják basz.tatni, hogy sok idegen járkál az albérlőhöz, zajok vannak stb.


Igen, ilyenkor általában többet kér a tulaj.

2021. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%

A bérleti díj az igénybevételtől függ.

A Társasház is kérhet plusz költséget azért, mert az ügyfélköröd liftet használ.


Ha én arra adok ki egy lakást, hogy pl. egy fő ingázóként havi 4 napot bőröndből ott lakjon, és nem hoz fel senkit, akkor arra egy nagyon kedvező árat tud kialkudni, mert minimális az igénybevétel.

Ha egy pár állandó ottlakásra, bebútorozni, stb. veszi ki, akkor akár ennek a kétszerese is lehet a kialkudott ár.

Nem is mehet be olyan személy a lakásba, aki nem szerepel a szerződésben.


MINDEN változásnál a bérleti díj újratárgyalásra kerül.

Pl. ha valaki 2 hónapig nem lakja, de nem akarja feladni, addig le lehet menni a bérleti díjjal arra a 2 hónapra.

2021. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

#8; "Nem is mehet be olyan személy a lakásba, aki nem szerepel a szerződésben."


Tuti nem vennék ki olyan lakást, ahová egy kollégámat, vagy családtagomat sem hívhatom fel egy kávéra, csak mert nincs benne a szerződésben.

2021. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

9:


Nem jelent problémát, ha nem veszed ki, a tulaj is maga dönt, milyen célra hajlandó kiadni a lakást, és sokan bizony nem hajlandók kiadni ha vendéget fogadsz.


Másnál nincs ilyen, hogy nem mehet fel, hanem bele kell foglalni a szerződésbe és annak megfelelően kell meghatározni az árat.


Meg kell beszélni, hol a határ barátnő ottalvása és ottlakása között, haver ott kávézása és 15 fős zsúrok heti négyszeri tartása között.

Nyilván más az ár!!


Tehát a kérdező az egy fős lakhatásra kialkudott árat szeretné tartani nagyobb igénybevétel mellett, tehát szerződést szegett.

A tulaj hajlandó így is kiadni, de többért, de akár el is küldhetnl szerződésszegésért.


Nem érthető az ellenvetése.

2021. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!