Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri Burgerlandba költözni?

Megéri Burgerlandba költözni?

Figyelt kérdés
Elsősorban Felsőőrre (Oberwart) gondoltam, mert úgy láttam az a legnagyobb település, ahol jelentősebb mennyiségű magyar él. Természetesen nem az a célom, hogy magyarként éljek ott, csak addig egy kis mankót jelentene magyar szót is hallani, amíg hozzászokok a nyelvhez és az új környezethez. Egyébként hosszútávon nem oda gondoltam letelepedni, már nagyon meguntam a vidéki életet, de Pest túlságosan az ország közepén van. Csak lehet hülyeség egy kisvárosba menni, mert olyan kevés az albérlet kínálat, hogy már tök mindegy lenne Bécsbe költözni... Valaki járatos arrafelé? Esetleg vannak itt Burgerlandi magyarok? Vagy van olyan aki úgy gondolja jobban megéri egy határ menti magyar városból ingázni (Óvár, Sopron, Szombathely)? Ha valakinek van tapasztalata ilyen téren, tök jó lenne ha felvehetnénk a kapcsolatot:)

2021. márc. 15. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
BurgeNland.
2021. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh wow köszike, de már nem tudom kijavítani...
2021. márc. 15. 22:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is, fontos a korosztályod, nemed, életkorod, munka tapasztaltod illetve képesítési szinted és nem utolsó sóban a nyelv készséged.


Én jelenleg Tirolban lakom 4 éve ( közel az Osztrák - nemet - olasz határszakaszhoz) , most nyáron gondoltam atvaltom a székhelyem Burgenlandba, ezen belül Oberwarton vállalnék munkát ( már úgy költöznek oda hogy már van munkám ) és Szombathelyen laknék. Nyelvtudás, munkatapasztalat illetve képesítését is van, elengednő .



Most a Covid végett ez nem belátható idővel odébb tolódik, mivel a jelenlegi biztos munkahelyem és életem nem fogom felrúgni semmiért sem, nem sietek . Akármennyire vagy jó vagy képzett, stb, egy újabb járvány válság esetén az újonc repül és nem a régebbi alkalmazott.. ( nem beszélve arról ha veletlen a nyelvtudásod kezdő, stb!)


23F


( Oberwartban nehezen fogsz tudni elfogadható áron beszelni, de én kizárólag a párom végett ingáznak, amúgy egyértelműen ott laknék... általában 3 havi osztrák bér papír - bankszámla kivonat illetve 3 havi kaució + első hónap lakbért kell előre kifizetni ( egy szobás lakás 500€.. 165kFt )


Ha tudsz nyelvet, megéri, de semmi kep sem most Covid időben.

2021. márc. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz "jelentős" mennyiségű magyar alatt...???


Hivatalosan 2.4% az arányuk, tehát kb. statisztikai hibahatáron belüli... És nem igazán beszélnek magyarul.

Egyáltalán nem olyan a helyzet, mint pl. Felvidéken, v. Erdélyben .

2021. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AxumFlyer válasza:
Burgenlandban nincs sok munka, szóval sokan ingáznak Bécsbe. Ha könnyü ingázni pl. van S-Bahn, akkor meg majdnem annyiba kerül a lakás mint Bécsben. Szóval akkor inkább Bécs.
2021. máj. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!