Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen balkáni az albérlet piac?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, csak rokonoktól, barátoktól hallom mi a szitu, de egyszerűen nem értem miért nem lehet ezeken változtatni:

-a legtöbb albérletbe nem lehet bejelentkezni

-a legtöbb főbérlő folyamatosan az albérlő nyakára jár

-a szerződésekben nincs rögzítve mikor és mennyit lehet emelni a lakbéren, így a bérlő teljesen ki van szolgáltatva

-nincsem rendesen szabályozva a felmondás egyik oldalról se: gyakorlatilag bármelyik fél bármikior felmondhat ok nélkül szinte azonnal

-a kauciót lelakható, így értelmét veszti

-a legtöbb lakást bútorozva adják ki, így minimális esély nincs arra, hogy a bérlő a saját ízlésére szabja

-nincs szabályozva, hogy a karbantartás melyik része a bérlő és melyik része a bérbeadó dolga

-a bérbeadónak kulcsa van a lakáshoz


2021. márc. 24. 09:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%

#7 Az a gond, hogy általában hiába a kaució, ha jóval több hátralékot, és kárt halmoznak fel mint ami ezt fedezné, aztán fogják magukat és lelépnek fizetés nélkül. A tulajnak meg ottmaradnak a hátralékok és újíthatja fel a lakást.

Húgomnak kb 10 éves több mint 120 ezerbe kerül mire kifzette a közösköltséget, és levették a földhivatalban a terhelést a lakásról.

A tulajok általában türelmesek mikor a bérlő haladékot kér, de ha egyszer elindul a lavina, akkor nincs megállás. Jobb lenne a helyzet ha a tuajdonosnak joga lenne akár rendőri segítséggel is kirakni a bérlőt, persze megfelelő határidővel, mert akkor talán lenne amitől tarva a bérlők rendesen fizetnének, és nem élősködnének még hónapokig más tulajdonában. Elvileg mostmár közjegyzői szerződéssel működik is ez.

2021. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"-a főbérlő csak ki- és beköltözéskor látja az ember"

én eddig csak emailben kommunikáltam az enyémmel, az ingatlanos mutatta meg a lakást, és beköltözéskor is csak ő volt itt. kiköltözéskor is az ingatalnosnak adom le a kulcsot. minden nagyon professzionális, így mindkét fél biztonságban érzi magát.

Mo-n semmi pénzért nem bérelnék.

amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem azért (is), mert nincs igazából kultúrája a bérlésnek Mo-n. nyugaton már sok-sok évtizede teljesen normális hogy bérelnek az emberek (az önkormányzati bérlakások is sokkal elterjedtebbek), sokan az egész életüket bérelt otthonokban élik le, ezért ki kellett épülnie egy rendes jogrendszernek és intézménynek. Mo-n a rendszerváltás után kezdődött el igazából a bérlés intézménye, még most is az a "normális" és az "elvárt" hogy a saját tulajdonú házadban/lakásodan élj.

2021. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

még most is az a "normális" és az "elvárt" hogy a saját tulajdonú házadban/lakásodan élj.


Nemcsoda, hogy ez a normális hozáállás, mikor a várható nyugdijból aligha tudna egy átlagkeresetű melós albérletet fizetni.

2021. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
45%
ja mert a várható keresetből csak úgy összespórolsz egy lakásra/házra :D az egész gazdaság és az ingatlanpiac egy kalap kaki
2021. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
11: oké, de ha a közös költség és a rezsi a tulajon keresztül megy, akkor nem tudnak 10+ évig nem fizetni, mert fizetik a lakbérrel együtt, így nem állhat elő ilyen eset.
2021. márc. 24. 10:56
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

#15 Ha neki sem fizetnek akkor ugyan nem lesz a szolgáltató fele hátralék, de a bérlők meg a tulaj kárára laknak a bérleményben. Az sem jobb.

Ez a gyakori ebben az országban, hogy semmit nem hajlandóak egyesek fizetni, közben meg nem lehet csak úgy kirakni a bérlőt, aki így extra kiadás a tulajdonosnak.

2021. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
2021. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%
Mi is félünk kiadni a lakást. Azt hallottuk tv-s rémtörténetben (azt hiszem Hír-tv fogyasztóvédelmi műsor), hogy még közjegyzői szerződéssel sem lehet kirakni a nem fizető albérlőt. Ha meg bentmarad, még én fizetethetem a rezsijét is. Ezt nem akarjuk kockáztatni.
2021. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%
Irreálisan védi a törvény az albérlőt.
2021. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%
Ha gyereke születik és állástalan lesz, akkor sem tehető ki. Akkor is nekem kell eltartani.
2021. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!