Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Amikor beköltöztök egy albérle...

Amikor beköltöztök egy albérletbe le szoktàtok cserélni a bejárati ajtón a zàrat?

Figyelt kérdés

Én laktam albérletben, és eddig mindenhol azt tapasztaltam, hogy a tulajdonos bejárkál, és turkàl a cuccaim között. Sajnos nem viccelek, két helyen laktam, mindkét helyen ezt csinálták a tulajok. Nekem ebből elegem van. Nyilván nem drogtanyàt üzemeltetek az albérletben, de akkor is a cuccaim között ne turkáljon senki, főleg hogy vannak értékesebb dolgaim (például van több elektromos cigarettàm, összesen az több tízezer forint, okos óráim, kitüntetés gyűjteményem, drágább kések, stb.) Nem vagyok milliomos, de ha bármi eltűnne akkor eléggé mérges lennék, mert ez mind elég drága dolog.

Volt olyan tulaj, aki nem viccelek, de a ruháim között turkált, pont akkor léptem be, amikor kutatott több alkalommal is. Volt olyan is, hogy számonkért, hogy miért használok hősugárzót (én fizettem a számlákat).

Szóval kérdésem: Ti nem tapasztaltatok hasonlókat albérlőként? Leszoktàtok cserélni a zárat?

Természetesen mielőtt kiköltöznék visszaàllítanék mindent az eredeti állapotára.

Még valami amivel sokan szoktak jönni: ,,Mi van ha valami baleset van, kigyulladt a ház például, és a tulajnak feltétlenül be kell mennie?" Nos, gondolom a tulaj nem közvetlen mellettem lakik, hogy ő rögtön észrevegye a tüzet, ráadásul, ha én bent vagyok, akkor minek jönne be ő is? Ha meg nem vagyok bent, akkor honnan tudnà egyből, hogy atu ingatlan felgyulladt, ha mondjuk a város másik végén lakik? Szóval ez így életszerűtlen indok.


2021. márc. 24. 18:29
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Hogy az*
2021. márc. 24. 18:29
 2/32 anonim ***** válasza:
53%

Nem hinném h én dijaznam ezt az ötletet tulajkent. Viszont a szerződésbe beleirnam, hogy havonta maximum egyszer, a bérlő köteles előre egyeztetett időpontban beengedni a saját lakásomba. Ha minden rendben van, akkor nyilván nem mászkálok a bérlő nyakára, de a zarcsere ok lenne egy azonnali felmondásra.


Keressetek korrekt és normális bérbeadót, és minden legyen rögzítve a szerződésben. A bejarkalas is.

2021. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Természetesen a tulaj bejöhet, ha ott vagyok! De amikor nem vagyok ott, akkor ő se legyen ott. Sőt, ha én ott vagyok, akkor se turkáljon a cuccaimban, és ne fogdossa össze őket!
2021. márc. 24. 18:42
 4/32 anonim ***** válasza:
47%
Igen az tök bunkóság. Ilyet még nem is hallottam eddig.
2021. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%

Minden jogod megvan a zárcserére, feltétel, hogy kiköltözéskor vissza kell szerelni az eredetit.

EZ egyebként nem csak a tulaj ellen szükséges (ha bemegy az engedélyed nélkül, az magánlaksértés, mert hiába övé a lakás, a használati jogot átadta neked arra az idöre, amíg bélred a lakást!); de az elözö bérlöknek is lehet (másolt) kulcsa, amivel ök is be tudnak menni.


Ahol meg a tulaj kiköti, hogy nem lehet zárat cserélni vagy bejelentés nélkül akar bemászkálni, oda nem szabad beköltözni.

2021. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
23%

Nálam a szerződésben külön ki van kötve, hogy nem cserélhetnek zárat. Erre külön fel is hívom a figyelmüket a leendő bérlőknek. Ha nem teszik nekik akkor mennek máshova.

Bármi történhet, és ha nem tudok bemenni az ingatlanomba sos helyzetben, mert éppen nem tartózkodik senki a lakásban, nem fog szétbarmolni a 300+ ezer forintos bejárati ajtókat.


A másik pedig a sokéves negatív tapasztalat, az önkényes nem fizető, bezárkózó, telefont nem felvevő tróger bérlők. Ezek miatt a tapasztalatok miatt főleg nincs zárcserélgetés.


Egyébként meg a kérdés nekem kicsit kamu szagú, gondolom valami hangulatkeltés/provokálás a cél.

2021. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen. Jogszabályokban világosan le van írva, hogy a bérlő lecserélheti a zárat és a bérbeadónak nem kell kulcsot adnia.


Aki ezt megtiltja az alapból érvénytelen, illegális és jogszabályellenes.

Ha a bérbeadó az engedélyed nélkül bemegy a lakásba akkor magánlaksértést követ el, ami büntetőjogi kategória--->> hívhatod a rendőröket.


Illetve ne amiatt aggódj, hogy valami eltűnik, hanem nehogy valamit odategyenek a cuccaid közé pl.: drog, akármi illegális dolog.

-->> ezért is írták bele a jogszabályokba, te vagy a felelős jogilag az adott ingatlanban található tárgyakért!!

2021. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
57%
😃😃😃😃 Kérlek, ide linkelned azt a jogszabályt? Örömmel elolvasnam. 😉
2021. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Bárcsak kamu lenne, de nem. Debrecenben vettem ki két ilyen "csodálatos" albérletet, amit fent említettem. Most Pestre készülök albérletbe a jövőben, egyetem miatt. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre készülök, a rendészettudományi karra, szóval semmilyenféle illegális dolgot nem tervezek a lakásban, mert nem is tehetném ezt meg. Ezt közölni is fogom a tulajdonossal, ha mocskoskodni fog, nem akar majd szerződést írni, meg hasonlók, nem engedhetem meg ezeket magamnak. De tovább megyek. Legutóbbi albérletemet nagyon sürgősen kerestem, végül találtam egy nagyon nagyon lepukkadt, putrit amit gyorsan ki tudtam venni, a tulajdonos azt mondta, hogy "Jaj, most elfelejtettem szerződést hozni, majd később megkötjük, de akkor a kauciót most kérem, mert ha nem adja ide, akkor van még pár ember, akit érdekel a lakás." letettem(én hülye), aztán nyilván nem hozott szerződést a vénasszony, bejárkàlt a házba napi szinten, mindenféle kopogàs meg egyebek nélkül jelent meg teljesen hirtelen engem "ellenőrizni"(éjszaka is), nem vihettem fel senkit, meg egyebek, végül a kauciót is benyelte, pedig nem volt mit tönkretenni akkora putri volt a lakás. Igen, takarítottam, de azon már az nem sokat segített! Le volt lakva! Kényszerből mentem oda, akkor abban a pillanatban nem volt más, és nagyon gyorsan kellett szállás. Tudom, most szerintetek ez is kamu, hát nem az! Bárcsak annyi dolgom lenne, hogy ide járjak ilyeneket hazudni, de nem! Cseppet sem annyiból áll az életem, hogy névtelenül írkàlok idegen embereknek a neten kitalált baromságokat, hanem valódi dolgok miatt aggódom, tudom még arrébb van ez a dolog, de addigra 100%-ig tudni akarok mindent, mert nem arra fogok több százezer forintot kifizetni, hogy a tulajdonos bejöjjön turkálni olyan dolgokhoz, amikhez neki semmi köze, meg számonkérjen, meg ellenőrizgessen engem. Ráadásul, ha valamelyik ex bérlőnek van másolt kulcsa, akkor az pláne okot ad az aggodalomra, mert én is ismerek olyan embereket akik majdhogynem gazdagok, de csalàdostól járnak lopni, meg hasonlók, csak sajnos még nem tudták őket megfogni, pedig évek óta ezt csinálják...

Én fizetni fogok, ott leszek az egyetemnél, dolgozni fogok, edzeni járni, tanulni, iskolába járni, tiszta, rendezett életét élek. Hol melós ruha lesz rajtam, hol szolgálati ruha, tudom sok helyen amint meglátják az embert melós ruhában egyből kinézik, és nem adnak neki lakást. (Előző tulaj azt mondta, hogy ha tudta volna, hogy "tanulatlan" melós vagyok, akkor nem adta volna ki a lakást nekem), nem vagyok tanulatlan abszolút, három szakmával rendelkezem, és érettségivel jelenleg, a tulajnak hat általánosa volt...

De kissé elkanyarodtam. Én pont nem az vagyok, akinek a cuccàban tulaj révén drogot kell keresni, meg mit tudom én mit, meg nem az leszek aki bordélyhàzat csinál a lakásból, nem is nézek így ki. Tiszta, ápolt megjelenésű, jól öltözött ember vagyok általában, aki ad magára annak ellenére, hogy "buta, alpári, tanulatlan melós".

Engem a szüleim nem támogatnak majd az egyetemben, sem a lakhatásban, minden fillért én fogok megkeresni, és ez nem sajnáltatás, ez a valóság. Nem irigylem attól, akit támogatnak, félreértés ne essék! De nem azért fogok keményen dolgozni, és lerakni több százezret, meg még fizetni havonta 120k + rezsit, hogy a tulajdonos csicskaként kezeljen, akit ő hirtelen ellenőrizgetni fog, bármikor amikor kedve tartja, főleg hogy alig leszek otthon. Emberi időben jöhet, ha ott vagyok, még egy kávéra is bejöhet, mert megkínàlom. Minden tisztán, és rendezetten fog találni, az ekcémám miatt egyébként sem élhetek koszban, szóval pláne rend lesz. De amihez nincs joga, azt ne tegye! Már pedig nincs joga berontani bármikor, és kiszedni a szekrényt, amiben a privàt, vagy akár az értékesebb cuccaim vannak.

2021. márc. 24. 21:57
 10/32 anonim ***** válasza:
65%

Első vagyok. Korrekt embernek tűnsz, remélem találsz korrekt bérbeadót. Mindig legyen részletes szerződés és tiszta lapokkal játszani már könnyű!


Sose mennek be a bérlőmhoz az ő tudta és engedelye nélkül, volt olyan hogy évekig nem is jártam a lakásomban, tök tuti bérlők laktak benne. A kauciót is visszakaptak maradéktalanul, mert a lakást is nagyon szép állapotban adtak vissza.


Sok sikert kívánok.

2021. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!