Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri már egyedül laknom?

Megéri már egyedül laknom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hátha volt már köztetek valaki ilyen helyzetben. Jelenleg olyan nettó 300-330 közötti fizetésem van, és azon gondolkozom, hogy saját albérletbe költözzek, ami mindennel együtt olyan fix 140 lenne. Viszont jó pár éve lakótárssal élek és olyan havi 80 ezret fizetek. Tehát olyan 60 ezerrel fizetnék többet, éves szinten olyan 700 ezer forinttól esnék el ugye.. Ti melyik opciót választanátok? 26 éves fiú vagyok ha számít.

2021. márc. 24. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miben hátráltat az, hogy most van lakótársad. Ha semmiben, akkor én matadnék és félretenném az így megmaradó pénzt.
2021. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavar a lakotars akkor en a helyedben maradnek. Tedd felre a penzed es ha lesz parod akivel osszekoltozel akkor majd raersz masik alberlet utan nezni.

Sot netto 300bol inkabb tegyel felre onerore es vegyel sajat hazat hitelre. Hosszabb tavon megeri.

2021. márc. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, dobd össze inkább az önerőt és költözz sajátba.
2021. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látod, hogy ezzel pár év alatt monduk 30 éves kordig össze tudod dobni az önerőt saját lakásra, akkor megéri lakótárssal maradni.


Ha szubjektíven nézem, én ezért maradtam lakótárssal 30+ éves koromig. Aztán hiába gyűjtöttem elszálltak az árak és pont ugyanott vagyok hogy sehol, mert sajátot nem tudok venni, vagy maximum nagyon retek helyen.


Így inkább kibéreltem egy teljes lakást. Utólag belegondolva lehet előnyösebb lett volna ismerkedés, párkapcsolat meg tanulás, munka, minden szempontból is, hogy nem mással lakom és nem a lakótársam meg haverjai zajongásra ébredek.

2021. márc. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!