Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 9 éve lakom albérletben....

Vlcskó-Lingl Ezsébet kérdése:

9 éve lakom albérletben. Tavaly meghalt a férjem! Kérhetem-e a lakbér csökkentését ????????

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Kérni kérheted...
2021. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

A két dolognak mi köze egymáshoz

???????

2021. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a főbérlővel beszéld meg. Szerintem egyelőre a rezsiben mutatkozik meg a "csökkenés". A lakást attól még használod, nem csak a felét.

Én két helyen laktam albiban, x Ft/lakás/hó + rezsi. Nem függött attól, hogy hányan lakunk ott, bár a maximum nyilván meg volt határozva.

Egy kérdést megér a főbérlőtől. Ha meg drágának találod, és nagy neked a lakás, akkor menj másik albiba, ami jobban megfelel.

2021. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettőtök megegyezésén múlik.

Ám, ha a rezsit a bérbeadó fizette (aligha), akkor jogosan kérheted, hiszen kevesebb a fogyasztásod vízből, csatornázási kiadásokból, villanyból, gázból...

Ha ezeket eddig is Te fizetted, akkor aligha áll rá a csökkentésre, hacsak nem lesz tekintettel arra (aligha), hogy kisebb a jövedelmed.

2021. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy írják. Ha a rezsit te fizetted (nyilván) akkor neki tökmindegy, hányan laktok az ingatlanban.
2021. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Az hogy egyedül gondolom nem tudja fizetni.

Kérni kérheted de hogy meg e kapod az más kérdés.

2021. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Önkormányzati lakásban laksz? Ott személyenként fizettetek bérleti díjat? Az önkormányzatnál érdeklődj. Ha magánembertől béreled a lakást, ott nem fog csökkeni a bérleti díj.
2021. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Kérni kérheted, de úgysem fogják engedni. Ez visszafele sosem működik.


Ha kibérelsz egy lakást és utólag beköltözik plusz egy fő (pl. a párod), akkor "hát jaj, jobban amortizálódik a lakás, szóval emelek a bérleti díjon 30%-ot". (Megjegyzem: ez totál nonszensz és röhejes.)


Visszafele ilyen sosincs. Ha kiköltözik valaki, akkor valahogy sosem lesz kisebb amortizálódás és senki sem csökkent semmit. :)

2021. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Igen, 1 főre olcsóbb lehet a bér, mint 2 főre.

A piaci ár +15% körül van + 1 főre.

Részvétem neked!

2021. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 +1, szerintem is logikus több fő több probléma, kevesebb az kevesebb
2021. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!