Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérleti szerződéshez muszáj...

A bérleti szerződéshez muszáj tartania magát a főbérlőnek?

Figyelt kérdés

Egyik haveromtól vettem át az albérletet, mivel meg voltam szorulva ezért nem fizettem előleget de a szerződést úgy írtuk meg, hogy 2 havi lakbért fizettem a főbérlőnek.


Én pár hónap múlva ezt az összeget megadtam a haveromnak, persze ostoba voltam mert akkor még jóban voltunk és erről nincs papír.

Most, hogy én elköltöztem a 2 havi béremet nem akarja nekem adni a főbérlő, mert hogy én "átvettem" a haveromtól, és hogy neki az van felírva, hogy az az övé.

De tudom ha ezt a pénzt is a haverom kapja meg akkor abból 1 ft-t se látok ezért tudok-e hivatkozni a hivatalosan megírt szerződésre, miszerint én fizettem a főbérlőnek 2 havi előleget? hisz az aláírásunk ott van, hogy fizettem és ő átvette



2021. máj. 1. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdonos természetes, hogy annak fizeti vissza a kauciót, aki a szerződésben áll, főleg, hogy arról is van papír, hogy te átvetted ez a havertól.
2021. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De mégis engedélyt akar az előző bérlőtől, hogy az összeget az én számlámra utalhassa

Mondtam neki semmilyen kapcsolatban nem állok már a haverommal, meg hogy miért kellene bármilyen engedély bárkitől, hisz új szerződést kötöttünk amin az én és a főbérlő aláírása van és hogy ő átvette x összeget előlegként

2021. máj. 1. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem adja vissza,feljelented a rendorsegen lopasert.
2021. máj. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"szerződést úgy írtuk meg, hogy 2 havi lakbért fizettem"


Most akkor lakbér vagy kaució szerepel a szerződésen?!


Nekem úgy jön át, hogy a haverod állta helyetted a kauciót a bérbeadó irányába.


Milyen írásos bizonyítéka van annak, hogy Te milyen összeget, milyen címen adtál a haverodnak?

2021. máj. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!