Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bajba kerületek ha segítek...

Bajba kerületek ha segítek lecserélni egy bérlőnél a zárat?

Figyelt kérdés

Bérlői kapcsolattartóként kezdtem dolgozni fél éve. Nem szeretem annyira. De most még maradnom kell.

Az egyik bérlő alkoholista és mentál beteg is talán. Sajnos úgy alakult, hogy nincs kiköltözési nyilatkozat. Így jogi úton nem lehet egyből végrehajtást hívni rájuk.

Le akarják cserélni náluk a zárat ha nincsenek otthon.

Mi lehet ennek a következménye?

Pl ha nekem kéne kimennem a szakemberrel a helyszínre vagy ilyesmi.



2021. máj. 2. 20:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam, hogy nem szívesen csinálnám meg, főleg nem ha esetleg bűncselekménynek számít.
2021. máj. 2. 20:31
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Fizet? Ha igen, egyik sem ok a zárcserére, amiben egyébként igyekezz nem részt venni mert jogszabályellenes.
2021. máj. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
100%
nem is értem az egészet. Fel lett mondva a szerződés, aminek nem tett eleget, vagy miért akarod kizárni a lakót?
2021. máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Tök egyszerű, te a cég alkalmazottja vagy. Neked azt mondták hogy kísérd ki Lakatos Jóskát az egyik ingatlanhoz zárcserére. Mi ebben a bűncselekmény? Nem kell neked mindenről tudnod, és ezért nem is vonhatnak felelősségre. Nem azt kérik hogy télvíz idején tegyél utcára egy kisgyermekes családot. Másodsorban a bérlők által fizetett díjból keletkezik a fizetésed és a járulékaid, nem jó ómen ha a nemfizető alkoholpista bérlő pártját fogod ebben az esetben.
2021. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:
100%
nem volt szó róla, hogy e fizetne. Meg arról se, hogy fel lett-e mondva a szerződés. Amúgy meg ha ő kezeli a bérleményt, akkor tudnia kell, hogy jogszerű zárcseréről van-e szó (valószínűleg nem, azért kérdezi), így elég gyenge érv, hogy hát ő csak egy egyszerű alkalmazott.
2021. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

"Sajnos úgy alakult, hogy nincs kiköltözési nyilatkozat. Így jogi úton nem lehet egyből végrehajtást hívni rájuk."

Ebből értelemszerűen következik hogy valami baj van a bérlővel különben miért akarnák kitenni?


Ha pesti a tulajdonos akkor le fogja cseréltetni a zárat, vele vagy nélküle tök mindegy viszont ha nélküle akkor jobb ha gyorsan keres új munkahelyet.


Tudom hogy egyik sem törvényes de nem fizetni is törvénytelen és utána évekig pereskedhetnek mire kiteszik, majd még pár évig mire a végén kapnak egy behajthatatlansági nyilatkozatot mivel nincs vagyona a bérlőnek.

Természetes elvárás hogy adózzunk, azt meg kell fizetni a behajthatatlan lakbér után is majd visszakérheti a perek lezárultával :) Szép világ :)

2021. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!