Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes ilyen drágán lakást...

Érdemes ilyen drágán lakást bérelni?

Figyelt kérdés

Nagyon költöznék már el itthonról, egyrészt mert függetlenedni szeretnék, másrészt mert Budapest mellől járkálok be, ami egyre rosszabb, egyre több idő. Az egész eddigi életemet ingázással töltöttem jóformán, ráadásul egy elég rosszhírű környéken kell keresztülmennem naponta.


Amit jelenleg kinéztem két lakás, mind kb. havi 180 ezerbe kerülne rezsivel együtt, erre jönne rá minden más (kaja, háztartási dolgok, ruha, szórakozás).


Sajnos nincs párom, így az összeköltözés nem opció, szobabérléssel olcsóbb lenne, viszont az eléggé zsákbamacska, magánszféra is kevesebb, és a hirdetés is.


Nekem lehet megérne ennyi pénzt az, hogy nem dobok ki napi 3/3,5 órát az utazással, viszont félretenni nem igazán tudnék, max. nagyon keveset. Így meg félek, hogy bekerülök egy olyan ördögi körbe, hogy sosem gyűjtök össze elég pénzt egy saját lakásra, ugyanakkor még évekig a szüleim nyakán élni és órákat ülni a dugóban lehet még rosszabb lenne.



2021. máj. 12. 09:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Értem a problémát, de ha nem tudsz félretenni, akkor én biztos nem választanám a bérlést. Nagyon gáz egyik hónapról a másikra élni úgy, hogy semmi megtakarításod nincs, a pénzt beosztani úgy, hogy ha valami gond adódik, nincs mihez nyúlni. Kirúgnak, vagy csak beteg leszel, kevesebb pénzt kapsz stb.
2021. máj. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos, ha nem születtél milliárdosnak, akkor vagy az egyik, vagy a másik, mert a kettő együtt - MÉREGDRÁGA albérlet, + gyűjtögetés - nem fog menni!

Hogy melyik "éri meg" neked, azt csak te tudhatod.


ÉN:

Ha nagyon szabadulni akarnék otthonról, akkor olcsóbb szoba a munkahely közelében és raknám a pénzt önerőre. 3-5 év múlva a saját 1,5 szobás lakásomban laknék, a hitelt meg fizetném bérleti díj helyett.

Vagy:

Ezt az időt féllábon állva is kibírnám otthon - különösen, mert párom sincs - és még hamarabb összeszedném az önerőt.


De te azt csinálsz, amit akarsz!

2021. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes, nem keresel hozzá eleget. Egyébként nem ismerem az igényeidet, de azért szerintem 150 körül már tudnál találni másfél-két szobás lakást rezsivel együtt (nyilván hatalmas mértékben ez se dobná meg a megtakarításaidat persze)
2021. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nézelődj.
2021. máj. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Keresel nettó 400-450-et?

Mert akkor érdemes!:)

2021. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék a helyedbe, és amit ingázással töltöttél eddig, keresnék valami részmunkaidős melót. Az mehetne megtakarításba.


És semmiképpen nem egyedül, tuti keresnék lakótársat. Egész egyszerűen máshogy nem megy, mert az idő pénz, borzalmas lehet napi több, mint 3 órát utazásra szánni, ezt soha az életbe nem kapod vissza.

2021. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak abban az esetben bérelnék ilyen drága lakást, ha netto 500 körül keresnék. Ez kvázi egy vidéki átlagfizetés, mármint az amit a lakásra kiadnál. Ha mindenképp csak a szabadulás a cél otthonról, akkor a helyedben vagy szobát bérelnék, vagy keresnék egy kis garzont.
2021. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mennyit keresel. Én most 500 keresettel 110 + rezsiért bérelek, összességében 130-150 között szokott lenni lakhatásom.


Sokáig szobát béreltem, úgy voltam, hogy 3-5 év saját lakás.

Aztán úgy elszálltak az árak, hogy maximum egy Csepeli panelt tudnék venni a legrosszabb környéken.


Igazából elgondolkoztam azon is, hogy kibérelek egy jobb lakást, jó környéken. A pénzt amit félre teszek befektetném, nyilván így 40+ évesen lenne esélyem saját lakásra, viszont addig is olyan albérletben élhetnék amit "önerőből" nem tudok megvásárolni.


Na meg ugye utazás, legjobb amikor 20 perc alatt haza érsz és ott marad az egész nap/délután.

2021. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sose választottam volna olyan munkahelyet, ami közel 2 órára van. Szerintem nem a belváros a megoldás, hanem a lakhely-munkahely közti útvonalra költözés, tehát pl. ha HÉV-vel jársz, akkor a HÉV közelébe menni lakni, és máris -50 perc lehet.

Vagy másik munkahely.

Nekem kolleganőm Ceglédbercelről járt be Budára, kevesebb, mint 1,5 órákat utazott, mert ugye a vonat behozta a Nyugatiba.

Volt évfolyamtársam, aki Kecskemétről járt be, szintén kevesebb, mint 1,5 óra utazással, megint más Tatabányáról busszal, 2 megállóra a főiskolától szállt le a Kosztolányin, kb. 1 óra volt neki háztól házig.

2021. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Barátaid nincsenek? Oké, idegenekkel nem költöznél össze, de én rengeteg embert ismerek, aki rokonával (testvér, unokatestvér), régi barátjával, esetleg régi ismerősével lakik.


Egy jó barátom 5+ évet lakott együtt albérletben az öccsével, de én is pl jó pár évet laktam együtt egy régi középiskolai haverommal.

2021. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!