Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudom kijelenteni az...

Hogyan tudom kijelenteni az ingatlanomból a már nem ott lakó személyt?

Figyelt kérdés

Van egy ingatlanom, amit kiadtam albérlőknek.


Az egyik albérlő, már nem lakik az ingatlanban, viszont a levelei, újság előfizetései még mindig oda érkeznek.


Többször szóltam neki, hogy jelentkezzen ki, de nem teszi.


Hogyan tudom kijelenteni őt?

Hova menjek, hol lehet ilyet elintézni?


Köszönöm a válaszokat.



#ingatlan #albérlő #nem jelentkezik ki
2021. jún. 2. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha állandóra van bejelentkezve:

[link]


Tartózkodási hely(ideiglenes) bejelentéssel meg úgy tudom, hogy ott nincs kijelentés, az csak egy meghatározott időre szól, illetve mihelyt másikat létesít, az előző automatikusan megszűnik.


Nálam garantáltan nincs bejelentkezve senki (leellenőriztem), mégis az előző tulajdonos valamilyen rokonának ide jöttek a cuccai egy időben.

2021. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért kap oda levelet mert oda van bejelentve, hanem mert

1) ez az utolsó ismert lakcíme

2) ezt a levelezési címet adta meg a levelet küldő platformon, ami lakcimkartyatol független.

2021. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a bejelentett lakcím miatt van, hanem mert ezeknél a szolgáltatóknál még ez a cím szerepel. (Ők nem járnak utána, hiszen honnan tudnák, hogy költözött és a címzettnek lenne érdeke, hogy megkapja, amiért fizet és szóljon.) Szóval te a feladókat tudod felhívni vagy nyomatékosabban írni nekik (ha az exbérlőd nem teszi), hogy ne oda küldjék, mert már nem lakik ott, aztán vagy átmegy az adminisztráción vagy se. De hátha, végülis ezeknek a cégeknek is kidobott pénz feleslegesen levelezni.
2021. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 2-esnek!


Attól, hogy kényszerkijelented, az n+1 szolgáltatónál, banknál, stb. leadott levelezési címe megmarad ott a szolgáltatóknál... Tehát a levelek továbbra is jöhetnek.

2021. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
76%

kényszer-kijelenteni lehet tartózkodási helyről is a lakót, itt annyi a különbség, hogy ez 5 év után akkor is megszűnik, ha nem jelentkezik ki.


Leveleket attól kaphat oda, sőt ha nem jelentkezik be máshova és/vagy nem jelzi a címváltozást. Én egy párszor szólni szoktam a levelek miatt, ha még elérem az illetőt, de aztán kidobom, ami jön.

2021. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szólj a postásnak hogy azokat a küldeményeket ne dobja be ami arra a névre érkezik (esetleg írd ki a ládára).
2021. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 éve vettük a lakást, az előző tulaj és a gyerekének a banki (és a Tescos clubcard) papírjai a mai napig ide jönnek. Az elején szóltam nekik mindig, aztán meguntam, mert nem intéztek semmit, hogy ne így legyen. A bankot hívtam, ők nem tehetnek semmit 3. fél bejelentésére. Azt mondták, gyűjtsem a leveleket, ha megvan 2, vigyem be a postára azzal, hogy hozzám jönnek, nem itt laknak, akkor azt jelzik a banknak, aki leáll vele. Nem állt. Idegesítő, de nem napi szintű probléma. Ha bedobják, kiveszem, kiteszem, onnan eltűnik egy idő után. Hogy hova? Nem is érdekel.
2021. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!