Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Átver minket a főbérlő mit...

Átver minket a főbérlő mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Apukám egyik volt munkatársa kiadott nekem 2 éve egy albérletet. Az elején mindig adott nyugtát egy éve kb semmi.

Minden hónapba jön hozzánk hoz 2 papírt amit alá kell írnom, felsorolva víz gáz fűtés stb, az egyik nála marad a másik nálam. 2 havonta mérik a vizet , feltűnt hogy ebbe a hónapba és az előző hónapba is kellett fizetnem, nem keveset. Pedig alig vagyok itthon, 3 műszakban dolgozok.

Ide jönnek a csekkek a ladaba, sose fel nem bontottam egyet sem , a lánya szokott érte eljönni hetente egyszer. Fura érzésem volt azóta, és a ládába szerdán megláttam a gáz számlát, amit felbontottam..... És egy felszólítás volt benne hogy fizesse be a májusi számlát amin 4500 forint állt, de velem meg 9000 ft ot fizettetett ki...

Sosem mutat egy csekket sem, megbíztam benne amiért apámat ismeri. Tudom nem kellett volna, 23 éves vagyok, első albérlet, tapasztalatlan ilyen téren. Mit tudok csinálni? Hova tudok fordulni? Ki tudja mennyi penzzel átvert már... Ha kell feljelentem. Majd. De jelenleg nem tudnék hova menni. Ezzel bűnt követtem el hogy felbontottam? Ha meg nem néztem volna meg, ez sose derül ki.

Mit csináljak? Nagyon ideges vagyok, nem szeretnék neki rontani amíg nincs több bizonyítékom.


2021. jún. 12. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Felmondod a szerződést, átköltözöl máshová. Legközelebb pedig ne a főbérlő kezelje a postaládát, hanem vedd a fáradtságot és nézd meg a leveleidet.
2021. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De az ő nevére jönnek a csekkek, nem az enyémre.
2021. jún. 12. 20:29
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

És nem tudod leolvasni a fogyasztást a mérőóráról?

Annak alapján magad is ki tudod kalkulálni, hogy kb. mennyi az adott hónapban a fogyasztásod...

2021. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

El van zárva kint nekem nincs a villanyhoz pl kulcsom.

Meg kb aludni járok haza sosem kételkedtem a szavában.

2021. jún. 12. 20:33
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Jól értem, a főbérlő a te postaládádba kéri a leveleket? Az úgy érdekes... De alapból neked is tisztában kéne lenned vele, hogy mennyit fogyasztasz. Nem tudom elhinni, hogy semmi nyilvántartásod nincs róla. A feljelentésről meg annyit, hogy ha semmit nem kapsz a bérlésről, akkor gondolom ez feketén lett kiadva, tehát te is megütöd a bokádat. De tegyük fel, tiszta a szerződés és adózik is utána... Akkor mit vársz? Feljelentés után majd élsz ott tovább, mintha mi sem történt volna? Így is úgy is költöznöd kell onnan, kár komplikálni az ügyet.
2021. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, az övé a lakás, ide jönnek a számlák.

Mondom egy ideig adott nyugtát.

Aztán ez megszűnt.

Nem, azért írtam, hogy nincs hova mennem egyenlőre, így nem is hozom ezt fel neki. Meg ez nem elég bizonyíték. De több mint valószínű, hogy nem ez az első.

Amit ad papírt, arra fel van sorolva mi mennyi volt az adott hónapban. De ezek szerint sokkal többet ír rá.

De ki tudja már mióta, mennyi penzzel behúzott.

2021. jún. 12. 20:40
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Virítsa a számlákat, ne írogasson listákat a kiadásokról!
2021. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Kérd a nyugtát és az eredeti számlákat, mert szerződést szeg, ha nem ad.

A szüleid mért hagynak magadra ebben a helyzetben?

2021. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Hasonló esetben tuti, hogy segítenék a gyerekemen... Miért nem segítenek a szüleid?
2021. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mostantól kérj számlát és vezesd saját magadnak is az óraállásokat. A régebbi számlákat pedig beszéljétek át hogyan jöttek ki, ha kell, akkor kérj kompenzációt. Így a legkorrektebb, ha nem akarsz kiköltözni.
2021. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!