Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Holnap megyek megnézni egy...

Holnap megyek megnézni egy lakást. Hogy szokás? Viszed rögtön az első lakbért meg a kauciót?

Figyelt kérdés

Még nem láttam a lakást, holnap nézem meg, egyáltalán kiveszem-e. Én arra gondoltam, megnézem, s ha tetszik, megbeszélünk egy időpontot a tulajjal, mikor szerződést közünk, és akkor hozom a pénzt.

Hogy működik ez?


2021. júl. 3. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha egyedül neked mutatják, akkor van időd később dönteni.

De ha csoportos mutatás van, akkor nincs idő aludni rá, mert aki rögtön foglal, azé.

2021. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem csak én leszek.
2021. júl. 3. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha igazán jó a lakás, akkor simán lefoglalózzák hamarabb. Mert lehet, hogy fél órával később is jön valaki, aki viszi magával a pénzt. Lehet várni, meg toszogatni az időpontokat, de kockázatos.
2021. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos, holnap nem tudok bankba menni, ATM-ből meg ki lehet venni többszázezret? Eddig a legnagyobb összeg, amit kivettem 50 ezer volt.
2021. júl. 3. 22:47
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

3: Ha közvetítő, akkor többektől is elfogadja a foglalót, és amikor a tulaj választ, akkor akit nem választanak, visszakapják. Szóval nem fogják a legelső jelentkezőt választani, hanem akik foglalnak, azok közül választanak.

4: A foglaló egy havi bérleti díj, nem több.

Betelefonálsz és olyanra állítod a limitedet, amilyenre akarod.

A bankautomatáknak is van egy limitje, van, ahol nem tudod fölvenni.

2021. júl. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként közel sem biztos, hogy annak adja ki a lakást a tulaj, aki először leteszi a pénzt. Ez nem adásvétel, itt fontos a szimpátia, megbízhatóság is. Pl. hiába teszi le azonnal a pénzt, ha látszik rajta, hogy valami bűnözőféle. Vagy letenné azonnal a pénzt, de csak akkor, ha kicseréli a tulaj a szőnyeget meg a gáztűzhelyet, de jön két nap múlva az a jelentkező, akinek nincsenek ilyen igényei, jó neki a régi is, akkor simán ő lehet a nyerő.
2021. júl. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Pontosan, ahogy a 6# írja.


Nem kell tolakodni, jelezni kell hogy kell a lakás, de pénzezni ilyenkor nem szabad. Megmondod hogy két óra múlva telefonálsz hogy ti kivehetitek e.

Ha szimpi leszel, köttethet a szerződés.

2021. júl. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig elmondom, hogy ne hozzon foglalót/kauciót senki, mert nem adom ki azonnal. Több jelöltnek is megmutatom, és majd eldöntöm, hogy közülük megfelel-e bárki. Ha nem, akkor majd hirdetem tovább. Ez nem lakáseladás.
2021. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem legutóbb egy ingatlanos mondta, hogy nagyon gyakori, hogy az érdeklődők pénzzel mennek és ha a tulaj mutatja meg, kölcsönös szimpátia esetén azonnal el is veszi a foglalót. Én erről ekkor hallottam először, bennem sosem merült fel, hogy pénzzel menjek megnézni. Szerintem jobb rá aludni egyet, átgondolni. Ha még másnap is kell és megvan, akkor jól jártál, de ha azonnal lefoglalod és másnapra rájössz, hogy annyira mégsem tetszik, akkor már késő.
2021. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!