Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlőként mi a teendő, ha a...

Bérlőként mi a teendő, ha a tulajdonos nem teljesíti a szerződés rá eső részét?

Figyelt kérdés

Két probléma is van, az egyik a gáztűzhely, a másik pedig a mosógép. A tűzhely egy nagyon régi darab, a gázrózsáknál nincs hőbiztosíték sem, így ha bealszik a láng, akkor a gáz ömlik tovább. Plusz a sütője folyton bealszik. A mosógép pedig annyira csapágyas, hogy centrifugálás közben olyan hangja van, mint az orosz metrónak.


Mindkét hibát jeleztem a tulajnak, és a mosógépet nem akarja megjavíttatni, mert szerinte drága lenne a javítása (sic!); a tűzhelyre meg azt mondta 2 hónappal ezelőtt, hogy van neki egy másik helyette, csak ki kéne cserélni. Mikor pár napja újra jeleztem neki, hogy a tűzhely már nem vicces, akkor visszakérdezett, hogy tényleg annyira fontos-e ez nekem, mert a korábbi bérlők nem használták (sic!).


Egész pontosan a szerződés egyik pontja úgy fogalmaz, hogy idézem: Bérbeadó a bérleti jogviszony ideje alatt köteles biztosítani a bérlemény gépészeti berendezéseinek (csövek, elektromos, vízhálózat, gázkészülékek,) rendeltetésszerű használatára alkalmas és üzemképes állapotát. (Idézet vége)


Szóval fentiek alapján mivel lehetne rábírni, hogy szüntesse meg a hibákat? Nem akarok feszkót, de gázrobbanást sem.



2021. júl. 3. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Mondd meg neki, hogy hétfőn délután 4re várod őt az új tűzhellyel.
2021. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Jaaaj, ismerős. Nekem is volt hasonló. Mondom, míg megoldja a helyzetet, szerzek egy rezsót. Jó kis béna rezsó volt, hőt se lehetett állítani rajta, gondolhatod, max. tea vagy virslifőzés. Ebben tulaj megnyugodott, márhogy majd intézi ő, de addig is van nekem "főzési lehetőség". Az ügy egy jó háromnegyed évig futott, mikor kiakadtam, és bár szépen, de határozottan mondtam neki, hogy kellene már normális főzési lehetőség.

Ekkor magába szállt, és vett egy minikonyhát, ami 20-25 ezer ft volt. Erre kellett várnom majdnem egy évet.

Szóval szerintem te sem tudod megúszni, hogy kicsit határozottabb légy, és kiállj a jogaidért.

2021. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

A lakast a megtekintett allapotban vetted berbe. Alairasoddal igazoltad,hogy az ingosagok is mind megfelelnek ah elvarasaidnak . Azaz a megtekintett allapot az irja korul,h te mkndent megneztel es kiprobaltal es megfelelonek tdkintetted.


Mosogep: attol h hangos meg uzemkepes. Ezzel nem tehetsz semmit. Vannak ingyen elvihetoek kofogason.


Tuhely hobiztositek nelkul is uzemkepes. Ezzel se tehetsz semmit. ——> Vegyel egy hasznalt tuzhelyet vagy van rengeteg ingyen elviheto mukodo tuzhely jofogason!!!!


A suto az egyeduli ,ami elronlott. Azaz az idezett szoveg szerint javittatnia kell.

2021. júl. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A mosógéppel ki is egyeznék éppen, de a tűzhelyre maga a tulaj mondta, hogy van cseredarab, és szándékában áll kicserélni. Örülnék ha a szavakat tett is követné.
2021. júl. 4. 11:41
 5/13 kovpet ***** válasza:
91%

Az a tűzhely életveszélyes és szerintem nem is szabályos már ilyet használni, de erre rá kellene keresni.

Másrészt ezek nem akkora összegek, hogy annyira számítsanak, nem is értem, hogy miért problémázik a bérbeadó. Ez ügy üzleti vállalkozás, amiből nem csak a haszon jön, de fektetni is kell bele néha egy kevés pénzt.

2021. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
A megtekintett allapot a lenyeg. Azt elfogadta a szerzodes alairasaval. Utolag mar nem tudsz semmit csinalni. Ezert van benne minden berbeadasi szerzodesben ez a szoveg.
2021. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:
90%
Szerződéskor nem süt az ember azért a sütőben, hogy kipróbálja, működik-e minden funkció.
2021. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Megtekintett állapotban. Viszont a műszaki berendezések használat közben elromlanak, sőt teljesen üzemképtelenné válhatnak. Amik, mivel a tulaj tulajdonát képezik, neki kell biztosítania, ergo cserélnie, hisz a bérlő nem viszi magával a mosógépet, ha elköltözik.
2021. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, az első albérletünk nekünk is hasonlóan, több sebből vérzett. Nálunk először a villanybojler halt meg, majd két hét hidegvízben fürdés után magunk vettünk másikat és közöltük, hogy levonjuk a bérleti díjból az árát + szerelési díjat. Nem ellenkezett, hisz enélkül lakhatatlan a lakás. Pár hónapra rá a szobai konvektor ment tönkre. Ezt pár nap fagyoskodás után (állítólag nem talált szerelőt) egy hősugárzóval oldotta meg. Pörgette rendesen a villanyórát, de csak 1 hónap múlva jelent meg a szerelő. Ezután a mosógép is megadta magát, arra azt mondta, hogy nem akad másikat venni, ezért hónapokig a Bubblesba jártunk mosni. Aztán a konyhában a csap először csöpögött, utána folyni kezdett, valami a lefolyócsövekkel is volt, mert úszott a konyha. Ezekre azt mondta, hogy nincs pénze megjavítani/nem talál szerelőt/egyéb kifogás. Eredetileg 1 éves határozott idejű szerződésünk volt, de a lejárat előtt 2 hónappal felmondtuk arra hivatkozva, hogy lakhatatlanná vált a lakás, nem tölti be a funkcióját.

Ha életveszélyes a tűzhely és nem akarja megjavítani, szerintem te is tegyél így. Keress másikat és mondd fel a szerződést.

2021. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Végülis megoldódott a helyzet, mert pár napja kicseréltük a tűzhelyet egy másikra ami tökéletesen működik.

A mosógépet meg 2 ajtó választja el a szobától, szóval ha mindkettő zárva van, akkor még annyira sem hallatszik át mint a szomszéd tévéje.

2021. júl. 11. 14:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!