Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 25 éve albérlőink, költözniük...

25 éve albérlőink, költözniük kellene. Hogyan lehetne ezt korrekten megoldani?

Figyelt kérdés

Megállapodás alapján alacsony bérleti díjat fizettek, cserébe újítgatták a házat (de pl bojlert mi fizettük, inkább kisebb, esztétikai munkákra gondolok. De a lakást teljeskörűen fel kell újítani, tehát nem 'nyertem vele' semmit).

Most úgy alakult, hogy költözniük kell.

Nekik sem szeretnék rosszat, és szeretnék korrekten eljárni. A belefektetett munkáért ti adnátok pénzbeli kompenzációt, mondjuk pár százezret? Vagy semmit, hiszen ezért volt alacsony az albérlet díja. (felnőtt emberek, nincs gyerek)

Tudom, hülye vagyok... De hogy lehetne ezt jól megoldani? Szerintem így is hatalmas vita, sértődés lesz belőle, valahogy próbálnám enyhíteni a feszkót.

Illetve szerintetek 2 hónap reális idő lenne a kiköltözésre? Még idén szeretnénk felújítani, szeptember közepén legkésőbb el kéne kezdenünk.


2021. júl. 11. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
En inkabb azt hazudnam nekik hogy eladom a hazat es az uj tulaj nem akar alberloket. Ha kesobb megis kibukna, akkor megmondanam hogy nem jott ossze megse az adasvetel es vegul meggondoltam magam es megtartottam a hazat. En 1 honapot adnek csak nekik (meglatod igy is ketto lesz belole). Ha kettot adsz nekik, abbol 3 honap lesz.
2021. júl. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnek nekik semmilyen kompenzaciot, ha nem tetszik nekik menjenek pereskedni.
2021. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Milyen kompenzáció? Hagyjál már 😂
2021. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Magad írtad, hogy az alacsony bérletidíj mellett amolyan kiegészítő fizetségként újították a házat, akkor pedig nem jár nekik kompenzáció.

Felújítási határidő meg csak egy dolog, mert a szakik annyira leterheltek, hogy abból lehet csak jövő szeptember lesz, csak a kontárok érnek rá azonnal.

2021. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy ilyenkor nehogy vigyenek mindent amit érnek, hidd el építőiparban dolgozok, egy haragos kiköltözéskor elvitték az összes villanyszerelvényt, a rézvezetékekek kirángatták a falból, a függönykarnist, a kilincseket, a mosdót kb mindent. ha tehették volna és lett volna értelme még a festéket is elvitték volna a falról..
2021. júl. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

25 éve laknak ott???....ilyet sem nagyon hallani!

Ennyi idő alatt felnőtt ott egy generáció...


Nem tudom, hogy milyen vitára és feszültségre számítasz és miért?

Nyilván nem adtál nekik örökbérletet a sírig, eljött a búcsú ideje és ezt el kell fogadniuk, még ha nehéz is ennyi idő után.


Én nem cifráznám, simán megmondanám, hogy X idő felmondással keressenek másik helyet, mert eladom, vagy én, esetleg a gyerekem akar beköltözni, vagy mit tudom én, hogy mik az indokaid.

Így is szép, hogy gombokért lakhattak 25 évig valahol, ahol te cserélted az elhasználódott berendezési tárgyakat.

Az, hogy ennyi idő alatt kifestettek, vagy valamit lemázoltak, abban semmi csoda nincs, az önkormányzati bérlakásokat sem az önkormányzat festi ki!


A 25 évvel ezelőtt adott kauciójuk nyilván ma már semmit nem ér (ha egyáltalán adtak?) így maximálisan toleráns voltál velük szemben, ne legyen lelkiismeret furdalásod! Neked járna kézcsók az elmúlt évekért, nem pedig nekik kompenzáció!

Amit megtehetsz, és akkor már a maximumot nyújtottad, hogy az átlagnál hosszabb, 2-3 havi kiköltözési határidőt szabsz meg! Slussz!

2021. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Adnék nekik egy hónap haladékot a kiköltözésre. Max azt a hónapi díjat elengeded ha úgy jobban érzed magad azt annyi
2021. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap felmondási idő tök korrekt. Felmondás mindenképp írásban is legyen. Ha jó viszonyt akarsz velük, előtte közöld velük szóban, normális hangnemben

Kompenzáció felesleges, hiszen te magad írtad, hogy a felújitásért cserébe nagyon kedvezményes volt a bérleti díj.

Nem hiszem, hogy bármilyen hazugságot ki kell találnod, miért mondasz fel. Biztos megvan a jó okod rá így 25 év után.

2021. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem hogy kompenzációra számítanának, nyilván a derült égből költözés az szar ügy. Én tennék annyi engedményt, hogy ha kérik, akkor hosszabbra hagyom a felmondási időt, persze ha erre van lehetőség.
2021. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maximálisan korrekt voltál eddig.

Mondd el, hogy szükséged van a lakásra, így költözniük kell. Persze elmondhatod, hogy sajnálod, mert nagyon jól működtetek együtt, de ez van.

A kompenzáció a jutányos lakhatás volt, így ne ajánlj semmit.

A 2 hónap teljesen rendben van. Max ha kérik, akkor ebben legyél picit rugalmasabb a hosszú közös múltra tekintettel.

2021. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!