Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás a belvárosban vagy...

Lakás a belvárosban vagy kertes ház a külvárosban?

Figyelt kérdés

Dilemma előtt állok: azonos árkategóriában melyik éri meg jobban? Alapvetően szeretem a saját kertet, ha ki lehet ülni, kertészkedni, grillezni, stb. ugyanakkor ott van az, hogy 1 óra bejutni a belvárosba, munkába. Viszont egy belvárosi lakásban hétvégén vagy munka után is otthon csak a 4 fal van, esetleg egy közös kert.

Ti melyiket választanátok? (Amúgy Budapest)


2021. júl. 13. 22:35
A kérdező szavazást indított:
Külső kerületi kertes ház
Belvárosi lakás
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod. Családdal vagy egyedül költöznél? Ha egyedül, akkor csak a te igényeid vedd figyelembe, pl. szoktál-e túlórázni, biztos ráérsz-e kertészkedni vagy csak nyűg lesz, hogy gyönyörködés helyett füvet kell nyírni, és hétvégén mégis inkább kirándulnál... ha többen, kérdés, hogy a gyerekek tudnak-e már külön közlekedni, át kell-e őket íratni... stb. Barátok tuti évente max. kétszer fognak kimenni bárhová grillezni, többet fogsz velük találkozni a belvárosban. Autóval járnál vagy tömegközlekednél? Ha előbbi, akkor tudtok-e egy kupacban menni reggel-este és lesz-e hol parkolni? Ha utóbbi, jobb valami kötött pályás (metro, hév, vonat) vonalán gondolkodni. És lehet, akkor már agglomeráció helyett ugyanott vagy egy vonattal egy-másfél órányira levő kisebb várossal, ahol jobb az infrastruktúra. Aztán jó ötlet lehet talán félúton egy teraszos lakás pár paradicsom-palántával vagy egy olcsóbb hétvégi telek, amit apránként tudsz fejleszteni, ha abban leled kedved. Szóval a saját szempontjaid alapján dönts, és ezeket csak te ismered, te tudod, mi belőlük igazán fontos és mi az, amiből tudsz engedni.
2021. júl. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából nem másik településről járnél, hanem Budapesten belül lenne egy külsőbb kerületben ház :) Viszont ugyabár onnan is ~1 óra bejutni a városba. Valójában eddig is szélső kerületben laktuk egy ház albérletben ketten a párommal és a kutyusunkkal. A bejárás tömegközlekedéssel sokszor végeláthatatlannak tűnt (50-60 perc),de leginkább a prolibb utazóközönség zavart nem az idő. Persze nem ezért költöznénk, hanem mert eladják ezt a házat és megnéztünk néhány lakást is, de számomra nyomasztónak tűnik, hogy fölöttem/alattam és mellettem is laknak, kimenni nem tudok a kertbe. Emellett van jópár dísznövényem (5 leander és egyebek), amiket el kellene ajándékoznom, hisz egy lakásban nem férnének el. Néztünk nagyobb erkélyeset is, de aranyárban vannak. Sajnos hitelt nem játszik, mert jelenleg nincs likvid önerőnk egy pár évig.

Amiatt kérdezem, mert eddig is (3 év alatt) sokaktól megkaptam, hogy butaság szélső kerületben bérelni az utazás miatt, oda érdemes költözni ahol a munkahely van 15-20 percre és hasonlók.

2021. júl. 14. 07:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért írtam megfontolandóként, hogy kb. Nagymarosról vagy Martonvásárról is ugyanannyi bejutni vonattal, mint Hidegkútról autóval.
2021. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!