Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » VIII. kerület Fiumei út -...

VIII. kerület Fiumei út - Orczy tér közötti / körüli környék milyennek számít most 2021 vége felé? Fiumei út, Dobozi utca, Lujza utca, Teleki László tér, Magdolna utca fiumei vége, Orczy tér.

Figyelt kérdés

A Teleki László tér, Szerdahelyi - Lujza - Dobozi - Fiumei utcák és Orczy tér környékén ajánlottak nekünk nagyon alacsony áron egy albérletet ismerősön keresztül. (Nem akarok konkrét utcát írni, de ez a környék).


A korábbi kérdések több évesek már, arra nem akarok alapozni. Milyen most a közbiztonság, a környék? A suli és a munkahely a bel-belváros felé lenne, tehát fontos a busz/troli/villamos közlekedés.


A Fiumei úton és az Orczy úton nem mennénk "kifelé" már. Nem költözés terén, hanem úgy értve, hogy arra nincs dolgunk (se bolt, se intéznivaló stb). Tehát a közlekedés szempontjából csak "befelé" megyünk. Diákok vagyunk, kocsit nem vinnénk, tehát az utcai parkolás nem szempont. Eddig személyesen kétszer jártam arra, nappal, tehát nagy következtetéseket nem tudok levonni a környék helyzetéről, régi tapasztalatokat pedig nem akarok olvasni, mert elméletileg az utóbbi években sok minden változott.


Mi most a helyzet?


2021. júl. 15. 11:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Változott valami a népességet tekintve szerinted?
2021. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Nappal szoktam arrafelé járni. (99-es busz, illetve gyalog is) Nekem biztonságosnak tűnik.

Manapság már nem úgy működik, hogy lesben állnak a rossz emberek, és ráugranak a gyanútlan járókelőre.

Mint mindenhol, itt is ajánlatos nyitott szemmel járni. Folyamatosan felmérni a szembejövőket, kerülni a hangoskodókat, furcsán viselkedőket... Ez máshol is érvényes, tehát nem környék-specifikus.

De 1 vélemény alapján ne dönts. Én ezt tapasztaltam, mások meg lehet, hogy mást.

2021. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ismerősök miatt sokszor jártam a Corvin pláza - Mátyás tér közötti környéken, ott sosem volt gond, éjszaka sem. A fent említett viszont jóval kijebb van és korábban sok rosszat hallottam, ezért kérdéses. Mielőtt aláírunk egy 1 éves szerződést, jó lenne tisztában lenni a helyzettel.
2021. júl. 15. 12:03
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Sok a c igány a környéken. Sötétedés után semmiképp ne menj ki a lakásból ott. Menj oda saját magad egyedül este meg éjjel többször,ha nem hiszed. Nappal is rosszarcúak vannak ott a villamosokon is.


Én ingyen se költöznék oda.


Gondolkozz el rajta,miért adja olcsón…. Már ez is egyértelmű. Nem változott semmit az őslakosság ott,ahogy az előző kommentelő is írja.


Ha meg kiveszed,majd meglàtod,hogy igazunk volt,de emiatt nem bonthatsz szerződést,hogy rosszul érzed magad ott.


Az is legyen gyanus,ha a lakást csak délelőtti órákban stb mutatják.


Délután 5-7 között menj,és már ki fognak ülni a folyosóra az őslakosok…


Ha a korlatra teregetnek, vagy fotelek kanapék vannak a korfolyoson vagy udvaron,ne vedd ki. Az őslakosok szokasa,hogy kinnt eli az életét ,hangosan ordít,beszélget.


Budapestiek vagyunk és semelyik családtagom nem költozne a Teleki térre vagy Orczy térre.

2021. júl. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
MORDOR!
2021. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A 99-es buszon még ellenőr sincs soha! Nem mernek konfrontálódni....

Full c környék...

2021. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#4: látom, ismered a dörgést... :)
2021. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hetente többször megyek arra, van lakásunk is ott.

Dobozinak és Lujzának vannak rossz részei. Nem az utca, hanem a szomszédok, szóval házfüggő.

A Szerdahelyiben van a legtöbb trutyi az utcán.

A többi részt szeretem.

2021. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A közbiztonság valóban sokat javult mondjuk 15 évvel ezelőtthöz képest. De azért ne lepődj meg, ha a kapualjban drogozza be magát valaki. Ha a szomszéd dicsak bukisék hangosak és büdösek. Vagy hát közbiztonság javulása ide vagy oda, éjszaka azért vannak kint rossz arcok...
2021. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok. Egyébként #8-asnak igaza van, hogy lakóközösségtől függ. Nézz szét a konkrét házban!
2021. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!