Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten lehetséges jó...

Budapesten lehetséges jó albérletet találni gyerekkel?

Figyelt kérdés

Szülők és egy csecsemő.

Anya csed-gyed-en, 300 majd 180 nettóval.

Apa 240 nettó.

Van vidéki lakás kiadásból +80.

Leigazolhatóan bankszámlán 2.5 millió.


Vagy nem adják ki a csecsemő miatt az albérleteket?



2021. júl. 20. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Sok lakásnál kizáró ok a gyerek. Persze nem mindnél, van ahol nem probléma.

Szóval ez olyan, mintha automata váltós használt autót keresnél: van, lehet kapni, de szűkíti a kínálatot.

2021. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, minden csak penz kerdese szerintem.

Mivel eleve kevesen adnak ki ilyen lakast, ezert az arakat ugy emelik, ahogy csak akarjak. Nekem az a tapasztalatom, hogy azok nem talalnak, akiknek max ilyen 100 ezer rezsivel egyutt a keret, kauciot se tudnak fizetni.

Az meg gyerek nelkul is necces, de ugy meginkabb.

2021. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Nálam teljesen kizáró. Egyszer nagyon befürödtem vele, elég volt.
2021. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3as: megkérdezhetem, hogy fürödtél be gyerekkel?
2021. júl. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Nehezebb a helyzeted a gyerekkel, de biztosan találsz, legfeljebb nem összkomfortost. Nézz körül az utcában, milyen a környék, van-e közel bölcsőde, óvoda, közlekedés... Biztosan találsz.
2021. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

4: Egy teljesen lepusztított lakást kaptam vissza. A parketta feláztatva (a kánikulában oda tették a felfújható kismedencét és kilukadt), a falak és a faajtók leverve (ott ütközött bele a kisbicikli), a falak zsírkrétával összerajzolva (nem vették észre azonnal), a fürdőkád összetörve (oda dobálta bele a gyerek a játékait, ha dühös volt)....

Egyik sem olcsón javítható.

Az ágy leszakadt (azon ugrált), azt is azonnal dobhattam ki.

Persze pénzük nincs, a kéthavi kauciót a hajamra kenhettem.

Nem, soha többet. Akkor sem, ha hozza a bútorát. Majd vesz magának saját lakást és ott olyan kárt okoz a gyermek, amilyet csak szeretne.

2021. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
6os: köszönöm, tanulságos volt.
2021. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Már nagyok a gyerekeim és ezer éve saját lakásban élünk, de anno az első fiunk még albérletbe született, váltottunk is nem sokkal a születése után nagyobbra. Nem volt gond vele, leinformálhatóak voltunk mindketten és eleve üres lakást kerestünk kizárólag, hat havi kauicóval, mindenre kiterjedő szerződéssel és felelősségvállalással, gyakorlatilag a második kinézett lakásba mehettünk is, pedig akartunk mi is feladni hirdetést.

Nem egyszerű az biztos, de nyilván nem lehetetlen, én meg röstellem is kicsit magam, mert az azóta már kiadott első ingatlanunkban nálam is kizáró ok a gyerek ( az ismerős, rokon dettó), pedig anya vagyok magam is, de az első bérlőink rendesen megszivattak minket és jobb ha nem kell idegeskedni senkinek.

Annyit tudok javasolni, amit mi is tettünk, üreset keressetek és hangsúlyozzátok, hogy nem gond a több havi kaució, adjatok fel hirdetést a saját paramétereitekkel és akkor eleve azok jelentkeznek, akiknek ez nem gond, persze ez azzal is jár, hogy betalál egy csomó más ember is, meg svindlis, ingatlanos, ecetera.

2021. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6, úristen... megértelek teljesen. És a rendes gyerekeseket mint mi emiatt vesznek egy kalap alá ezekkel a véglényekkel. 6 éves a fiam, 8 éve lakunk ugyanabban az albérletben. Kb. ugyanolyan a lakás mint amikor beköltöztünk, 3 évente csinálok egy tisztasági festést a tulaj beleegyezésével, és ha bármikor elköltözünk innen, makulátlanul fogom visszaadni a lakást.
2021. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyetemista ugyan úgy lelakja.

Pár példa, amiket konkrétan tudok:

- mosdókagylóra rakta fel a barátnőjét szexelni és eltört

- söröztek és karate mozdulatot csinált egy másik és kitört az üveg ajtóból

- felcsapva felejtette az elektromos sütőt

- leverte az ajtóról a festéket, amikor 1-2 saját bútort hozott

stb.


Fiatal dolgozó pár:

- kanapé kiszakadt

- szőnyegre kifolyt valami ami nem jön ki

- fürdőszoba fogas leszakadt

- mosogép túl lett töltve és javítani kellett

- erkély ajtó kilincset, zárat cserélni kellett, valahogy kilazult teljesen

- műbőr ágykeret kihasadt

stb.


Festés egy lakáson alap 3-5 évente.

Alapból párnak, családnak több évre adják ki.

Sok esetben úgy adják ki, hogy ami nem a bérlő miatt megy tönkre azt a tulaj javítja, beleértve, ha kiég egy égő pl.. Meg a tulaj 3-5 évente kifesteti a lakását.


Én jelenleg is adok ki házat. 3 gyerek, felnőttek. Nyilván a festés tönkre fog menni, meg 1-1 üveg kitörhet, ez benne van. Nem tudom azt megcsinálni, hogy lakjátok, de úgy, h ha véletlen mellé nyúlsz a villanykapcsolónak és lesz egy apró volt a falamon, akkor takarodhattok innen.

2021. júl. 24. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!