Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jól értelmezem a bérleti...

Jól értelmezem a bérleti szerződés ezen pontját?

Figyelt kérdés

"A bérleti szerződés határozatlan időre szól, azt bármelyik fél a tárgyhónapot követő hó utolsó napjával külön indoklás nélkül felmondhatja."


Ha augusztus 2-án idevakkant, hogy elmenne, akkor jogosan követelem tőle az ehavi és a jövő havi bérleti díjat, ugye? Mert a bérlő az ehavit se akarná fizetni. Tegnap (aug. 8-án) kiköltözött. A kulcsok még nála vannak.



2021. aug. 9. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Igen, jogosan.

Kaució megtartása, zár lecserélése. Pénzt szerintem nem fogsz látni belátható időn belül.

2021. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Már azt sem bánom, ha a jövő havit nem kapom meg, de az e havi díj fejében a kauciót igenis megtartom.
2021. aug. 9. 09:55
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk ha augusztus 2-án "vakkant oda", akkor benned is lehetne annyi korrektség, hogy tárgyhó épp csak megindult, akkor nem kéthavi bért követelsz, csak egyet. Lehet, hogy a bérlőd is rugalmasabban állt volna a dologhoz, ha tőled is ezt tapasztalja.


De igen, jogosan tartod meg a kauciót a szerződés értelmében.

2021. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Az e havi nem is kérdéses, eleve csak 8-án költözött ki. A jövő havi még ugyan járna, de azon szemétség rugózni, ha nagyon akarja mondhatja, hogy 31-én szombaton nem ért el, stb. Persze jogilag ez nem érdekel senkit, de emberileg tény, hogy 2-3 nap késés miatt egy havi bérleti díjat behajtani nem fair, ha ráadásul tudsz találni új lakókat már szeptemberre.
2021. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3, ahham. Idén június elsején bérelte ki, a piaci ár hétharmadáért. A szerződéskötéshez 200 km-t vezettem, majd újabb 400 km-t, hogy a gondnokság alatt álló másik tulajdonossal is aláírattassam. Aztán engedélyeztetnem kellett mindezt a Gyámhivatallal.

Most kezdhetem újra, csak visszafelé.

Ennyit a "rugalmasságomról".

És a kauciót is - kellően pofátlanul - visszakövetelné.

Nem kell tőle semmi a köv. hónapra, de a kauciót igenis megtartom.

2021. aug. 9. 10:18
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nincs ilyen, hogy "szemétség", meg "emberileg"! Ez üzlet, nem szeretetszolgálat! Azt kell betartani, ami a szerződésben van! Gondolom a bérlőnek is van belőle példánya, szóval ő is pontosan tudta, hogy akkor járna jobban, ha július 31-ig felmondana. Nem tette, így járt.
2021. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A bérlő - az elmondása szerint - elvállalt egy fűnyírást ( múlt hónap utolsó napján) és tönkretett egy 150 ezres fűnyírót. Ezért bontott szerződést, most visszaköltözik a szüleihez.

De ez miért az én problémám legyen?

Van neki is szerződése, most arra hivatkozik, hogy "ő azt nem tudta".

Hát sajnálom. Engem a Gyámhivatal széjjeltép, pontosabban: nekem kell(ene) megfizetnem a másik tulajdonos felé a bérleti díj 50 százalékát.

Pedig a benzinköltség és az adózás után egyelőre nem maradt egy fillér sem a zsebemben.

Icipici garzonról beszélünk, 30 ezer Ft/hó.

2021. aug. 9. 10:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szard le. Tartsad meg a penzt. Ha nem tetszik pereljen.
2021. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha ezt leírod, akkor más a gyerek fekvése, nem mindegy, hogy erről van szó, hogy egy hónap után lelép, vagy egy régi bérlőről, aki csak pár napot csúszott a bejelentéssel, nyilván utóbbi esetben lehet beszélni emberi korrektségről az üzlet mellett, a te esetedben felesleges.
2021. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9, igen, jogos. Nem akartam bő lére ereszteni, pusztán a fenti mondatra szerettem volna rákérdezni, hogy jól értelmezem-e. A kaució is 30 ezer, azt megtartom, a rezsiköltséggel elszámolok felé, és menjen békével.
2021. aug. 9. 11:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!